Grafika - Katowice i woj. śląskie

Grafika - Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku grafika w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne
Akademia Śląska

Akademia Śląska

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Grafika stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet WSB Merito Chorzów

Uniwersytet WSB Merito Chorzów

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Akademia WSB w Cieszynie

Akademia WSB w Cieszynie

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Informatyka +

Wydział Elektryczny PŚ  stopień: () ,
forma:

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki PŚ  stopień: (I)  (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Pokaż więcej
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Informatyka +

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie  stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Informatyka  stopień: (I)  (II) , czas trwania: 3,5 roku • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

12.01.2024

Grafika studia Katowice 2024 | woj. śląskie

Grafika w Katowicach to 5-letnie studia (jednolite magisterskie), których program oferuje 5 różnych specjalności. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na grafice w Katowicach w 2023 r. zaczynają się od 7300 zł za pierwszy rok studiów.

Grafika - Katowice i woj. śląskie
Studia na kierunku grafika w Katowicach i woj. śląskim
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia oraz jednolite
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku grafika w Katowicach i woj. śląskim rozpocznie się 22 kwietnia 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Grafika Katowice i woj. śląskie - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Grafika to kierunek studiów skupiający się na przekazywaniu szerokiego zakresu umiejętności praktycznych. W trakcie nauki studenci zdobywają nie tylko wiedzę dotyczącą tworzenia grafik 2D i 3D, ale również opanowują obsługę zaawansowanych narzędzi i programów graficznych. Program studiów uwzględnia także elementy teorii sztuki, w tym historię sztuki oraz aspekty związane ze współczesnymi trendami w dziedzinie grafiki. W planie zajęciowym studenci mogą spodziewać się takich przedmiotów jak: podstawy fotografii, liternictwo i topografia czy grafika 3D i animacja.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu, absolwenci tego kierunku mają szerokie możliwości rozwoju kariery zawodowej. Zapotrzebowanie na grafików rośnie z roku na rok, a osoby pracujące w tym zawodzie chwalą jego stabilność i zdobyte zarobki. Mogą odnaleźć się zarówno w obszarze artystycznym, jak i w branży technologicznej. Praca w agencjach graficznych i reklamowych, a także w wydawnictwach, to jedna z opcji zawodowych dla absolwentów grafiki. Współczesny rynek pracy ceni również umiejętności grafików w obszarze projektowania stron internetowych oraz produkcji gier komputerowych. Co więcej, jako grafik masz szansę założyć własną działalność gospodarczą, specjalizując się w grafice użytkowej i świadcząc usługi dla klientów.

 

Uczelnie

W Katowicach i woj. śląskim grafikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznych Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz 5 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie, Akademii WSB w Cieszynie, Akademii Śląskiej, Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.
 
Specjalności
Współczesne studia z grafiki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Katowicach i woj. śląskim na kierunku grafika w roku akademickim 2024/2025 najczęściej brany jest pod uwagę wynik z egzaminu wstępnego. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku grafika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena waha się od 7300 zł do 7800 zł. Wykaz opłat za studia na kierunku grafika w Katowicach >
 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Katowicach?

Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci do państwowych szkół wyższych powinni wykazać się wysokimi wynikami egzaminów maturalnych.

Kandydaci na grafikę w Katowicach i województwie śląskim powinni wykazać się w szczególności zdolnościami plastycznymi i artystycznymi. Najważniejsze etapy rekrutacji na ten kierunek przewidują ocenę portfolio kandydata, a także teoretyczny i praktyczny egzamin wstępny.

Uczelnie niepubliczne w Katowicach i województwie śląskim przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

Grafika Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek grafika w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach uwzględniany jest wynik postępowania kwalifikacyjnego, na który składa się: ocena portfolio kandydata, wykonanie zadania specjalistycznego oraz rozmowa kwalifikacyjna. dowiedz się więcej

Grafika Uniwersytet Śląski w Katowicach - przedmioty maturalne

Podstawą kwalifikacji kandydatów na studia na kierunku grafika w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w rekrutacji 2024/2025 są wyniki z dwóch egzaminów praktycznych (egzamin z rysunku oraz egzamin z zakresu kompozycji barwnej), a także z rozmowy kwalifikacyjnej i przeglądu oraz oceny prac egzaminacyjnych teczek z pracami. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na grafikę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Katowicach i woj. śląskim przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku grafika w Katowicach?

Grafika pozwala studentom uzyskać wykształcenie artystyczne i rozpoczęcie samodzielnej działalności twórczej w przestrzeni kulturalnej i medialnej. Nowoczesny program kształcenia na tym kierunku uwzględnia potrzeby wszechstronnego rozwoju artystycznego oraz wymogów pracy. Absolwenci tych studiów są gotowi do kreatywnego podejmowania wyzwań w obszarze grafiki artystycznej i projektowania graficznego.

 

Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku grafika w Katowicach realizowane są w ramach studiów jednolitych magisterskich i trwają 5 lat. Studenci mogą rozpocząć studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

 

Studia stacjonarne

Zajęcia stacjonarne na studiach dziennych najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.

Studia stacjonarne skierowane są do osób, którym zależy na częstym i bezpośrednim kontakcie z wykładowcami. Taka nauka może utrudnić lub uniemożliwić studentom pracę na pełnym etacie – na stacjonarne studiowanie powinni zdecydować się ci, którym zależy w szczególności na zdobyciu wykształcenia wyższego.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są zazwyczaj bezpłatne. Za stacjonarną naukę na uczelniach prywatnych najczęściej należy zapłacić.

 

Studia niestacjonarne

Zajęcia niestacjonarne mogą odbywać się wieczorowo lub zaocznie. Studenci wieczorowi spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych. Studenci zaoczni pojawiają się tam w weekendy średnio co dwa tygodnie, a ich spotkania przyjmują formę tzw. zjazdów.

Studenci niestacjonarni mogą liczyć na możliwość pogodzenia nauki na terenie uczelni z pracą na pełnym etacie, domowymi obowiązkami lub własnymi zainteresowaniami. Powinni oni jednak pamiętać o tym, że ograniczony kontakt z wykładowcami i kolegami z grupy może od nich wymagać samodzielności i determinacji.

Studia niestacjonarne zazwyczaj są płatne zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci grafiki poznają w trakcie nauki historię i teorię sztuki oraz filozofii. Na tym kierunku specjalną uwagę przykuwają jednak przedmioty praktyczne, które poświęcone są m.in.: rysunku, rzeźbie, fotografii czy animacji. Studenci wykorzystują nowoczesne i zaawansowane narzędzia technologiczne i cyfrowe, które ułatwiają tworzenie zaawansowanych projektów graficznych.

Wśród najważniejszych przedmiotów wymienić warto także na przykład:

 • animacje i gry komputerowe,
 • wizerunek, promocja i identyfikacja wizerunkowa,
 • liternictwo i typografia,
 • informacja wizualna,
 • multimedia
W trakcie studiów przyszli graficy mają szansę zdobyć wczesne doświadczenie artystyczne – utalentowani studenci mają okazję brać udział w licznych konkurach związanych np. z grafiką, animacją czy komiksem – ponadto katowickie uczelnie chętnie publikują dzieła studentów, którzy wykazują się oryginalnością i kreatywnością.
 
 

Jakie pedyspozycje i zainteresowania są ważne?

Studenci grafiki muszą być systematyczni, zdeterminowani i terminowi. Kandydaci na ten kierunek muszą wyróżniać się oryginalnością i kreatywnością. Nim rozpoczną naukę na studiach, muszą wykazać się zdolnościami artystycznymi i plastycznymi. Dobrze, by przyszli specjaliści jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole wyższej interesowali się sztuką, kulturą współczesną i cyfrowymi technologiami.

Artyści powinni być otwarci i komunikatywni – muszą umiejętnie pracować nie tylko w zespole, ale i indywidualnie. W studiowaniu grafiki niezbędne będą także precyzja i poczucie estetyki. Kandydaci na grafikę powinni być wrażliwi i pewni siebie. Specjaliści tej dziedziny to również doskonali obserwatorzy.

Predyspozycje kandydatów na kierunek grafika:

 • systematyczność, terminowość
 • determinacja, pewność siebie
 • oryginalność, kreatywność
 • zdolności artystyczne i plastyczne
 • zainteresowanie sztuką i kulturą współczesną
 • znajomość technik cyfrowych
 • precyzja, poczucie estetyki
 • wrażliwość, zdolność obserwacji

 

Wiedza i umiejętności

Studia na kierunku grafika gwarantują studentom wielotorowy rozwój kompetencji zawodowych w połączeniu z umiejętnościami plastycznymi i bogatą wiedzą humanistyczną. Absolwenci tego kierunku mogą nie tylko prowadzić własną działalność artystyczną, ale także podjąć profesjonalną współpracę np. z wydawnictwami, ośrodkami kultury lub innymi twórcami.

 

Wiedza

Studenci grafiki poznają historię i teorię sztuki, a także oceniają jej znaczenie w rozwoju kultury i społeczeństwa. Uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu m.in. form wizualnych związanych z nowymi i tradycyjnymi mediami – rozumieją ich zastosowanie użytkowe, biznesowe, artystyczne i edukacyjne. Studenci zapoznawani są z prawem autorskim i podstawami marketingu, technologii IT czy światowymi trendami w sztuce.

Przyszli graficy rozwijają swoje poczucie estetyki i poznają zasady funkcjonujące we współczesny designie. W trakcie zajęć studenci stosują oprogramowanie służące modelowaniu obrazu i dźwięku, edycji mediów strumieniowych, generowaniu obrazów 2D i 3D, a także poznają wszelkie zastosowania DTP (komputerowego przygotowania publikacji do druku).

Wiedza, którą mają absolwenci grafiki:

 • znają historię i teorię sztuki
 • rozumieją znaczenie sztuki w rozwoju kultury i społeczeństwa
 • rozróżniają różnorodne formy wizualne
 • znają zastosowanie użytkowe, biznesowe, artystyczne i edukacyjne grafiki
 • rozumieją prawa autorskie i podstawy marketingu, technologi IT
 • orientuję się w światowych trendach w sztuce i designie
 • rozwijają swoje poczucie estetyki
 • stosują profesjonalne oprogramowanie
 • znają zastosowania DTP

 

Umiejętności

W trakcie praktycznych ćwiczeń studenci poznają różnorodne techniki plastyczne i artystyczne, a także stosują wszelkie środki ekspresji. Studia te pozwalają studentom na praktyczną naukę z zakresu np.: obrazowania, modelowania i kompozycji. Kompleksowe przygotowanie umożliwia studentom rozwój zainteresowań twórczych na różnorodnych polach współczesnej grafiki.

Uczestnicy zajęć poznają zarówno klasyczne techniki warsztatowe, jak i grafikę cyfrową czy technologie informacyjne. Absolwenci wiedzą m.in.: w jaki sposób tworzyć komiksy, jak projektować publikacje i ilustracje czy jakie techniki współczesnej reklamy stosować można z wykorzystaniem multimedialnych narzędzi.

Umiejętności, które mają absolwenci grafiki:

 • stosują różnorodne techniki plastyczne i artystyczne
 • znają różnorodne środki ekspresji
 • obrazują, modelują i tworzą kompozycje graficzne
 • wykorzystują tradycyjne i nowe techniki warsztatowe
 • tworzą m.in.: komiksy, publikacje, ilustracje, plakaty
 • wykorzystują multimedialne narzędzia w reklamie i marketingu

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach (Wydział Artystyczny) stacjonarne jednolite więcej
Akademia Śląska stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Śląski w Katowicach (Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku grafika w Katowicach?

Ile trwają studia na kierunku grafika w Katowicach?

Program studiów na kierunku grafika w Katowicach organizowany jest w ramach studiów jednolitych magisterskich.

Studenci grafiki przez 10 semestrów zdobywają cenne doświadczenie artystyczne i pogłębiają swoją wiedzę teoretyczną z zakresu m.in. sztuki, kultury współczesnej i nowoczesnych technik artystycznych. W trakcie zajęć studenci poznają nowe funkcje i zastosowania grafiki nie tylko w przestrzeni kulturalnej, ale również biznesowej, marketingowej i technologicznej.

Absolwent studiów jednolitych magisterskich, który ukończył studia, może liczyć na miano magistra.

Grafika w Katowicach i woj. śląskim - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po kierunku grafika w Katowicach?

Zdolności artystyczne i technologiczne absolwentów grafiki umożliwiają im rozpoczęcie kariery artystycznej zarówno w zakresie prywatnym, jak i publicznym. Kompetencje absolwentów tego kierunku cenione są m.in. w: firmach internetowych i informatycznych, zakładach poligraficznych, agencjach fotograficznych czy studiach deweloperskich.

Przykładowe miejsca zatrudnienia dla absolwentów grafiki:

 • agencje graficzne i fotograficzne
 • agencje reklamowe i marketingowe
 • zakłady poligraficzne
 • wydawnictwa, ośrodki kultury
 • studia filmowe i telewizyjne
 • firmy tworzące gry komputerowe
 • firmy programistyczne i informatyczne
 • studia deweloperskie
 • własna działalność gospodarcza/artystyczna
 • instytucje wystawiennicze
Graficy mogą podjąć współpracę np. z wydawnictwami, ośrodkami kultury, niezależnymi twórcami czy producentami gier komputerowych. Utalentowani artyści mogą podjąć własną działalność gospodarczą, a także szukać zatrudnienia na stanowiskach freelancerskich.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Grafika?

Absolwenci kierunku studiów Grafika po ukończeniu studiów mogą podjąć swoją pierwszą pełnoetatową pracę związaną z projektowaniem grafiki. Zazwyczaj kierują się oni do agencji reklamowych lub marketingowych, wydawnictw, biur projektowych, drukarni oraz do placówek kulturalnych takich jak np. domy kultury. Niektórzy z absolwentów decydują się na pracę freelancera i samodzielnie wybierają zlecenia oraz poszukują klientów. Absolwenci Grafiki najczęściej decydują się na pracę grafika lub projektanta. Czym zajmują się na co dzień, wykonując te zawody oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Grafik

Zawód grafika możemy zaliczyć do jednego z wolnych zawodów, a grafików możemy określać jako freelacerów. Są to osoby, które nie pracują na umowę o pracę, aa zazwyczaj przyjmują umowę zlecenie lub umowę o dzieło i wykonują zlecenie powierzone przez klienta. Czym zajmuje się grafik? Może on tworzyć logo dla firm, reklamy poprzez projektowanie plakatów, ulotek, bannerów czy nawet wizytówek, a także może zajmować się obrabianiem zdjęć. Na uwagę również zasługuje praca grafika w wydawnictwach, gdzie odpowiada za przygotowanie okładki do książki, a niekiedy ilustracji, które pojawiają się na kartach pozycji. Mediana zarobków grafika wynosi około 5410 zł brutto miesięcznie.

 

Projektant

Absolwenci kierunku studiów Grafika, mogą również pracować na stanowisku projektanta. Czym on się zajmuje? Projektant zazwyczaj kojarzy się z tworzeniem ubrań, jednak nie jest to jego jedyne zajęcie. Projektanci mogą również zajmować się projektowaniem mebli, a także tworzyć scenografię do teatrów lub zajmować się tworzeniem grafik lub aranżacji np. w muzeach lub domach kultury. Mediana zarobków projektanta wynosi około 6990 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (luty 2023)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

 

Opis kierunku

Na studiach na kierunku grafika studenci rozwijają nie tylko swoje zdolności artystyczne, ale także uczą się obsługi profesjonalnych technik i technologii multimedialnych. Studenci biorą udział w zajęciach zarówno z tradycyjnych technik druku artystycznego, jak i nowoczesnych technik wizualizacyjnych i projektowych w opracowaniu o specjalistyczne oprogramowanie. Absolwenci grafiki w Katowicach mogą specjalizować się m.in. w: projektowaniu wizualnych elementów gier komputerowych, grafice multimedialnej i animacji 3D czy grafice reklamowej.
 

Praca po studiach

Absolwenci grafiki przygotowani są m.in. do prowadzenia działalności artysty plastyka lub grafika projektanta i prowadzenia działalności twórczej. Graficy znajdą zatrudnienie np. w: agencjach reklamowych, studiach projektowych, wydawnictwach czy drukarniach. Kompetencje absolwentów grafiki cenione są także w muzeach, galeriach i instytucjach kultury. Specjaliści tej dziedziny mogą podjąć pracę w zakresie klasycznego warsztatu graficznego i nowoczesnych metod kreowania obrazu i komunikacji wizualnej.

 

Ogólne cele kształcenia

Kierunek studiów "grafika" to jeden z popularnych programów kształcenia artystycznego, który skupia się na rozwijaniu umiejętności w zakresie projektowania graficznego, wizualnej komunikacji i tworzenia sztuki cyfrowej. Podczas studiów graficznych studenci zdobywają umiejętności w zakresie m.in. różnych technik graficznych, takich jak np. projektowanie identyfikacji wizualnej, projektowanie graficzne, typografia, ilustracja, rysunek cyfrowy, animacja, projektowanie interakcji, projektowanie stron internetowych, oraz korzystanie z różnych narzędzi i programów graficznych.

Studia graficzne mogą być również skoncentrowane na konkretnych obszarach, takich jak np. projektowanie reklamy, projektowanie opakowań, projektowanie stron internetowych, projektowanie gier komputerowych, projektowanie UX/UI, czy ilustracja. Studenci mają również możliwość współpracy z innymi studentami i branżowymi specjalistami, co pozwala na zdobycie cennych doświadczeń zawodowych.

Po ukończeniu studiów graficznych absolwenci mogą pracować w różnych dziedzinach związanych z grafiką, takich jak np. agencje reklamowe, studia projektowe, firmy produkcyjne, agencje interaktywne, wydawnictwa, agencje PR, czy jako freelancerzy. Mogą pracować jako m.in. graficy, projektanci interakcji, ilustratorzy, webdesignerzy, animatorzy, UX/UI designerzy, oraz w innych pokrewnych zawodach.

 

Gdzie studiować na kierunku grafika w Katowicach?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, jako specjalność na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Śląskiej, Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach, jako specjalność w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, jako specjalność w Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie oraz jako specjalność w Akademii WSB w Cieszynie.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku grafika, w roku akademickim 2023/2024 Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oferuje 22 miejsca w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej. Cena waha się od 7300 zł do 7800 zł.

Kierunek grafika - uczelnie w Katowicach i woj. śląskim

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

 

Grafika studia stacjonarne - uczelnie w Katowicach i woj. śląskim
 
Grafika studia niestacjonarne - uczelnie w Katowicach i woj. śląskim
 
Grafika studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Katowicach i woj. śląskim
 
Grafika studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Katowicach i woj. śląskim
Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek grafika w Katowicach?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek grafika w Katowicach?

Kierunki studiów w Katowicach takie jak grafika to bardzo ciekawa opcja dla osób, które mają predyspozycje artystyczne. Grafika stała się bardzo interesującą perspektywą, zwłaszcza w czasach animacji i nieustannie rozwijającej się techniki. Idealny kandydat na kierunek grafika w Katowicach powinien przede wszystkim:
 • być uzdolniony plastycznie i graficznie;
 • mieć wyczucie estetyczne i cechować się ponadprzeciętną kreatywnością;
 • posiadać wiedzę z zakresu sztuk pięknych, projektowania, animacji filmowej i innych.

 

Jeśli odnajdujesz w sobie odpowiednie predyspozycje, a także wyrażasz chęć dokształcania się w tym kierunku, studia graficzne mogą być właśnie dla Ciebie.
 
Proces rekrutacji i przedmioty
Pamiętaj, że w procesie rekrutacyjnym na tego typu studia artystyczne nie są najważniejsze wyniki maturalne, a bogate portfolio, które zaprezentuje Twój artystyczny dorobek, a przy tym kreatywność umysłu i duszy. Następnym etapem będzie zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego, dlatego przydatne będą również zdolności manualne. Szczegółowe informacje dotyczące egzaminów wstępnych znajdują się na stronach poszczególnych uczelni. Zapoznaj się z nimi jak najszybciej, by mieć jak najwięcej czasu na odpowiednie przygotowanie.
By zwiększyć swoje szanse, możesz zadbać o wyniki maturalne na przykład z takich przedmiotów jak:
 • historia sztuki,
 • historia,
 • filozofia,
 • język polski,
 • język obcy,
 • informatyka.

 

Twoje szanse mogą wzrosnąć także dzięki tytułowi finalisty lub laureata w różnych konkursach lub olimpiadach. Możesz rozważyć udział, chociażby w Olimpiadzie Artystycznej. Najważniejsze są jednak egzaminy wstępne i Twoje portfolio i właśnie te kwestie traktuj jako swoje priorytety!
Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty pamiętaj o terminowym dostarczeniu pozostałych dokumentów, gdy tylko znajdziesz się na liście zakwalifikowanych. Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna oczekuje świadectwa dojrzałości, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia i wszelkich zaświadczeń odnoszących się do osiągnięć w olimpiadach i konkursach, jeśli takowe posiadasz. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego znajdziesz na stronach uczelni w Katowicach.
 
STUDIA W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - ważne informacje

kierunki studiów w Katowicach i woj. śląskim

studia w Katowicach i woj. śląskim

 

GRAFIKA - ważne informacje

grafika studia

grafika studia online

studia artystyczne w Katowicach i woj. śląskim

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Grafika Katowice i woj. śląskie studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Katowice i woj. śląskie studia stacjonarne

Grafika Katowice i woj. śląskie studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Katowicach i woj. śląskim

Grafika w Katowicach i woj. śląskim

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku grafika w Katowicach?

Kierunek grafika w Katowicach to studia kładące nacisk na umiejętności artystyczne, w których najlepiej odnajdą się pasjonaci sztuk pięknych.

Zuzanna, studentka czwartego roku studiów magisterskich, wyjaśniła:

Od dziecka uwielbiałam rysować, a moja wyobraźnia wydaje mi się ponadprzeciętna. Z tego powodu wybór studiów graficznych był dla mnie oczywisty. Idę w kierunku grafiki reklamowej. Bardzo mi się to podoba.

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w Katowicach i woj. śląskim na których jest kierunek GRAFIKA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski