Studia informatyczne Koszalin

Studia informatyczne Koszalin

Studia informatyczne Koszalin

Największy wybór studiów

informatycznych w Koszalnie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Koszalin | woj. zachodniopomorskie

Studia informatyczne w Polsce to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Koszalinie są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W KOSZALINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W KOSZALINIE

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Koszalinie

Studia informatyczne bazują na matematyce. Zatem, jeżeli chcemy otrzymać upragniony indeks, to najpierw, na egzaminie maturalnym musimy zaliczyć matematykę z bardzo dobrą oceną – oczywiście mówimy o poziomie rozszerzonym! Myśląc o dostaniu się na informatykę trzeba pamiętać o szlifowaniu języka angielskiego. On także zdaje się być niezbędny, aby poruszać się we wszystkich zagadnieniach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia informatyczne w Koszalinie?

Chyba nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić, że na świecie nie ma informatyków. I chyba nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić, że nie ma komputerów, a postęp technologiczny to bajka. Postęp technologiczny, który nie zwalnia tempa, wpływa na każdą dziedzinę. Dlatego musi znaleźć się ktoś, kto pomoże to wszystko ogarnąć.

Studia informatyczne w Koszalinie skierowane są do prawdziwych pasjonatów i zapaleńców, którzy bardzo dobrze wiedzą, czym chcą się zająć w życiu zawodowym. Na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej, jedynej uczelni mieście oferującej kształcenie w tym zakresie, znajdziecie przekrój specjalności i niemałą sieć zagadnień, w której wykształci się przyszły absolwent.

Zarządzanie systemami operacyjnymi, ochrona i bezpieczeństwo informacji, inteligentne systemy decyzyjne, programowanie aplikacji internetowych- to tylko niewielka zapowiedź tego, jaką wiedzę można zdobyć uczestnicząc w zajęciach. A po ich zaliczeniu można znaleźć pracę jako administrator systemów sieci komputerowych, jako programista, czy też specjalista od wdrażania nowoczesnego oprogramowania komputerowego.

Wśród wielu osób funkcjonuje stereotyp informatyka; nosi tureckie swetry, grube okulary i fryzurę z lat dwudziestych XX wieku. Nawet jeżeli naprawdę tak wygląda, to cóż to zmienia? I tak rządzi światem swoimi umiejętnościami i niemal nikt nie może się bez niego obejść. I to jest właśnie przepis na sukces. Zacznij przyrządzać własny. Zapoznaj się z ofertą studiów informatycznych w Koszalinie.

 

Praca po studiach informatycznych w Koszalinie

Lata wytężonej nauki i co dalej? Absolwent studiów informatycznych w Koszalinie to specjalista, który tworzy, przekształca i przekazuje dane za pomocą programów komputerowych. Posiada wiedzę i umiejętności na temat ogółu metod tworzenia, przetwarzania i przekazu informacji oraz bardzo dobrze zna budowę i zasady działania urządzeń komputerowych.

Do zakresu jego obowiązków może należeć, na przykład: obsługa i zabezpieczenie sieci komputerowej, konfiguracja urządzeń, rozbudowa istniejącej magistrali, bieżąca aktualizacja oprogramowania, obsługa i administrowanie specjalistycznymi systemami informatycznymi, zapewnienie ciągłości pracy poprzez bieżące usuwanie usterek sprzętu i oprogramowania oraz wdrażanie nowych programów.

W każdej firmie, małej i dużej, urzędzie, uczelni, instytucji, niezależnie od branży, pracują informatycy i zajmują się opisanymi zadaniami. Są niezbędni do tego, aby działalność przedsiębiorstwa, bądź instytucji funkcjonowała poprawnie.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA INFORMATYCZNE W KOSZALINIE

Wydział Elektroniki i Informatyki zaprasza na studia:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Informatyka w zarządzaniu, Programowanie komputerów i sieci informatyczne, Programowanie systemów automatyki, Technologie internetowe i mobilne, Inżynieria testów oprogramowania, Systemy informatyki przemysłowej, Technologie multimedialne i programowanie wielordzeniowe, Zastosowanie systemów baz danych.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

Komentarze (0)