Studia informatyczne Radom

Studia informatyczne Radom

Studia informatyczne Radom

Największy wybór studiów

informatycznych w Radomiu

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.01.2023

Studia informatyczne Radom | woj. mazowieckie

Studia informatyczne w Radomiu to studia licencjackie, inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub inżyniera).

Studia informatyczne Radom
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA INFORMATYCZNE W RADOMIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Informatyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Informatyka techniczna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu są studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu

Kierunki informatyczne:

INFORMATYKA
INFORMATYKA TECHNICZNA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W RADOMIU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Radomiu

Podstawą studiów informatycznych jest matematyka, zatem jeżeli chcemy się na nie dostać to najpierw, na egzaminie maturalnym musimy poradzić sobie właśnie z tym przedmiotem. Obowiązkowo, na poziomie rozszerzonym. Myśląc o Informatyce trzeba pamiętać o doskonaleniu języka angielskiego. On także jest niezbędny do poruszania się w informatycznym świecie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INFORMATYCZNE W RADOMIU

Jak wyglądają studia informatyczne w Radomiu?

W dzisiejszym świecie nikt już nie korzysta z komputerów, a aplikacje mobilne były tylko chwilowym epizodem. Internet, choć uważany za skarbnicę wiedzy i rozrywki, przestał przyciągać użytkowników… Nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie takich słów! Właśnie dlatego studia informatyczne to od wielu lat jedne z najpopularniejszych kierunków kształcenia, a także jedna z najlepiej opłacanych dróg kariery zawodowej. Informatycy to po prostu ważna część naszego życia.

Studia informatyczne w Radomiu prowadzone są na kilku uczelniach, a przekrój ich specjalności obejmuje między innymi bezpieczeństwo systemów informatycznych, programowanie aplikacji biznesowych i animację 3D. Studenci, w trakcie nauki, poznają wiele zagadnień, wśród których znajdują się: programowanie niskopoziomowe, sztuczna inteligencja, inżynieria oprogramowania, czy zarządzanie projektami informatycznymi.

Po ich zaliczeniu, bez przeszkód, mogą znaleźć pracę w roli administratora systemów i sieci komputerowych, projektanta oprogramowania, a nawet twórcy efektów specjalnych. To dowodzi, że bezpowrotnie minęły czasy, kiedy informatycy postrzegani byli jako „ludzie, którzy znają się na komputerach”, choć nawet nie bardzo było wiadomo cóż oznacza ta tajemnicza umiejętność.

Teraz każdy posiada specjalność i dba o swoje kwalifikacje, by stać się fachowcem w swojej dziedzinie. Między innymi dlatego, że informatyka jest zbyt szeroka, by pojąć ją w całości. Ty też wybierz specjalność dla siebie. Sprawdź jakie oferują Ci studia informatyczne w Radomiu.

 

Praca po studiach informatycznych w Radomiu

Informatyka od wielu lat określana jest mianem „dziedziny przyszłości” i nic tego statusu nie zmieni. Łączy wiedzę i umiejętności na temat ogółu metod tworzenia i przetwarzania oraz przekazu informacji. Absolwenci posiadają umiejętności biegłego programowania, administrowania i zarządzania bazami danych oraz systemami i sieciami komputerowymi.

Zdobyte kwalifikacje mogą być podstawą do pracy indywidualnej i zespołowej w zakresie tworzenia serwisów internetowych, projektów graficznych, na przykład w agencjach i firmach reklamowych, czy projektowania sieci komputerowych.

Absolwent studiów informatycznych w Radomiu znajdzie zatrudnienie nie tylko w wyspecjalizowanych firmach zajmujących się wytwarzaniem, ochroną, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych, ale również w różnych sektorach gospodarki- przemyśle, biznesie, administracji, usługach informatycznych, jak również w jednostkach naukowo- badawczych i edukacyjnych.

Młody informatyk może znaleźć zatrudnienie jako twórca oprogramowania, projektant gier komputerowych, twórca efektów specjalnych, administrator złożonych systemów informatycznych, twórca animacji 2D i 3D, twórca aplikacji mobilnych i aplikacji biznesowych, czy też jako specjalista do spraw bezpieczeństwa systemów informatycznych.

Dzisiejszy świat jest bardzo pojemny i dla każdego specjalisty miejsce się znajdzie. Każda firma, niezależnie od swoich rozmiarów, posiada dział IT i zwykle należy on do największych w całej firmie. Absolwenci studiów informatycznych nie mają problemów ze znalezieniem pracy, a jeśli perfekcyjnie władają językiem obcym, to także zagraniczne rynki pracy stoją przed nimi otwarte.

POPULARNE KIERUNKI W RADOMIU POLECANE DLA CIEBIE

POZOSTAŁE UCZELNIE W RADOMIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- HUMANISTYCZNY IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W RADOMIU STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki i Matematyki:

  • Informatyka. Specjalność: Informatyka stosowana.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA HANDLOWA W RADOMIU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Programowanie na urządzenia mobilne, Sieciowe systemy informatyczne, Grafika komputerowa i techniki multimedialne, Bezpieczeństwo systemów informatycznych, Informatyka w systemach pomiarowych, Webmaster, Animacja 3D.

 


WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU IM. BP. JANA CHRAPKA W RADOMIU STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Programowanie aplikacji biznesowych, Grafika 3D i multimedia.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować