Studia informatyczne Częstochowa

Studia informatyczne Częstochowa

Studia informatyczne Częstochowa

Największy wybór studiów

informatycznych w Częstochowie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Częstochowa | woj. śląskie

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy studia informatyczne to dobry wybór kształcenia, przejrzyjcie oferty pracy. Znaczna ich ilość to zapytania o wykwalifikowanych specjalistów tej dziedziny, którym proponuje się dobre wynagrodzenie za ich umiejętności. Informatyka to nieustannie i wciąż dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, określana – i bardzo słusznie – nauką XXI wieku. Informatyk, choć to bardzo szerokie pojęcie, potrzebny jest wszędzie i należy do najważniejszych pracowników, niezależnie od firmy, przedsiębiorstwa i branży.

Studia informatyczne w Częstochowie realizowane są na dwóch publicznych uczelniach: UHP im. Jana Długosza oraz Politechnice Częstochowskiej. Bezpieczeństwo sieciowych systemów informatycznych, Grafika komputerowa, Techniki multimedialne – to tylko część specjalności, które można znaleźć w ofercie kształcenia. Studenci, w toku nauki, poznają wiele zagadnień, wśród których znajdują się, między innymi: zastosowanie nowoczesnych technologii w zarządzaniu przedsiębiorstwem, budowanie sieci komputerowych, programowanie grafiki 2D i 3D, czy też techniki zapewnienia bezpieczeństwa aplikacji webowych. Dzisiejszy świat opiera się na zdolnościach informatyków. Bez nich, prawdopodobnie, stanęłoby wszystko i nikt nie wiedziałby dokładnie co robić.

Studia informatyczne w Częstochowie to studia skierowane do prawdziwych pasjonatów, którzy chcieliby zainwestować w swoją przyszłość, uczestniczyć w rozwijaniu nowoczesnych technologii i znaleźć dobrze płatną, satysfakcjonującą pracę.

KIERUNKI INFORMATYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W CZĘSTOCHOWIE SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia informatyczne w Częstochowie

W procesie rekrutacji na studia informatyczne najważniejsze są dobre oceny z przedmiotów ścisłych. Jeśli chcesz otrzymać upragniony indeks, to zdawaj na maturze matematykę bądź informatykę – oczywiście, na poziomie rozszerzonym! Dorzuć do tego dobrą ocenę z języka obcego i sukces gwarantowany!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach informatycznych w Częstochowie

Minęły już czasy, w których informatyków określało się jako ludzi od wszystkiego, co wiąże się z komputerami. Informatyka jest dziedziną szalenie szeroką, zatem każdy musi posiadać własną specjalność. Absolwent Inżynierii oprogramowania zostaje wykwalifikowanym programistą, architektem oprogramowania, testerem firm informatycznych, specjalistą do spraw wytwarzania, wdrażania i rozwijania nowoczesnego oprogramowania.

Absolwent Grafiki komputerowej może znaleźć zatrudnienie w agencjach graficznych, agencjach fotograficznych, agencjach reklamowych i marketingowych, zakładach poligraficznych, wydawnictwach, firmach tworzących gry komputerowe. Absolwent Technologii internetowych znajdzie pracę jako projektant i programista aplikacji webowych, bądź administrator serwisu internetowego. Informatycy to ludzie poszukiwani bez przerwy. Z wysokimi kwalifikacjami nie muszą martwić się o znalezienie pracy, gdyż sama może ich znaleźć.

Absolwenci studiów informatycznych w Częstochowie mogą pracować w organach administracji państwowej i lokalnej, nowoczesnych zakładach przemysłowych, firmach konsultingowych oraz we wszelkich instytucjach stosujących przetwarzanie i przesyłanie danych, takich jak: banki, zakłady ubezpieczeń społecznych, urzędy skarbowe, a także policja i wojsko.

STUDIA INFORMATYCZNE W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY W CZĘSTOCHOWIE STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

  • Informatyka: studia I- stopnia. Specjalności: Grafika komputerowa, Inżynieria oprogramowania, Technologie internetowe.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Elektryczny:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Informatyka techniczna, Technologie internetowe i techniki multimedialne, Bezpieczeństwo sieciowych systemów informatycznych, Systemy i sieci komputerowe, Inżynieria obrazu i grafika komputerowa, Modelowanie i symulacja w zarządzaniu.

dowiedz się więcej 

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Sieci komputerowe, Inżynieria oprogramowania, Programowanie aplikacji internetowych, Aplikacje biznesowe i bazy danych, Zintegrowane systemy zarządzania i analiza danych, Techniki wizualizacji i modelowania grafiki, Computational intelligence and data mining ( studia prowadzone w języku angielskim ).

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)