Studia informatyczne Bielsko- Biała

Studia informatyczne Bielsko- Biała

Studia informatyczne Bielsko- Biała

Największy wybór studiów

informatycznych w Bielsku Białej

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia informatyczne Bielsko- Biała | woj. śląskie

Studia informatyczne w Bielsku-Białej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia informatyczne Bielsko- Biała
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia informatyczne w Bielsko Białej rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA INFORMATYCZNE W BIELSKO BIAŁEJ - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Informatyka stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Bielsko Białej są studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Cieszynie

Kierunki informatyczne:

INFORMATYKA

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Kierunki informatyczne:

INFORMATYKA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W BIELSKO BIAŁEJ

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Bielsku- Białej

Przepustką na studia informatyczne jest bardzo dobra znajomość matematyki. Na maturze należy zdawać ten przedmiot i, oczywiście, na poziomie rozszerzonym. Nie wolno zapominać o wysokich umiejętnościach z języka angielskiego, który jest oficjalnym językiem wszystkich informatyków na świecie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INFORMATYCZNE W BIELSKO BIAŁEJ

STUDIA INFORMATYCZNE W BIELSKO BIAŁEJ - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Bielsku-Białej?

Choć matematyka określana jest mianem „królowej nauk”, to informatyka śmiało może być nazywana „królową perspektyw”. Dziedzina ta rozwija się nieprzerwanie, a wykwalifikowani informatycy należą do najlepiej opłacanych.

Studia informatyczne w Bielsku- Białej to pomysł dla wszystkich zafascynowanych postępem, komputerami i nowoczesną technologią. Podczas nauki poznaje się matematykę, metody numeryczne, programowanie, tworzenie algorytmów, czy też podstawy sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa danych.

Informatyka towarzyszy wszystkim na każdym kroku, a na niej opiera się przemysł, gospodarka, nawet najmniejszy biznes. Obranie nauki w Bielsku- Białej to dobry pomysł, zważywszy na fakt, iż miasto należy do grona najlepiej rozwiniętych gospodarczo w całej Polsce i jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, handlowym i usługowym.

Studia informatyczne w Bielsku- Białej prowadzone są na dwóch uczelniach, a studenci mają do wyboru różne specjalności, począwszy od grafiki komputerowej na administrowaniu sieci kończąc. Dzisiejszy świat nie jest w stanie wyobrazić sobie tego, że nie ma w nim informatyków. Rynek pracy stoi przed nimi otwarty, zapotrzebowanie na nich nie słabnie, a na dodatek są nieźle doceniani finansowo.

Studia informatyczne w Bielsku- Białej obalają mit mówiący o tym, że informatyk to osoba zajmująca się naprawą komputerów. Oczywiście, potrafi to zrobić bez najmniejszych problemów, ale jego umiejętności i kwalifikacje są znacznie, znacznie większe. Dlatego na najlepszych czekają interesujące oferty, a pracodawcy niemal biją się o ich zatrudnienie. Wybierz dziedzinę XXI wieku. Wybierz studia informatyczne w Bielsku- Białej.

 

Praca po studiach informatycznych w Bielsku- Białej

Będąc absolwentem studiów informatycznych bez problemu znajdziesz zatrudnienie w firmach branży IT, instytucjach badawczych, oraz urzędach, firmach, uczelniach. Istotną rolę na ścieżce kariery zawodowej odgrywa specjalizacja, w której się wykwalifikowałeś.

Absolwent studiów informatycznych zajmuje się wszelkimi technologiami komputerowymi usprawniającymi funkcjonowanie człowieka w dzisiejszym świecie, przetwarzającymi komputerowe informacje. Jest fachowcem od usuwania wszelkich usterek programowych, ale także technicznych sprzętu komputerowego oraz bezpieczeństwa danych.

Może powyższych zadań możemy dodać kolejne, którymi mogą zając się absolwenci studiów informatycznych: webmaster, web developer, projektant systemów informatycznych, czy też bardzo popularny obecnie analityk systemowy, którego zadaniem jest analiza złożonych problemów organizacyjnych i strukturalnych w formie modeli, do przetwarzania w technologii informatycznej.

Odpowiedzialny jest za: uzgadnianie funkcjonalności systemów IT z udziałowcami projektu, gromadzenie i dokumentowanie wymagań, przygotowywanie analiz wykonalności, założeń realizacyjnych, analiz systemowych oraz zapewnienie jakości.

Absolwenci studiów informatycznych mają wiele możliwości oraz wiele dróg, którymi mogą podążać. Obecnie, nikt nie potrafi wyobrazić sobie, że brakuje wykwalifikowanych informatyków i, że bez ich udziału funkcjonuje przemysł i gospodarka. Dlatego wybór studiów informatycznych zawsze będzie trafną decyzją i nic nie wskazuje, aby uległo to zmianie.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIELSKO BIAŁEJ NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA TECHNICZNO- HUMANISTYCZNA W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Budowy Maszyn i Informatyki zaprasza:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Inżynieria oprogramowania i systemy informatyczne, Telekomunikacja i sieci komputerowe, Zastosowanie informatyki w zarządzaniu, Techniki tworzenia oprogramowania, Bezpieczeństwo Technologii Informatycznych.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka: studia I- stopnia. Specjalności: Grafika komputerowa 2D i 3D, Programowanie, Administrator sieci, Programowanie witryn internetowych.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

Kajetan odpowiedz

Lepszym kierunkiem jest np. Ekonomia, która w tym roku ma się otworzyć na WSEHu w Bielsku.