Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Administracja
Studia magisterskie na kierunku administracja dają wszechstronną wiedzę niezbędną do sprawnego administrowania sektorem publicznym, jak i prywatnym. Obejmują one wiele dziedzin prawa oraz inne obszary wiedzy z zakresu nauk społecznych, co przesądza o ich atrakcyjności.
To ciekawe i interdyscyplinarne studia oparte o nowoczesny, a ostatnio zmodyfikowany program nadający im wysoce specjalistyczny wymiar. Cieszą się one dużym zainteresowaniem od lat przygotowując liczne grono magistrów administracji do pracy w szeroko pojętej administracji publicznej i prywatnej. Dołącz do ich grona!
Studiowanie administracji w ramach studiów drugiego stopnia stanowi doskonałą ofertę zarówno dla osób, które ukończyły studia licencjackie na tym kierunku, jak i dla absolwentów innych kierunków, którzy posiadając już tytuł zawodowy licencjata rozszerzą swoje kompetencje zawodowe właśnie dzięki studiom administracyjnym.
Studia te opierają się o interesującą formułę wyboru przez studentów jednego z trzech modułów do wyboru obejmujących przedmioty charakterystyczne dla administracji samorządowej, administracji w gospodarce oraz administracji bezpieczeństwa publicznego. Każdy znajdzie więc tu dla siebie, to co najbardziej go interesuje!
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Administracja, w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Biologia
Studiując Biologię wybierasz kierunek z przyszłością, stanowiący podstawę wielu dziedzin gospodarki oraz praktycznej ochrony bioróżnorodności i środowiska przyrodniczego.
Oferujemy:
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biologia, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Biotechnologia
Kierunek biotechnologia łączy wiedzę z dziedziny chemii, biochemii, biologii molekularnej, inżynierii genetycznej, ochrony środowiska. Studiując biotechnologię na UKW zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania genetycznego roślin i zwierząt, inżynierii komórkowej oraz szeregu klasycznych technik i procesów biotechnologicznych stosowanych w technologii żywności, ochronie środowiska.
W czasie wykładów i ćwiczeń poruszane są tematy związane z perspektywami zastosowań biotechnologii w medycynie oraz farmacji. Absolwent kierunku biotechnologia będzie przygotowany praktycznie i teoretycznie do stosowania współczesnych metod biotechnologicznych do biosyntez, biotransformacji, diagnostyki oraz analityki.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biotechnologia, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej
Idealny kandydat na studia na kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej jest absolwentem studiów I stopnia i zrealizował efekty kształcenia z obszaru sztuk - sztuki muzyczne. Dobrym kandydatem jest również osoba posiadająca wiedzę i umiejętności gry na instrumencie lub śpiewu na poziomie szkoły muzycznej I stopnia.
Na Wydziale Edukacji Muzycznej kształcimy muzyków - wykonawców i dyrygentów prowadzących różnorodne zespoły muzyczne, animatorów kultury muzycznej oraz nauczycieli w zakresie szeroko pojętej edukacji muzycznej.
Na UKW zdobędziesz wiedzę praktyczną i teoretyczną potrzebną do prowadzenia zajęć dydaktycznych i ogólnomuzycznych w szkolnictwie ogólnokształcącym na poziomie ponadpodstawowym zgodnie ze Standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Rozporządzanie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. - Dz. U nr 164, poz. 1365, z późn. zm.).
Nasi studenci już na studiach zdobywają doświadczenie i obycie sceniczne, występują w zespołach muzycznych, tworzą Chór Akademicki, wyjeżdżają na międzynarodowe konkursy i festiwale. Niezwykle ważne jest to, że zajęcia na UKW prowadzą artyści (instrumentaliści, śpiewacy i wokaliści, dyrygenci, kompozytorzy) i naukowcy (z zakresu teorii, edukacji i animacji muzyki) z bogatym doświadczeniem pedagogicznym i scenicznym, koncertujący na cały świecie. To właśnie na UKW możesz uczyć się od najlepszych muzyków i praktyków.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej jest wynik egzaminu praktycznego.
Celem kształcenia na kierunku filologia angielska jest stworzenie studentom możliwości zapoznania się z najnowszymi trendami naukowymi w kulturze, literaturze i językoznawstwie krajów anglojęzycznych oraz doskonalenia umiejętności językowych, dzięki którym będą mogli znaleźć w przyszłości zatrudnienie w tych wszystkich dziedzinach życia zawodowego, gdzie znajomość języka angielskiego jest kluczowym elementem wykonywanych obowiązków.
Program i tok studiów zachęcają do samodzielnej pracy nad swoimi umiejętnościami i rozwijają w studentach potrzebę kreatywnego działania w celu stałego podwyższania kwalifikacji zawodowych.
Absolwent zdobywa kompetencje językowe na poziomie biegłości C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.
Studenci mogą uczestniczyć w seminarium magisterskim z zakresu językoznawstwa ogólnego, językoznawstwa stosowanego, kulturoznawstwa, translatoryki lub literaturoznawstwa.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filologia angielska, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Filologia Polska
Na studia przyjmowani są absolwenci studiów wyższych pierwszego stopnia kierunku filologia polska oraz innych kierunków studiów. Kontynuuj studia z filologii polskiej na studiach drugiego stopnia. Zdobądź dodatkowe umiejętności, wybierając jedną z trzech specjalności.
Absolwenci filologii polskiej na UKW pracują w agencjach Public Relations, agencjach reklamowych, ośrodkach animacji kultury. Bardzo często swoją ścieżkę zawodową kierują też do świata mediów, podejmując pracę w rozgłośniach radiowych, gazetach, telewizjach, redakcjach czasopism.
Wielu absolwentów filologii polskiej UKW pracuje także w firmach poligraficznych czy studiach DTP. Możesz uzyskać również kwalifikacje nauczycielskiego po ukończeniu dodatkowego modułu nauczycielskiego (płatnego) oraz przygotowanie do nauczania języka polskiego jako języka obcego.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filologia Polska, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności jest to średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Studia na filologii rosyjskiej na UKW pozwalają studentowi opanować znajomość języka rosyjskiego na bardzo wysokim poziomie (C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy). Dzięki współpracy z Instytutem Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie studenci UKW mogą wyjeżdżać do Moskwy na studia semestralne oraz letnie kursy językowe. Absolwenci mogą rozpocząć Studia Podyplomowe dla Tłumaczy Języka Rosyjskiego.
Absolwent filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego znajdzie zatrudnienie m.in. w placówkach kulturalno-oświatowych, redakcjach czasopism, wydawnictwach, turystyce, środkach masowego przekazu, w przedsiębiorstwach współpracujących z firmami zagranicznymi oraz w sektorze usług wymagających dobrej znajomości języka rosyjskiego. Studia upoważniają również do wykonywania zawodu nauczyciela po wcześniejszym ukończeniu dodatkowego modułu nauczycielskiego (płatnego) prowadzonego przez Studium Pedagogiczne UKW.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku filologia rosyjska w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Filozofia
Kontynuuj naukę na studiach drugiego stopnia (studia uzupełniajace magisterskie) z filozofii. Rozwijaj swoje zdolności analityczne i dalej zadawaj pytania, rozwiązuj problemy, myśl krytycznie. To wszystko pomoże Ci w rozwoju praktycznych umiejętności zawodowych i poszerzy zdolności krytycznej oceny sytuacji w trakcie życiowych i zawodowych wyzwań. Warto dodać, że filozofia jest często wybierana przez studentów jako drugi kierunek, bowiem ćwiczą umysł i rozwijają tak przydatne w wielu miejscach pracy zdolności poznawcze.
Na studiach z filozofii nauczysz się myśleć i mówić o sprawach fundamentalnych, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega. Ta umiejętność przyda się w każdej pracy i w życiu codziennym. Wielu absolwentów filozofii to świetni menadżerowie zarządzający przedsiębiorstwami i dużymi zespołami. Nasi absolwenci pracują również w agencjach Public Relations, działach kreatywnych a także w roli nauczycieli (po ukończeniu dodatkowego modułu nauczycielskiego - płatnego można podjąć pracę w charakterze nauczyciela etyki lub filozofii).
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Filozofia, w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Fizyka
Fizyka to znakomita szkoła myślenia ścisłego i praktycznego. Zajmując się badaniem najbardziej fundamentalnych praw przyrody, uczy formułowania trudnych problemów w sposób precyzyjny i ścisły oraz nieszablonowego ich rozwiązywania. Ludzkość w dużej mierze zawdzięcza postęp technologiczny tej dyscyplinie nauki.
Jednocześnie wyrafinowane narzędzia, których dostarcza fizyka, pozwalają mierzyć się z tak odległymi od fizyki wyzwaniami jak np. stabilność rynków finansowych czy zmiany klimatyczne. Z tego powodu absolwenci fizyki są bardzo poszukiwani na rynku pracy, zarówno w nowoczesnych firmach technologicznych jak również bardziej tradycyjnych obszarach gospodarki, takich jak przemysł, służba zdrowia, edukacja czy bezpieczeństwo.
Oferujemy naszym kandydatom dwa atrakcyjne bloki modułów do wyboru: pierwszy – związany z badaniami nowoczesnych materiałów – oraz drugi, obejmujący fizyczne podstawy kryminalistyki. Uruchomiony zostanie ten blok modułów do wyboru, który zostanie wybrany przez większość studentów rocznika. Wybór dokonywany jest w trakcie pierwszego semestru studiów.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Fizyka, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Geografia
Nie od dziś wiadomo, że geografia poszerza horyzonty! Więc jeśli chcesz postrzegać otaczające środowisko inaczej niż inni, nie pozostaje nic innego jak wybór tego kierunku.
Masz podstawową wiedzę z geografii i zastanawiasz się, co zrobić z nią dalej? Kontynuuj naukę i uzyskaj tytuł magistra geografii. Nasza oferta jest skierowana do absolwentów studiów wyższych kierunku: geografia, ochrona środowiska, geologia, geoinformacja, geomonitoring, rewitalizacja dróg wodnych, zarządzanie kryzysowe w środowisku, zarządzanie zasobami przyrody, turystyka i rekreacja. Szansę studiowania mają także absolwenci innych kierunków pokrewnych!
Wyjazdy studialne po Polsce jak i za granicę, pozwalają studentom geografii podziwiać różne regiony pod kątem przyrodniczym oraz kulturowym. Bardzo często są one organizowane przez pracowników Instytutu Geografii, jak również przez członków Koła Naukowego Studentów Geografii „GEOSFERA 24”.
Należy dodać, iż każdy student geografii ma możliwość przynależności do koła naukowego, które funkcjonuje w Instytucie Geografii. Poza tym, każdy student może skorzystać z zajęć w ramach modułu nauczycielskiego (płatnego), dzięki któremu zdobędzie uprawnienia do nauczania geografii w szkole podstawowej i średniej. Zajęcia na kierunku geografia są tak zaplanowane, aby student poświęcał jak najwięcej czasu na poszerzanie własnej wiedzy i umiejętności poza uczelnią.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Geografia, w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Studia II stopnia umożliwiają pogłębianie kompetencji językowych i komunikacyjnych w zakresie języka niemieckiego (osiągnięcie biegłości językowej na poziomie C2) i drugiego języka obcego (osiągnięcie biegłości językowej na poziomie B2+). W ramach zajęć studiujący doskonalą umiejętność tworzenia, analizy, interpretacji i tłumaczenia różnego rodzaju tekstów oraz stosowania technik informacyjno-komunikacyjnych.
Ponadto nabywają lub rozwijają szerokie kompetencje społeczne, umożliwiające im właściwe funkcjonowanie w różnych środowiskach pracy w społeczeństwie opartym na wiedzy. Studia II stopnia przygotowują także do napisania pracy magisterskiej z wybranej dyscypliny (językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii). Ukończenie studiów II stopnia umożliwia dalsze kształcenie na studiach III stopnia.
W trakcie studiów – w zależności od indywidualnych zainteresowań i planów zawodowych – studiujący mają możliwość wyboru części zajęć, mogą uczestniczyć w programie mobilności studenckiej MOST lub europejskim programie wymiany studentów ERASMUS+.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Germanistyka, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Historia
Historia to kierunek dla ludzi z pasją. Jeżeli jesteś człowiekiem inteligentnym nie trzeba Ci uświadamiać jaka jest rola historii we współczesnych, nowoczesnych społeczeństwach, które chcą być wielkie swoją przeszłością, które mają respekt i szacunek dla dokonań minionych pokoleń. Jestem historykiem - brzmi dumnie, a jednak być historykiem nie jest łatwo, w szczególności dobrym historykiem.
Proponując Ci studia historyczne na poziomie magisterskim chcemy byś został dobrym historykiem, który ma szeroko otwarty umysł, który potrafi adaptować doświadczenie minionych pokoleń do wymogów współczesności. Jeżeli jesteś absolwentem Historii na poziomie studiów licencjackich nie trzeba Ci mówić o atrakcyjności tej dyscypliny nauki. Jeżeli skończyłeś inny kierunek postaramy się byś szybko nadrobił zaległości.
Dyplom magistra jest dziś jednym z podstawowych kryterium wymaganym przez pracodawców. Zatem jeśli myślisz o karierze w oświacie, administracji samorządowej, muzeach czy przemyśle turystycznym, to wręcz powinieneś skorzystać z tej oferty.
Dodatkowo możesz skorzystać z zajęć w ramach modułu nauczycielskiego (płatnego), dzięki któremu zdobędziesz uprawnienia do nauczania w szkole podstawowej lub w szkole ponadpodstawowej.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Historia, w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni. Ocena na dyplomie absolwentów kierunku historia zostanie podwyższona o 20%.
Studia adresowane są do absolwentów kierunku informatyka I stopnia. Zdobycie tytułu inżyniera daje już wyższe wykształcenie, ale dopiero dyplom magistra świadczy o pełnym przygotowaniu do danego zawodu. Studia te są połączeniem zdobywanej wiedzy z praktyką, bowiem umiejętności zdobyte na zajęciach dydaktycznych można szybko wykorzystać działając w kołach naukowych lub korzystając z praktyk.
Studenci kierunku w ramach programu Dream Spark mogą bezpłatnie instalować i wykorzystywać oprogramowanie firmy Microsoft, m.in. system Windows (wszystkie wersje), oprogramowanie składające się na środowisko Visual Studio .NET (C#, C++, J#, VB), Microsoft Access, Microsoft Project Professional, Microsoft Visio Professional, SQL Server, Virtual PC itd. Uczelnia przystąpiła do programu Akademia CISCO.
Pozwala to uzupełnić kwalifikacje studentów o praktyczną wiedzę z zakresu sieci komputerowych - ich instalacji, administracji oraz konfigurowania. Akademia Sieci Komputerowych CISCO przygotowuje do zdania honorowanego na całym świecie egzaminu Cisco Certified Network Associate.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Informatyka, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Inżynieria Materiałowa, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Inżynieria Materiałowa
W dobie wciąż rosnących wymogów dotyczących jakości i kosztów produkcji, bardzo ważna stała się umiejętność dokonywania właściwego wyboru odpowiedniego materiału. W ostatnich latach nowe materiały, będące dziełem przemyślanych badań inżynierów materiałowych, zdominowały postęp praktycznie we wszystkich dziedzinach naszego życia.
Inżynieria Materiałowa to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy łącząca w różnym stopniu wiedzę z takich przedmiotów jak: chemia, fizyka, mechanika, informatyka, konstrukcja i budowa maszyn, elektrotechnika i nawet biologia. Dzisiaj, w szybko zmieniającym się świecie, w którym obserwujemy dynamiczny rozwój gospodarki, od pracowników wymaga się wiedzy interdyscyplinarnej. Taka właśnie wiedza umożliwia człowiekowi błyskawiczną adaptację do zmieniających się reguł i wymogów rynkowych.
Kierunek ten jest skierowany do osób, które pasjonują się odkrywaniem nowych rozwiązań technologicznych oraz szeroko pojętą mechaniką. Absolwenci kierunku Inżynieria Materiałowa uzyskają zawansowaną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu nowoczesnych inżynierskich materiałów polimerowych i kompozytowych, metalowych oraz ceramicznych.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę naukowo-dydaktyczną, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i stypendia przyznane pracownikom Katedry Inżynierii Materiałowej oraz uzyskane granty badawcze. Ich wiedza i kompetencje stanowią gwarancję profesjonalnego przygotowania studentów do sprostania potrzebom nowoczesnej gospodarki rynkowej, zwłaszcza w obszarze produkcji i przetwórstwa materiałów inżynierskich.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Inżynieria Materiałowa, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Inżynieria Materiałowa, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Studia na kierunku inżynieria techniczno-informatyczna na UKW przeznaczone są dla osób zainteresowanych techniką i nowinkami technicznymi. Na studiach zdobędziesz wiedzę z zakresu inżynierii wytwarzania, inżynierii materiałowej, budowy maszyn, metod badań materiałów przy wykorzystaniu metod komputerowych i technik informatycznych.
Nauczysz się tworzenia aplikacji w językach programowania, projektowania i wdrażania systemów informatycznych oraz zastosowań technik multimedialnych.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
O przyjęciu na studia decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Kulturoznawstwo
Studia na kierunku kulturoznawstwo są adresowane w szczególności do absolwentów i absolwentek studiów pierwszego stopnia kierunku kulturoznawstwo, a także pokrewnych kierunków. Studenci i studentki pogłębiają wiedzę z zakresu kulturoznawstwa, ale przede wszystkim uczą się twórczego myślenia i rozumienia współczesnych aspektów kultury. Uszczegółowienie i pogłębienie wiedzy zapewnia modułowy program studiów.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Kulturoznawstwo w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Kontynuuj studia filologiczne z języka angielskiego i j. arabskiego na studiach drugiego stopnia (magisterskich uzupełniających). Zdobyte umiejętności pozwolą Ci posługiwać się językiem angielskim na poziomie C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz językiem arabskim na poziomie C1. Studia otwierają ogromne możliwości wiązania zawodowej kariery z rynkami gospodarczymi, stale otwierającymi się na europejski i polski biznes. Po studiach na UKW można uzyskać kwalifikacje tłumacza przysięgłego.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Lingwistyka stosowana angielsko - arabska, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Kontynuuj studia filologiczne z angielskiego i niemieckiego na drugim stopniu studiów (magisterskich uzupełniających) na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Zdobyte umiejętności pozwolą Ci posługiwać się językiem angielskim i niemieckim na poziomie C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, zapewnią wysoki poziom specjalistyczny potrzebny wielu firmom działającym na rynkach międzynarodowych. Po studiach na UKW można uzyskać kwalifikacje tłumacza przysięgłego.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Kontynuuj studia filologiczne z języka angielskiego i rosyjskiego na drugim stopniu studiów (magisterskich uzupełniających). Zdobyte umiejętności pozwolą Ci posługiwać się językiem angielskim i rosyjskim na poziomie C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, zapewnią wysoki poziom specjalistyczny potrzebny wielu firmom działającym na rynkach międzynarodowych. Po studiach na UKW można uzyskać kwalifikacje tłumacza przysięgłego.
Absolwenci filologii o specjalności lingwistyka stosowna j. angielski z j. rosyjskim na UKW mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w placówkach kulturalno-oświatowych, domach kultury, redakcjach czasopism, wydawnictwach, turystyce, środkach masowego przekazu, biurach tłumaczeń, w przedsiębiorstwach współpracujących z firmami zagranicznymi oraz w sektorze usług wymagających dobrej znajomości języka angielskiego lub rosyjskiego, jak też kultury obszaru anglo- i rosyjskojęzycznego.
Po ukończeniu studiów istnieje możliwość kontynuowania nauki na Studiach Podyplomowych Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego i Studiach Podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Języka Angielskiego. Studia upoważniają również do wykonywania zawodu nauczyciela po wcześniejszym ukończeniu modułu nauczycielskiego (płatnego) prowadzonego przez Studium Pedagogiczne UKW.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Kontynuuj studia filologiczne z języka niemieckiego i rosyjskiego na studiach drugiego stopnia (magisterskich uzupełniających). Zdobyte umiejętności pozwolą Ci posługiwać się językiem niemieckim i rosyjskim na poziomie C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, zapewnią wysoki poziom specjalistyczny potrzebny wielu firmom działającym na rynkach międzynarodowych. Po studiach na UKW można uzyskać kwalifikacje tłumacza przysięgłego.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Matematyka
Studia te są adresowane w szczególności do absolwentów kierunku matematyka I stopnia, ale także do absolwentów innych kierunków, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Zdobycie tytułu licencjata daje już wyższe wykształcenie, ale dopiero dyplom magistra świadczy o pełnym przygotowaniu do wykonywania danego zawodu.
Nasi absolwenci są wyposażeni w poszerzoną wszechstronną wiedzę matematyczną i umiejętność dalszego samodzielnego jej pogłębiania. Są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w różnych instytucjach wykorzystujących metody matematyczne, a także do podjęcia studiów doktoranckich i prowadzenia badań naukowych w dziedzinie nauk matematycznych.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Matematyka, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Mechatronika
Jeśli w dzieciństwie Twoją ulubioną zabawą było zaglądanie do wnętrza mechanicznych czy elektronicznych zabawek i do teraz świat działania urządzeń technicznych pozostaje dla Ciebie ciekawy, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy na niego osoby o zdolnościach i zainteresowaniach technicznych oraz informatycznych. Mechatronika łączy w sobie kilka dyscyplin – inżynierię mechaniczną, elektryczną, informatyczną, automatykę i robotykę.
Jest to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi wiedzy, o czym świadczy chociażby dzisiejszy świat robotów, pojazdów autonomicznych czy internet rzeczy. Chcesz go tworzyć? Dołącz do nas! Studia te są łączeniem zdobywanej wiedzy z praktyką, bowiem umiejętności zdobyte na zajęciach dydaktycznych można szybko wykorzystać działając w kołach naukowych lub korzystając z praktyk.
Duży nacisk kładzie się na naukę języków obcych tak, aby nasz absolwent posługiwał się specjalistycznym językiem na poziomie B2.
Studenci kierunku w ramach programu MSDN AA mogą bezpłatnie instalować i wykorzystywać oprogramowanie firmy Microsoft, m.in. system Windows (wszystkie wersje), oprogramowanie składające się na środowisko Visual Studio .NET (C#, C++, J#, VB), Microsoft Acces, Microsoft Project Professional, Microsoft Visio Professional, SQL Server, Virtual PC itd. Uczelnia przystąpiła do programu Akademia CISCO. Pozwala to uzupełnić kwalifikacje studentów o praktyczną wiedzę z zakresu sieci komputerowych - ich instalacji, administracji oraz konfigurowania. Akademia Sieci Komputerowych CISCO przygotowuje do zdania honorowanego na całym świecie egzaminu Cisco Certified Network Associate
Cechą wyróżniającą przyjętą koncepcję kształcenia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego jest nacisk na zastosowania metod informatycznych w szeroko rozumianym przemyśle wytwarzającym nowoczesne maszyny i urządzenia oraz w różnego typu placówkach eksploatujących, serwisujących lub diagnozujących układy mechatroniczne.
W przypadku studiów drugiego stopnia założono, że studenci w trakcie studiów mają ścisły kontakt z praktyką, najczęściej w formie etatowego zatrudnienia w zakładach przemysłowych lub usługach. Dlatego, realizacja dydaktyki na studiach dziennych odbywa się w godzinach popołudniowych
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Mechatronika, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Studiując nauczysz się kształtować trendy nowoczesnej ochrony środowiska, zdobędziesz praktyczne umiejętności przygotowywania raportów i ekspertyz przyrodniczych, wyceny środowiska przyrodniczego i tym samym staniesz się ekspertem przyrodniczym.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
O przyjęciu na studia decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Pedagogika
Moduł Animacja społeczno-kulturalna i zarządzanie projektami
Kontynuuj studia z pedagogiki o spec. animacja społeczno-kulturowa na II stopniu. Z myślą o Was stworzyliśmy nowatorski i profesjonalny program studiów. Wybór spośród wielu obszarów studiów stwarza nie tylko okazję do realizacji własnych zainteresowań i predyspozycji studenta, przekutą na określone kwalifikacje zawodowe, pozwalające odnaleźć się na obecnym rynku pracy.
Studia na UKW przygotowują również do twórczego tworzenia tego rynku, poprzez samozatrudnienie i uruchamianie przedsiębiorczych inicjatyw dających zatrudnienie innym. W ten sposób studia będące realizacją efektów kształcenia na kierunku Pedagogika stają się istotną podstawą rozwoju gospodarczego naszego kraju.
Moduł Edukacja obywatelska i bezpieczeństwo publiczne
Na ten moduł zapraszamy osoby, które lubią ekstremalne wyzwania i nie boją się pracy z trudnymi zjawiskami takimi jak walka z żywiołami lub sytuacje zagrożenia międzynarodowego. Na zajęciach otrzymasz wiedzę z zakresu rozpoznawania zagrożeń, walki z nimi i usuwania ich skutków.
Na studiach zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności dotyczące zagrożeń w różnych obszarach bezpieczeństwa publicznego oraz cywilnego takich jak awarie przemysłowe, wypadki komunikacyjne czy też klęski żywiołowe. Nauczysz się, jak zarządzać bezpieczeństwem w dużych strukturach i działać w sytuacjach kryzysowych.
Moduł logopedia
Kiedy w kinach ukazał się film „Jak zostać królem”, pokazujący problemy z wymową monarchy Jerzego VI, wiele osób uświadomiło sobie, że ze swoimi wadami wymowy można walczyć. Praca nad poprawną komunikacją werbalną jest właśnie zadaniem absolwentów logopedii. Jest to specjalność adresowana do osób, które lubią pracę z dziećmi, ale również z dorosłymi, a przede wszystkim – chcą pomagać innym.
Studia logopedii skupiają się na wykształceniu umiejętności takich jak diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy, jej usprawnianie, przeciwdziałanie trudnościom związanym z czytaniem i pisaniem oraz bezproblemowe komunikowanie się. Kierunek ten kładzie duży nacisk na wymiar praktyczny, bo to on jest głównym aspektem pracy logopedy.
Moduł Pedagogika ogólnopedagogiczna
Studia przeznaczone są dla kandydatów, którzy są absolwentami studiów I stopnia, II stopnia (lub jednolitych magisterskich) innych kierunków niż pedagogika (nie posiadają kierunkowego wykształcenia pedagogicznego). W ramach kształcenia specjalnościowego absolwent uzyskuje wiedzę o procesach edukacyjnych (zarówno celowościowych - wychowanie, kształcenie, jak również przebiegających w sposób naturalny), systemie edukacyjnym, prawidłowościach rozwoju jednostki. W programie kształcenia przewidziano, oprócz wiedzy z zakresu pedagogiki i psychologii, wymagane dla przygotowania pedagogicznego dydaktyki szczegółowe oraz praktykę pedagogiczną.
Dzięki tak skonstruowanemu programowi kształcenia absolwent specjalności ogólnopedagogicznej może być zatrudniony na stanowiskach wymagających wykształcenia wyższego pedagogicznego oraz przygotowania pedagogicznego. Absolwent może podjąć dalsze kształcenie na studiach III stopnia (doktoranckich) lub podyplomowych.
Moduł Pedagogika opiekuńcza
Potencjalne miejsca pracy dla wszystkich absolwentów:
Moduł Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna
Praca z małymi dziećmi jest działaniem opartym na misji. Praca w przedszkolu i w klasach 1-3 wymaga nie tylko wyobraźni, cierpliwości, wrażliwości, ale także umiejętności diagnozowania właściwości rozwoju dziecka (w tym odkrywania talentów). Te wszystkie umiejętności pomoże rozwinąć specjalność pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.
Nasi studenci poznają filozofię dzieciństwa tak, aby łatwiej było im zrozumieć swoich podopiecznych, nauczą się konstruować programy edukacyjnie zgodne z aktualnymi trendami, a także poznają zasady etyki pracy pedagoga.
Moduł Resocjalizacja
Kontynuuj studia na pedagogice o specjalności resocjalizacja. To kierunek dla pomagających tym, którzy w trakcie swojego życia zagubili właściwą ścieżkę życia. Będziesz potrafił wykorzystywać poszerzoną wiedzę w celach analizowania i interpretowania zachowań ludzi, w szczególności niedostosowania społecznego.
Dzięki zdobytej wiedzy, umiejętnościom i kompetencjom społecznym w zakresie projektowania i realizowania oddziaływań profilaktycznych i resocjalizacyjnych będziesz potrafił udzielać wsparcia i pomocy osobom zagrożonym i niedostosowanym społecznie, umożliwiając im zachowania akceptowane społecznie.
Moduł Zarządzanie zasobami ludzkimi i doradztwo zawodowe z coachingiem
Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji podejmowanych w naszym życiu i często determinuje przyszłość człowieka na długie lata. Nie każdy jednak podejmuje taką decyzję w oparciu o konkretne argumenty, ale na podstawie rady rodziców, kolegów czy doniesień medialnych.
Dzięki temu modułowi zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę, łącząc elementy pedagogiki, zarządzania, nauk o pracy, socjologii i psychologii. Nauczysz się jak kreować ścieżkę kariery zawodowej własną i innych osób, poznasz procesy kierujące współczesnym rynkiem pracy. Nauczysz się stosować warsztat diagnostyczny w zakresie strategii podejmowania decyzji zawodowych, zarządzać zasobami ludzkimi oraz wspierać jednostki i grupy w procesie edukacji.
Absolwent modułu Zarządzanie zasobami ludzkimi i doradztwo zawodowe
z coachingiem uzyskuje wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi (w tym m.in. rekrutacji i selekcji, szkoleń i systemów motywowania pracowników). Uzyskuje też przygotowanie do realizacji procesu doradztwa zawodowego oraz zastosowania w praktyce podejścia coachingowego.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia |
O przyjęciu kandydata decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
W ramach kierunku pedagogika resocjalizacyjna student zdobędzie szeroką wiedzę, umiejętności i kompetencje w celu zdobycia odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Poszerzy swoje kompetencje w zakresie samodzielności, uczciwości i dyscypliny. Poprzez realizację szerokiej oferty praktyk i kształcenia praktycznego podejmuje aktywną i intensywną współpracę z placówkami resocjalizacyjnymi.
Pogłębi wiedzę, umiejętności, kompetencje społeczne w zakresie projektowania i realizowania działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych z uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego, udzielania wsparcia i pomocy osobom niedostosowanym społecznie, w tym również dzieciom zagrożonym i niedostosowanym, z zaburzeniami zachowania lub emocji, z niepowodzeniami edukacyjnymi.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu sumy punktów z:
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Politologia
Jeśli tak, to studia politologiczne są właśnie dla Ciebie!
Celem studiów jest przygotowanie ekspertów o pogłębionej wiedzy na temat polityki i społeczeństwa, którzy podejmować będą zatrudnienie w instytucjach publicznych, organizacjach międzynarodowych, administracji rządowej i lokalnej, urzędach, instytucjach odpowiedzialnych za obronność i bezpieczeństwo publiczne, organizacjach pozarządowych (trzeci sektor), a także w mediach oraz w agencjach marketingu politycznego.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Politologia w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni. Ocena na dyplomie absolwentów kierunku Politologia zostanie powyższona o 20%.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Stosunki Międzynarodowe
Stosunki międzynarodowe to dziedzina łącząca wiedzę z zakresu nauk społecznych. Zajmuje się badaniem oficjalnych stosunków politycznych między państwami, ich kontaktów gospodarczych, finansowych, kulturalnych i naukowych.
Student wybierający się na kierunek stosunki międzynarodowe powinien wykazywać się umiejętnościami komunikowania, negocjowania i przekonywania. Niezbędne są także zainteresowania naukami politycznymi, prawnymi i ekonomicznymi.
Po ukończeniu studiów na kierunku stosunków międzynarodowych drugiego stopnia otrzymasz wykształcenie ogólnoakademickie oraz przygotowanie do zatrudnienia w placówkach administracji publicznej (państwowej i samorządowej), organizacjach i instytucjach współpracujących z rozmaitymi podmiotami międzynarodowymi, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych prowadzących działalność poza granicami kraju lub z zagranicznymi partnerami, instytucjach zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem międzynarodowym.
W ostatnim przypadku realizacji celów kształcenia służy specjalność: Europejski system bezpieczeństwa, zaś pozostałych specjalność: Europa w stosunkach międzynarodowych.
Będziesz przygotowany do podjęcia dalszej nauki na studiach trzeciego stopnia, np. z zakresu politologii w ramach Instytutu Nauk Politycznych lub historii w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych.
Po ukończonych studiach, w ramach zwiększenia możliwości zatrudnienia, będziesz mógł kontynuować naukę na studiach podyplomowych, dzięki którym będziesz mógł podjąć pracę w mediach, public relations, reklamie, rozmaitych służbach mundurowych i instytucjach związanych z bezpieczeństwem oraz dyplomacją.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Stosunki Międzynarodowe, w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni. Ocena na dyplomie absolwentów kierunku Stosunki międzynarodowe zostanie podwyższona o 20%
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Turystyka i Rekreacja
Kierunek Turystyka i Rekreacja to interdyscyplinarne i wielokierunkowe studia. Celem kształcenia jest:
Nasza oferta jest skierowana do absolwentów studiów pierwszego stopnia kierunku: turystyka i rekreacja, turystyka, geoturystyka, agroturystyka, geografia, wychowanie fizyczne, sport, przewodnictwo i pilotaż turystyczny oraz innych pokrewnych związanych z turystyką i rekreacją.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja, w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Wychowanie Fizyczne
Oferując studia magisterskie uzupełniające dbamy o to, aby absolwenci wychowania fizycznego pierwszego stopnia mogli kontynuować naukę w murach naszej uczelni! Nasi studenci to zarówno czynni sportowcy z tytułami Mistrzów Świata i Europy, a także osoby, dla których ruch i aktywność fizyczna jest pasją życia.
Zapewniamy doskonałe warunki do studiowania i trenowania. Gwarantuje to nowoczesny budynek Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu z pływalnią, halą do gier, salami fitness, boiskami zewnętrznymi ze sztuczną nawierzchnią, kortami tenisowymi oraz laboratoriami wysiłkowymi. W ramach studiów studenci zdobywają zaawansowaną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w dziedzinie kultury fizycznej.
Studia II stopnia umożliwiają:
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Wychowanie Fizyczne, w pierwszej kolejności jest ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Wychowanie Fizyczne, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obronności i funkcjonowania państwa? Zastanawia Cię, jak zarządzać bezpieczeństwem, aby zapewnić porządek na różnych poziomach życia publicznego? Myślisz o pracy w służbach mundurowych?
Jeśli tak, to studia na kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem Narodowym są dla Ciebie! Program ten cieszy się wśród Studentów niesłabnącą popularnością, ponieważ zapewnia umiejętności wciąż wysoce pożądane na rynku pracy.
Celem studiów jest przygotowanie kompetentnych i wszechstronnych specjalistów w zakresie zarządzania instytucjami bezpieczeństwa narodowego, poprzez poszerzanie i systematyzowanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności w obszarze bezpieczeństwa państwa. Studia zapewnią Ci zdobycie istotnych kwalifikacji z zakresu obronności oraz porządku publicznego, niezbędnych do podjęcia pracy w służbach mundurowych i sztabach zarządzania kryzysowego.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym jest o przyjęciu decyduje w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej zaś średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.
Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Zarządzanie Dziedzictwem Kulturowym i Ochrona Zabytków
Ukończyłeś zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków, a Twoje ambicje nadal są niespełnione? Idź na studia II stopnia! Absolwent studiów I stopnia posiada ogólne uniwersyteckie wykształcenie humanistyczne i wszechstronną wiedzę w zakresie zarządzania dziedzictwem kulturowym, historii sztuki powszechnej i polskiej, zabytkoznawstwa, konserwatorstwa, muzealnictwa oraz ochrony zabytków, dlatego jesteś doskonałym kandydatem na podjęcie studiów II stopnia.
Tam szerzej poznasz warsztat historyka sztuki, konserwatora zabytków i muzealnika. Dzięki studiom na II stopniu nauczysz się posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu wspomnianych wyżej dziedzin. Twoje umiejętności na tym poziomie będą bardzo wysokie. Doskonale będziesz radził sobie z oceną wartości historycznej i kulturowej oraz prawidłowej, nieinwazyjnej techniki eksploracji obiektów historycznych.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Zarządzanie Dziedzictwem Kulturowym i Ochrona Zabytków, w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni. Ocena na dyplomie absolwentów kierunku ochrona dóbr kultury zostanie podwyższona o 20%.
Studia II stopnia:
Studia II stopnia: