Studia informatyczne Białystok

Studia informatyczne Białystok

Studia informatyczne Białystok

Największy wybór studiów

informatycznych w Białymstoku

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Białystok | woj. podlaskie

Do informatyków świat należy! Pomimo, iż ludzie wykonujący ten zawód nie zajmują całej przestrzeni kuli ziemskiej, to jednak trudno się z tym zdaniem nie zgodzić. Postęp technologiczny i chęć ułatwiania życia człowiekowi sprawia, że niemal wszędzie mamy do czynienia z pracą informatyków. Wyobraźmy sobie życie bez komputera. Wyobraźmy sobie życie bez telefonu komórkowego i smartfona.

Gdzie szukać odpowiedzi na trudne pytania, jak nie w Internecie? Gdzie znaleźć przepis na zupę? Gdzie sprawdzić wynik meczu ulubionej drużyny? A to tylko kropla w morzu i niewielki wycinek tego, czym informatycy się zajmują. Uruchamiając wsteczny bieg naszej pamięci, widzimy w niej, że informatycy to panowie w okularach i flanelowych koszulach, którzy pojawiali się w biurze, gdy „coś się stało z komputerem”, „albo nie było Internetu”. Teraz to najważniejsi ludzie w dużych, międzynarodowych firmach, od których zależy bardzo wiele, jeśli nie wszystko. Dlatego informatyka to zawód przyszłości.

Zawód XXI wieku, a być może najważniejszy zawód przez następne setki lat. To zawód perspektywiczny, nie lubiący próżni i monotonii. Dlatego, oprócz samej nauki należy samemu dbać o to, by być na bieżąco z różnymi technicznymi nowinkami.

Studia informatyczne w Białymstoku to pierwszy krok do przyszłości i pierwszy krok do kariery. Kariery przez duże „K”, pozbawionej nudy i rutyniarstwa. A kluczem do sukcesu jest specjalizacja. Znajdziecie ją na studiach informatycznych w Białymstoku. Do dzieła!

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BIAŁYMSTOKU SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Białymstoku

Należy pamiętać, że najważniejszym przedmiotem, na którym opiera się informatyka jest matematyka i bez szerokiej i dogłębnej wiedzy z tego przedmiotu niestety nie mamy czego szukać na studiach informatycznych. Co jeszcze jest istotne? Język angielski. To język, którym posługuje się cały świat, zwłaszcza branża informatyczna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA INFORMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach informatycznych w Białymstoku

Na studiach informatycznych w Białymstoku posiądziesz wiedzę i umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać niemal w każdej, dowolnej branży. Taka sytuacja to olbrzymia wygoda i udogodnienie, gdyż wszyscy potrzebują informatyków.

To zawód idealny. A słowa te potwierdzają badania. Według nich, ludzie związani z nowymi technologiami są najbardziej zadowoleni ze swojej pracy, a przez ciągły rozwój tej dziedziny unikają nudy i rutyniarstwa. Dlaczego? Bo informatyka to dziedzina międzynarodowa, w której każdy, niezależnie od szerokości geograficznej, może się wykazać umiejętnościami i zdobyć uznanie.

Informatycy zatrudniani są do przetwarzania gromadzonych informacji, zarządzania projektami informatycznymi, zarządzania bazami danych, programowania gier, projektowania interfejsów graficznych, administrowania sieciami komputerowymi, walki z cyberprzestępczością.

To tyle? Nie, to tylko kropla w morzu możliwości, które czekają na najzdolniejszych. Absolwent studiów informatycznych w Białymstoku posiada wszechstronną wiedzę informatyczną i gruntowne przygotowanie praktyczne, ale należy pamiętać, że kluczem do sukcesu w tym zawodzie jest specjalizacja. Trzeba znać swój fach.

Poza tym, informatyka jest na tyle szeroką dziedziną, że pojęcie jej w całości stanowi wyzwanie niemożliwe do zrealizowania i prowadzące w ślepy zaułek. Studia informatyczne to początek kariery, której niejeden będzie zazdrościł. Warto zabrać się do nauki, bo na najlepszych czekają najciekawsze miejsca pracy, a co za tym idzie najciekawsze zarobki.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIAŁYMSTOKU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Matematyki i Informatyki:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Grafika komputerowa i multimedia, Technologie internetowe i mobilne;
  • Informatyka i ekonometria: studia I- stopnia.

dowiedz się więcej

 


POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Systemy aplikacyjne grafiki i multimediów, Informatyka i finanse, Inteligentne technologie internetowe, Inżynieria oprogramowania, Systemy informatyczne;
  • Informatyka i ekonometria: studia I- stopnia.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)