Studia artystyczne Katowice i Gliwice

Studia artystyczne Katowice i Gliwice

Studia artystyczne Katowice i Gliwice

Największy wybór studiów

artystycznych w Katowicach

Odkryj kierunki artystyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia artystyczne Katowice | woj. śląskie

Dlaczego warto wybrać Katowice jako miasto studiów artystycznych? Bo podobno jest to jedno z najmodniejszych miast w Polsce, miasto o międzynarodowej renomie, którego gwałtowny rozwój przedsiębiorczy, zwiastuje dobre warunki do pracy dla artystów. Katowice to miasto węgla, położone w bardzo dogodnej lokalizacji. Niespełna 100 lat temu to w Katowicach, kilka kilometrów od współczesnego centrum zbiegały się granice Rosji, Austrii, Prus. To jedno z głównych miast ważnego szlaku handlowego. A jak wiadomo, gdzie handel kwitnie tam panuje dobrobyt materialny.

Katowice otrzymały od UNESCO tytuł Kreatywnego Miasta w dziedzinie muzyki. To tu odbywają się największe wydarzenia muzyczne w naszym kraju. Festiwale, jakie mają tu miejsce to między innymi: Off Festival, Tauron Nowa Muzyka czy Rawa Blues. W samym centrum miasta, na terenie, gdzie kiedyś stała Kopalnia Węgla Kamiennego, obok sławnego Spodka, powstało jedno z najnowocześniejszych Międzynarodowych Centrów Kongresowych, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, jak i schowane w głębi ziemi Muzeum Śląska. Katowice to miasto zieleni, która skłania do refleksji. To miasto uduchowione, a zarazem miasto pracy. Czy artyści mogliby sobie wyobrazić lepsze miejsce do życia i działania?

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W KATOWICACH I GLIWICACH

Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH SĄ STUDIA ARTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia artystyczne w Katowicach

W przypadku studiów artystycznych w Katowicach nie wystarczy dobrze się uczyć w liceum. Trzeba również wykazywać twórcze aspiracje i kompetencje do pełnienia trudnego zawodu artysty. Aby komisja kwalifikacyjna mogła sprawdzić, czy nadajesz się do zawodu i do pełnienia twórczej misji, w zależności od kierunku studiów, będziesz zobowiązany do podjęcia najczęściej trójetapowego zadania twórczego.

Oceny i wyniki matur mają tylko podstawowe znaczenie w procesie rekrutacji na studia artystyczne. Warto jednak zadbać, żeby dobrze wyglądały w Waszych papierach rekrutacyjnych. Zadania są różne - jedne mniej, inne bardziej wymagające. Wszystkie dopasowane są do obranego kierunku. Sprawdzają nie tylko pewne umiejętności, ale i Waszą życiową postawę, która jest niezmiernie ważna na studiach tego typu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach artystycznych

Najciekawszy punkt programu - praca po studiach artystycznych. Im bardziej praktyczny kierunek studiów wybierzecie, tym będzie Wam łatwiej znaleźć odpowiednią pracę. Po organizacji produkcji możecie pracować prawie w każdej dziedzinie i każdej branży, w której istotna jest odpowiednia organizacja wydarzeń, eventów, ludzi. Organizacja produkcji przygotowuje przyszłą kadrę filmową i telewizyjną do pracy w telewizji, jak i na planach filmowych. Ale nie jest to powiedziane, że po studiach nie możecie podjąć pracy w korporacji lub firmie eventowej.

Studia grafiki, wzornictwa i projektowania również dają Wam bardzo konkretne umiejętności, które będziecie mogli wykorzystać w biznesie, zakładając własną agencję marketingową, projektową, bądź znajdując zatrudnienie np. przy designie produktów i usług. Jeśli jednak poczujecie, że połączenie artyzmu z biznesem jest kompletnie nie dla Was i poczujecie potrzebę rozwijania swojej wewnętrznej ścieżki twórczej - to oczywiście będzie możliwe, podążycie w tym kierunku, w jakim będziecie chcieli. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, by rozwijać swój potencjał artystyczny, czy to w kraju czy za granicą.

Dzięki studiom artystycznym będziecie mieli okazję do poznania różnych ludzi, środowisk, grup artystycznych, z którymi w przyszłości być może będziecie współpracować. To niezwykle istotne dla drogi artysty, by znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Studia artystyczne są również tworzone w tym celu, by umożliwiać młodym, ambitnym osobom, poznanie śmietanki artystycznej świata. To dlatego organizowane są liczne festiwale, wyjazdy międzynarodowe, projekty kulturalne - by młodzi przyszli twórcy i animatorzy kulturalni, weszli w ten twórczy świat.

POPULARNE KIERUNKI ARTYSTYCZNE W KATOWICACH I GLIWICACH

STUDIA ARTYSTYCZNE W KATOWICACH I GLIWICACH - PODYPLOMOWE

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I GLIWICACH NA KTÓRYCH SĄ STUDIA ARTYSTYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KATOWICACH - STUDIA ARTYSTYCZNE

Wydział Projektowy

 • projektowanie graficzne - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • wzornictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej >

Wydział Artystyczny

 • grafika warsztatowa - studia jednolite magisterskie, bądź studia I stopnia niestacjonarne
 • malarstwo -studia jednolite magisterskie, bądź studia I i II stopnia niestacjonarne
 • środowiskowe studia doktoranckie

dowiedz się więcej >


UNIWERSYTET ŚLĄSKI - STUDIA ARTYSTYCZNE

Wydział Artystyczny

 • grafika - studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • malarstwo i projekty interdyscyplinarne - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej, spec. dźwięk w grach - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej, spec. grafika komputerowa gier - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • games and virtual reality design, sound in games - studia II stopnia, stacjonarne
 • games and virtual reality design - computer games graphies - studia II stopnia, stacjonarne
 • sztuki piękne - studia doktoranckie
 • edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej >

Wydział Radia i Telewizji

Na Wydziale Radia i Telewizji prowadzone są studia filmowe, równie istotne na arenie międzynarodowej, co studia filmowe w Łodzi. Prowadzone kierunki to:

 • organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia - jednolite studia magisterskie
 • reżyseria - studia I i II stopnia, stacjonarne

dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)