Architektura wnętrz studia I stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Architektura wnętrz studia I stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Architektura wnętrz studia I stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia I stopnia w Trójmieście

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Trójmieście i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia I stopnia Trójmiasto | woj. pomorskie

Studia na kierunku architektura wnętrz w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia I stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Sopocka Szkoła Wyższa

Sopocka Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Trójmieście?

Jeśli marzą Ci się studia w Trójmieście na architekturze wnętrz, musisz spełnić określone wymagania rekrutacyjne. Prócz pozytywnie zdanych egzaminów maturalnych, uczelnie w Trójmieście oczekują od kandydatów podejścia do egzaminu wstępnego.

Kandydaci przekazują komisji rekrutacyjnej portfolio, a następnie podchodzą do egzaminu praktycznego, który weryfikuje predyspozycje do podjęcia studiów w zakresie architektury wnętrz. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podczas której będziesz miał/a okazję omówić dostarczone prace.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Architektura wnętrz to idealny kierunek dla osób, które szukają harmonii we wnętrzu i pragną wyrazić siebie poprzez projektowanie. Jest to dziedzina zarówno typowo artystyczna, jak i użytkowa. Na tym kierunku odnajdą się esteci, dbający o każdy detal przestrzeni, którą się zajmują. Już niebawem Twoje pomysły mogą stać się częścią życia Twoich klientów.

Studia architektoniczne są wymagające technicznie i twórczo. Kandydaci powinni mieć głowę pełną pomysłów, zdolności manualne i rysunkowe. Nauczysz się pracy w zespole, a także poprawnej komunikacji z drugim człowiekiem. Ważne jest rozeznanie w najnowszych technologiach, ponieważ współczesne oprogramowania informatyczne w znaczący sposób ułatwiają i przyspieszają procesy projektowe.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Architektura wnętrz to idealna propozycja kształcenia dla osób, które mają wysokie poczucie estetyzmu i chciałyby w przyszłości projektować i urządzać, chociażby wnętrza czy wystawy. Programy kształcenia są indywidualnie ustalane przez wybrane uczelnie w Trójmieście, ale konstruowane są w taki sposób, aby sylwetka absolwenta odpowiadała aktualnym zapotrzebowaniem rynku pracy. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:

 • kompozycja i modelowanie
 • budownictwo ogólne i materiałoznawstwo
 • fotografia i edycja obrazu
 • historia architektury wnętrz
 • geometria wykreślna i perspektywa
 • pracownie scenograficzne, wystawiennicze
 • techniki projektowe (materiał, forma, światło, kolor)

 

Plany zajęć wypełnione są przedmiotami dotyczącymi stricte sztuk pięknych. Studenci zdobywają lub rozwijają umiejętności w zakresie projektowania wnętrz, grafiki i wzornictwa. Zapoznasz się z najnowszymi oprogramowaniami informatycznymi i zweryfikujesz zdolności w zakresie grafiki komputerowej, ponieważ współczesne projekty ocierają się o najnowsze technologie.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku architektura wnętrz w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

W zależności od wybranej uczelni studia w Trójmieście na kierunku architektura wnętrz w ramach pierwszego stopnia kształcenia trwają od sześciu do siedmiu semestrów. Ukończenie tego etapu studiów umożliwi Ci posługiwanie się dyplomem licencjata i pozwoli kontynuować kształcenie na studiach magisterskich.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Kierunki studiów w Trójmieście takie jak architektura wnętrz dają absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i osobistego rozwoju. Kreatywny, a zarazem techniczny kierunek jest odpowiedzią na estetyczne potrzeby człowieka, a wszyscy specjaliści w tym zakresie biorą udział w życiu swoich klientów dzięki projektom, które dla nich tworzą i wykonują.

Absolwenci bardzo chętnie zatrudniani są w:

 • pracowniach architektonicznych i projektowych
 • prywatnych agencjach projektowych
 • muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni oraz ekspozycji wystawienniczych
 • studiach promocji i reklamy wizualnej
 • agencjach designerskich
 • studiach architektury wnętrz

 

Interdyscyplinarne wykształcenie umożliwia przeprowadzenie projektu od koncepcji do projektu wstępnego, a w końcu do jego realizacji.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz (studia I stopnia) w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz (studia I stopnia) w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Kierunki architektura i budownictwo w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Komentarze (0)