Studia informatyczne Koszalin

Studia informatyczne Koszalin

Studia informatyczne Koszalin

Największy wybór studiów

informatycznych w Koszalnie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia informatyczne Koszalin | woj. zachodniopomorskie

Studia informatyczne w Polsce to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia informatyczne Koszalin
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia informatyczne w Koszalinie rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 3 sierpnia 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA INFORMATYCZNE W KOSZALINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Informatyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Koszalinie są studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Koszalińska

Kierunki informatyczne:

INFORMATYKA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W KOSZALINIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Koszalinie

Studia informatyczne bazują na matematyce. Zatem, jeżeli chcemy otrzymać upragniony indeks, to najpierw, na egzaminie maturalnym musimy zaliczyć matematykę z bardzo dobrą oceną – oczywiście mówimy o poziomie rozszerzonym! Myśląc o dostaniu się na informatykę trzeba pamiętać o szlifowaniu języka angielskiego. On także zdaje się być niezbędny, aby poruszać się we wszystkich zagadnieniach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI INFORMATYCZNE W KOSZALINIE

STUDIA INFORMATYCZNE W KOSZALINIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Koszalinie?

Chyba nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić, że na świecie nie ma informatyków. I chyba nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić, że nie ma komputerów, a postęp technologiczny to bajka. Postęp technologiczny, który nie zwalnia tempa, wpływa na każdą dziedzinę. Dlatego musi znaleźć się ktoś, kto pomoże to wszystko ogarnąć.

Studia informatyczne w Koszalinie skierowane są do prawdziwych pasjonatów i zapaleńców, którzy bardzo dobrze wiedzą, czym chcą się zająć w życiu zawodowym. Na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej, jedynej uczelni mieście oferującej kształcenie w tym zakresie, znajdziecie przekrój specjalności i niemałą sieć zagadnień, w której wykształci się przyszły absolwent.

Zarządzanie systemami operacyjnymi, ochrona i bezpieczeństwo informacji, inteligentne systemy decyzyjne, programowanie aplikacji internetowych- to tylko niewielka zapowiedź tego, jaką wiedzę można zdobyć uczestnicząc w zajęciach. A po ich zaliczeniu można znaleźć pracę jako administrator systemów sieci komputerowych, jako programista, czy też specjalista od wdrażania nowoczesnego oprogramowania komputerowego.

Wśród wielu osób funkcjonuje stereotyp informatyka; nosi tureckie swetry, grube okulary i fryzurę z lat dwudziestych XX wieku. Nawet jeżeli naprawdę tak wygląda, to cóż to zmienia? I tak rządzi światem swoimi umiejętnościami i niemal nikt nie może się bez niego obejść. I to jest właśnie przepis na sukces. Zacznij przyrządzać własny. Zapoznaj się z ofertą studiów informatycznych w Koszalinie.

 

Praca po studiach informatycznych w Koszalinie

Lata wytężonej nauki i co dalej? Absolwent studiów informatycznych w Koszalinie to specjalista, który tworzy, przekształca i przekazuje dane za pomocą programów komputerowych. Posiada wiedzę i umiejętności na temat ogółu metod tworzenia, przetwarzania i przekazu informacji oraz bardzo dobrze zna budowę i zasady działania urządzeń komputerowych.

Do zakresu jego obowiązków może należeć, na przykład: obsługa i zabezpieczenie sieci komputerowej, konfiguracja urządzeń, rozbudowa istniejącej magistrali, bieżąca aktualizacja oprogramowania, obsługa i administrowanie specjalistycznymi systemami informatycznymi, zapewnienie ciągłości pracy poprzez bieżące usuwanie usterek sprzętu i oprogramowania oraz wdrażanie nowych programów.

W każdej firmie, małej i dużej, urzędzie, uczelni, instytucji, niezależnie od branży, pracują informatycy i zajmują się opisanymi zadaniami. Są niezbędni do tego, aby działalność przedsiębiorstwa, bądź instytucji funkcjonowała poprawnie.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA INFORMATYCZNE W KOSZALINIE

Wydział Elektroniki i Informatyki zaprasza na studia:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Informatyka w zarządzaniu, Programowanie komputerów i sieci informatyczne, Programowanie systemów automatyki, Technologie internetowe i mobilne, Inżynieria testów oprogramowania, Systemy informatyki przemysłowej, Technologie multimedialne i programowanie wielordzeniowe, Zastosowanie systemów baz danych.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować