Studia informatyczne Białystok

Studia informatyczne Białystok

Studia informatyczne Białystok

Największy wybór studiów

informatycznych w Białymstoku

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

03.05.2022

Studia informatyczne Białystok | woj. podlaskie

Studia informatyczne w Białymstoku to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia informatyczne Białystok
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia informatyczne w Białymstoku rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 16 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Jak wyglądają studia informatyczne w Białymstoku

Studia informatyczne w Białymstoku przekazują wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki oraz wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych. Studenci poznają zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Oprócz tego, studia oferują zdobycie wiedzy na temat sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek- komputer.

 

Najpopularniejsze kierunki informatyczne w Białymstoku: Informatyka, Informatyka i ekonometria.

 

Praca po studiach informatycznych

Absolwenci studiów informatycznych pracują jako programiści, serwisanci systemów informatycznych, administratorzy systemów i sieci komputerowych, specjaliści do spraw ochrony danych.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Białymstoku na popularnych stanowiskach informatycznych wahają się od 4000 zł do 12000 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od stanowiska, stażu pracy, miejsca pracy, miejscowości).

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia informatyczne w Białymstoku w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, język obcy, informatyka, fizyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

STUDIA INFORMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Computer science stacjonarne I stopnia, II stopnia
Informatyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Informatyka i ekonometria stacjonarne I stopnia
Informatyka stosowana stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku są studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

Politechnika Białostocka

Kierunki informatyczne:

INFORMATYKA
INFORMATYKA I EKONOMETRIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Białymstoku

Należy pamiętać, że najważniejszym przedmiotem, na którym opiera się informatyka jest matematyka i bez szerokiej i dogłębnej wiedzy z tego przedmiotu niestety nie mamy czego szukać na studiach informatycznych. Co jeszcze jest istotne? Język angielski. To język, którym posługuje się cały świat, zwłaszcza branża informatyczna.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INFORMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU

STUDIA INFORMATYCZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Białymstoku?

Do informatyków świat należy! Pomimo, iż ludzie wykonujący ten zawód nie zajmują całej przestrzeni kuli ziemskiej, to jednak trudno się z tym zdaniem nie zgodzić. Postęp technologiczny i chęć ułatwiania życia człowiekowi sprawia, że niemal wszędzie mamy do czynienia z pracą informatyków. Wyobraźmy sobie życie bez komputera. Wyobraźmy sobie życie bez telefonu komórkowego i smartfona.

Gdzie szukać odpowiedzi na trudne pytania, jak nie w Internecie? Gdzie znaleźć przepis na zupę? Gdzie sprawdzić wynik meczu ulubionej drużyny? A to tylko kropla w morzu i niewielki wycinek tego, czym informatycy się zajmują.

Uruchamiając wsteczny bieg naszej pamięci, widzimy w niej, że informatycy to panowie w okularach i flanelowych koszulach, którzy pojawiali się w biurze, gdy „coś się stało z komputerem”, „albo nie było Internetu”. Teraz to najważniejsi ludzie w dużych, międzynarodowych firmach, od których zależy bardzo wiele, jeśli nie wszystko. Dlatego informatyka to zawód przyszłości.

Zawód XXI wieku, a być może najważniejszy zawód przez następne setki lat. To zawód perspektywiczny, nie lubiący próżni i monotonii. Dlatego, oprócz samej nauki należy samemu dbać o to, by być na bieżąco z różnymi technicznymi nowinkami.

Studia informatyczne w Białymstoku to pierwszy krok do przyszłości i pierwszy krok do kariery. Kariery przez duże „K”, pozbawionej nudy i rutyniarstwa. A kluczem do sukcesu jest specjalizacja. Znajdziecie ją na studiach informatycznych w Białymstoku. Do dzieła!

 

Praca po studiach informatycznych w Białymstoku

Na studiach informatycznych w Białymstoku posiądziesz wiedzę i umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać niemal w każdej, dowolnej branży. Taka sytuacja to olbrzymia wygoda i udogodnienie, gdyż wszyscy potrzebują informatyków.

To zawód idealny. A słowa te potwierdzają badania. Według nich, ludzie związani z nowymi technologiami są najbardziej zadowoleni ze swojej pracy, a przez ciągły rozwój tej dziedziny unikają nudy i rutyniarstwa. Dlaczego? Bo informatyka to dziedzina międzynarodowa, w której każdy, niezależnie od szerokości geograficznej, może się wykazać umiejętnościami i zdobyć uznanie.

Informatycy zatrudniani są do przetwarzania gromadzonych informacji, zarządzania projektami informatycznymi, zarządzania bazami danych, programowania gier, projektowania interfejsów graficznych, administrowania sieciami komputerowymi, walki z cyberprzestępczością.

To tyle? Nie, to tylko kropla w morzu możliwości, które czekają na najzdolniejszych. Absolwent studiów informatycznych w Białymstoku posiada wszechstronną wiedzę informatyczną i gruntowne przygotowanie praktyczne, ale należy pamiętać, że kluczem do sukcesu w tym zawodzie jest specjalizacja. Trzeba znać swój fach.

Poza tym, informatyka jest na tyle szeroką dziedziną, że pojęcie jej w całości stanowi wyzwanie niemożliwe do zrealizowania i prowadzące w ślepy zaułek. Studia informatyczne to początek kariery, której niejeden będzie zazdrościł. Warto zabrać się do nauki, bo na najlepszych czekają najciekawsze miejsca pracy, a co za tym idzie najciekawsze zarobki.

POPULARNE KIERUNKI W BIAŁYMSTOKU POLECANE DLA CIEBIE

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIAŁYMSTOKU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Matematyki i Informatyki:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Grafika komputerowa i multimedia, Technologie internetowe i mobilne;
  • Informatyka i ekonometria: studia I- stopnia.

dowiedz się więcej

 


POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Systemy aplikacyjne grafiki i multimediów, Informatyka i finanse, Inteligentne technologie internetowe, Inżynieria oprogramowania, Systemy informatyczne;
  • Informatyka i ekonometria: studia I- stopnia.

dowiedz się więcej 

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować