Studia informatyczne Opole

Studia informatyczne Opole

Studia informatyczne Opole

Największy wybór studiów

informatycznych w Opolu

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Opole | woj. opolskie

Studia informatyczne opracowane zostały dla przyszłych zawodowych informatyków, techników informatycznych, seo specjalistów i programistów. Studia to dopiero początek drogi. Dzięki nim poznasz podstawy pracy informatyka. Zdobędziesz doświadczenie z różnymi środowiskami programowania, językami html, css, java - poznasz branżę informatyczną, dobrze się zorientujesz co i jak się dzieje w tym świecie. To jednak dopiero początek. Tuż po studiach rozpoczniesz pracę i zaczniesz się specjalizować w wybranym kierunku.

Studia informatyczne dotyczą ogromnego zakresu wiedzy, dlatego ich ukończenie jest dopiero początkiem drogi zawodowej. Warto już podczas studiów pracować w różnych firmach, realizować projekty - przez doświadczenie najlepiej nauczycie się swojego przyszłego zawodu. Studia informatyczne to nie tylko praca przy komputerze. To również sporo pracy czysto teoretyczno-naukowej. Będziecie musieli poznać znacznie szersze pojęcia matematyczne i fizyczne, a także historię informatyki. To właśnie ten aspekt szerszego spojrzenia na informatykę odróżnia studia informatyczne od wielu kursów przygotowujących do pełnionego zawodu. Studia dadzą Wam naprawdę szerokie podstawy, dzięki którym z łatwością wejdziecie w obraną specjalizację. Sprawdźcie, jakie kierunki studiów informatycznych możecie wybrać w Opolu.

KIERUNKI INFORMATYCZNE W OPOLU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Kierunki informatyczne
informatyka

STUDIA INFORMATYCZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

Rekrutacja na studia informatyczne w Opolu

Myśląc o karierze informatyka już w liceum rozpocznij naukę matematyki. To ona jest kluczem do sukcesu. Jest wymaganym przedmiotem przez komisję rekrutacyjną. Ceniona jest również fizyka i informatyka. Przed złożeniem decyzji o wybranych przedmiotach maturalnych sprawdźcie, jakie kierunki powinniście wybrać, by mieć największe szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów informatycznych. Rokrocznie wymagania mogą się zmienić.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach informatycznych

Gdzie pracują informatycy? Najczęściej w domu - programują, kodują, budują strony i serwisy. Najczęściej informatycy prowadzą własną działalność gospodarczą i świadczą usługi dla różnych zleceniodawców. Taka droga pozwala Wam na wybieranie najatrakcyjniejszych zadań i wykonywanie różnorodnej pracy. Dzięki dynamicznemu rozwojowi nowych technologii absolwenci informatyki znajdują zatrudnienie w większości dużych firm w Polsce i zagranicą.

Pracują jako konstruktorzy sieci, opiekunowie informatyczni, programiści. Informatycy są potrzebni w każdej dziedzinie - nawet w medycynie do budowania nowych maszyn, tworzenia oprogramowania dla lekarzy, farmaceutów. Będąc informatykiem możecie również tworzyć gry komputerowe - to fascynująca praca, bardzo dobrze opłacana, o ile jest się do niej dobrze przygotowanym. Studia informatyczne z pewnością pomogą Wam zdobyć to cenne przygotowanie. Praca po tych studiach szybko stanie się opłacalną.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA OPOLSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne możecie zrealizować na Politechnice Opolskiej, na której to prowadzone są studia na kierunkach:

informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki - to kierunek współprowadzony z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego. To studia I i II studia, inżynierskie i magisterskie.

dowiedz się więcej

 

przemysłowe technologie informatyczne - na Wydziale Inżynierii Systemów Technicznych, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)