Studia informatyczne Częstochowa

Studia informatyczne Częstochowa

Studia informatyczne Częstochowa

Największy wybór studiów

informatycznych w Częstochowie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Częstochowa | woj. śląskie

Studia informatyczne w Częstochowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W CZĘSTOCHOWIE POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Częstochowie są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W CZĘSTOCHOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Częstochowie

W procesie rekrutacji na studia informatyczne najważniejsze są dobre oceny z przedmiotów ścisłych. Jeśli chcesz otrzymać upragniony indeks, to zdawaj na maturze matematykę bądź informatykę – oczywiście, na poziomie rozszerzonym! Dorzuć do tego dobrą ocenę z języka obcego i sukces gwarantowany!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Częstochowie

Studia informatyczne zajmują wysoką pozycję w rankingach popularności. Trudno się dziwić dużemu zainteresowaniu, ponieważ wykształcenie informatyczne to niemal gwarancja bezpiecznego funkcjonowania na rynku pracy. Każdego roku liczne grono kandydatów ubiega się o przyjęcie studia, a liczba chętnych skłania uczelnie do otwierania nowych specjalności,  a także realizowania kształcenia w różnorodnych formach.

Planując naukę w Częstochowie można być pewnym, że obierając studia informatyczne otrzymamy wybór związany z formułą pozyskiwania wiedzy. Informatyczne studia niestacjonarne wybierane są bardzo chętnie, ponieważ tryb nauki oferuje nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności w ramach zajęć realizowanych na uczelni, ale także możliwość pozyskiwania doświadczenia poza nią.

Studia niestacjonarne obejmują studia wieczorowe i studia zaoczne. Warto dokładnie zaznajamiać się z opisami interesujących nas kierunków, ponieważ często studia niestacjonarne rozumiane są jako studia zaoczne. Kształcenie w wymiarze wieczorowym oferowane jest znaczniej rzadziej i nie wszystkie szkoły wyższe takowe prowadzą.

Niestacjonarna forma nauki daje szansę zdobywania wiedzy, jak i doświadczenia – i jak już wspomnieliśmy – zarówno w uczelni, jak i poza nią. Częstą praktyką jest, że studenci niestacjonarni w dni wolne od zajęć pracują, zbierając tym samym cenne doświadczenie, a także uzupełniając studencki budżet, zwłaszcza że studia niestacjonarne, nawet realizowane w uczelniach publicznych, są studiami odpłatnymi.

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne (zaoczne) w Częstochowie

STUDIA INFORMATYCZNE W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Częstochowie?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy studia informatyczne to dobry wybór kształcenia, przejrzyjcie oferty pracy. Znaczna ich ilość to zapytania o wykwalifikowanych specjalistów tej dziedziny, którym proponuje się dobre wynagrodzenie za ich umiejętności. Informatyka to nieustannie i wciąż dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, określana – i bardzo słusznie – nauką XXI wieku. Informatyk, choć to bardzo szerokie pojęcie, potrzebny jest wszędzie i należy do najważniejszych pracowników, niezależnie od firmy, przedsiębiorstwa i branży.

Studia informatyczne w Częstochowie realizowane są na dwóch publicznych uczelniach: UHP im. Jana Długosza oraz Politechnice Częstochowskiej. Bezpieczeństwo sieciowych systemów informatycznych, Grafika komputerowa, Techniki multimedialne – to tylko część specjalności, które można znaleźć w ofercie kształcenia.

Studenci, w toku nauki, poznają wiele zagadnień, wśród których znajdują się, między innymi: zastosowanie nowoczesnych technologii w zarządzaniu przedsiębiorstwem, budowanie sieci komputerowych, programowanie grafiki 2D i 3D, czy też techniki zapewnienia bezpieczeństwa aplikacji webowych. Dzisiejszy świat opiera się na zdolnościach informatyków. Bez nich, prawdopodobnie, stanęłoby wszystko i nikt nie wiedziałby dokładnie co robić.

Studia informatyczne w Częstochowie to studia skierowane do prawdziwych pasjonatów, którzy chcieliby zainwestować w swoją przyszłość, uczestniczyć w rozwijaniu nowoczesnych technologii i znaleźć dobrze płatną, satysfakcjonującą pracę.

 

Praca po studiach informatycznych w Częstochowie

Minęły już czasy, w których informatyków określało się jako ludzi od wszystkiego, co wiąże się z komputerami. Informatyka jest dziedziną szalenie szeroką, zatem każdy musi posiadać własną specjalność. Absolwent Inżynierii oprogramowania zostaje wykwalifikowanym programistą, architektem oprogramowania, testerem firm informatycznych, specjalistą do spraw wytwarzania, wdrażania i rozwijania nowoczesnego oprogramowania.

Absolwent Grafiki komputerowej może znaleźć zatrudnienie w agencjach graficznych, agencjach fotograficznych, agencjach reklamowych i marketingowych, zakładach poligraficznych, wydawnictwach, firmach tworzących gry komputerowe. Absolwent Technologii internetowych znajdzie pracę jako projektant i programista aplikacji webowych, bądź administrator serwisu internetowego. Informatycy to ludzie poszukiwani bez przerwy. Z wysokimi kwalifikacjami nie muszą martwić się o znalezienie pracy, gdyż sama może ich znaleźć.

Absolwenci studiów informatycznych w Częstochowie mogą pracować w organach administracji państwowej i lokalnej, nowoczesnych zakładach przemysłowych, firmach konsultingowych oraz we wszelkich instytucjach stosujących przetwarzanie i przesyłanie danych, takich jak: banki, zakłady ubezpieczeń społecznych, urzędy skarbowe, a także policja i wojsko.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY W CZĘSTOCHOWIE STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

  • Informatyka: studia I- stopnia. Specjalności: Grafika komputerowa, Inżynieria oprogramowania, Technologie internetowe.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Elektryczny:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Informatyka techniczna, Technologie internetowe i techniki multimedialne, Bezpieczeństwo sieciowych systemów informatycznych, Systemy i sieci komputerowe, Inżynieria obrazu i grafika komputerowa, Modelowanie i symulacja w zarządzaniu.

dowiedz się więcej 

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia. Specjalności: Sieci komputerowe, Inżynieria oprogramowania, Programowanie aplikacji internetowych, Aplikacje biznesowe i bazy danych, Zintegrowane systemy zarządzania i analiza danych, Techniki wizualizacji i modelowania grafiki, Computational intelligence and data mining ( studia prowadzone w języku angielskim ).

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)