Wychowanie fizyczne - Warszawa

Wychowanie fizyczne - Warszawa

Wychowanie fizyczne - Warszawa

Studia w Warszawie

wychowanie fizyczne

Odkryj wychowanie fizyczne w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Wychowanie fizyczne studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Wychowanie fizyczne w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 1, roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Uwielbiasz sport? Chciałbyś dzielić się wiedzą o zaletach płynących ze zbilansowanej i dostosowanej do indywidualnych potrzeb aktywności fizycznej? Jeśli tak, to studia w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne będą dla ciebie stworzone. Czego nauczysz się podczas ich trwania? Dowiesz się między innymi jak samodzielnie planować, realizować i ewaluować aktywność fizyczną, której celem jest służenie zdrowiu.

W programie kształcenia znalazły się przedmioty zapoznające między innymi z mechanizmami funkcjonowania organizmu człowieka oraz jego reakcją na wysiłek fizyczny, procesami rozwoju somatycznego i motorycznego. Każdy absolwent po zakończeniu nauki znajdzie zatrudnienie między innymi w placówkach edukacyjnych, siłowniach, ośrodkach spa & wellness czy sanatoriach.

 

czytaj dalej wszystko o Wychowanie fizyczne - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek wychowanie fizyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wychowanie fizyczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek wychowanie fizyczne w Warszawie?

Studia na kierunku wychowanie fizyczne będziesz mógł rozpocząć po uzyskaniu wyniku podczas procedury rekrutacyjnej. Przedmioty, dzięki którym znajdziesz się na listach osób przyjętych, to przykładowo: biologia, chemia, WOS, język obcy nowożytny, czy język polski.

Pamiętaj, by zadbać o zdawanie części z wybranych przez siebie przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Dzięki temu twoja kandydatura wzmocni się znacząco. Uczelnie w Warszawie mają bowiem wysoko ustawioną poprzeczkę i studia rozpoczynają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wychowanie fizyczne w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

WYCHOWANIE FIZYCZNE WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

WYCHOWANIE FIZYCZNE WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

WYCHOWANIE FIZYCZNE WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

WYCHOWANIE FIZYCZNE WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku wychowanie fizyczne w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WYCHOWANIE FIZYCZNE?

Statystyki w ostatnim czasie mogą wydać się niepokojące. Dziś nie tylko osobom dorosłym, lecz także dzieciom i młodzieży towarzyszy nadwaga i otyłość. A nikogo nie trzeba dziś przekonywać, że może mieć ona tragiczne skutki. Największy wpływ ma na nią łatwy dostęp do fast foodów, wysoko przetworzonej żywności, czy słodyczy. Drugim ogniwem zapalnym dla tego problemu jest chroniczny brak aktywności fizycznej.

Niektórym wystarczyłby rower, basen, czy intensywny spacer. Warto także zadbać o to, by młodzi mogli czerpać inspiracje od osób, którym sport nie jest obojętny. Jeśli kochasz zatem aktywność fizyczną i nie wyobrażasz sobie życia bez treningów, to studia na kierunku wychowanie fizyczne pozwolą ci połączyć pasję z życiem zawodowym. Pamiętaj jednak, że ten profil przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które także swoje życie chciałby związać edukacją.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wychowanie fizyczne możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku wychowanie fizyczne w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.  
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku wychowanie fizyczne mają wyjątkowo długą tradycję akademicką i znajdują się w ofercie wielu uczelni wyższych. Przeanalizuj każdą taką propozycję kształcenia i wybierz tę, która najpełniej odzwierciedli twoje oczekiwania. Myślisz o kształceniu w Warszawie? Również otrzymasz taką możliwość. O tym, jakie uczelnie w Warszawie czekają właśnie na ciebie, dowiesz się z działu poniżej.

Musisz mieć także świadomość, że czekają cię całkiem intensywne lata nauki. Swoją przygodę z wychowaniem fizycznym rozpoczniesz od poznania:

 • szczegółów anatomii człowieka
 • fizjologii człowieka
 • typologii wad podstawy

 

Twoje umiejętności muszą być bowiem ugruntowane na stabilnych podstawach wiedzy. O czym jeszcze dowiesz się w trakcie lat nauki? Poznasz typologię sportów indywidualnych i grupowych oraz uczestniczyć będziesz w wielu różnorodnych ćwiczeniach praktycznych.

Ile trwają studia na kierunku wychowanie fizyczne w Warszawie?

Studia na kierunku Wychowanie fizyczne w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku 2 lat (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU WYCHOWANIE FIZYCZNE?

Studia na kierunku wychowanie fizyczne powinny być wybierane przede wszystkim przez te osoby, którym towarzyszy rozbudowany zespół predyspozycji. Powinieneś być przede wszystkim empatyczny, otwarty i wyrozumiały. Ponieważ w swojej pracy spotykać będziesz ludzi, którzy potrzebować będą niejednokrotnie twojego wsparcia i otuchy. Jako abiturient tego kierunku swoją karierę będziesz mógł rozwijać przede wszystkim w sektorze edukacji jako nauczyciel wychowania fizycznego. Pomoże ci w tym ukończenie specjalizacji nauczycielskiej.

Poza tym czekać będzie na ciebie także wiele innych możliwości zawodowego rozwoju, które przyniosą satysfakcję i zadowolenie z wykonywanych aktywności. Możesz pracować w:

 • klubach fitness
 • siłowniach
 • ośrodkach spa & wellness

 

Jeśli kochasz motywować ludzi do pracy i zmian nad sobą, to zawsze możesz pomyśleć o karierze trenera personalnego. Pamiętaj, że twoją przewagą będzie wiedza, którą posiadasz. Możesz być pewien, że jako absolwent tego kierunku będziesz mógł się cieszyć wieloma perspektywami rozwoju.

 

Gdzie studiować na kierunku wychowanie fizyczne w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek wychowanie fizyczne w Warszawie

 • Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej
 • Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie

 

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wychowanie fizyczne w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE - ważne informacje

wychowanie fizyczne studia

studia sportu i turystyki w Warszawie

studia sportu i turystyki w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki sport i turystyka w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia sportowe wybrać

Co zdawać na maturze

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK WYCHOWANIE FIZYCZNE

Komentarze (0)