Studia informatyczne Olsztyn

Studia informatyczne Olsztyn

Studia informatyczne Olsztyn

Największy wybór studiów

informatycznych w Olsztynie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Olsztyn | woj. warmińsko mazurskie

Studia informatyczne w Olsztynie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W OLSZTYNIE POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Olsztynie są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W OLSZTYNIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W OLSZTYNIE

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Olsztynie

Aby dołączyć do grona studentów, należy wziąć udział w konkursie świadectw. Należy przyłożyć się do informatyki, matematyki, chemii, fizyki i astronomii, geografii, języka obcego. Obecnie, informatyka niemal bazuje na matematyce, zatem jeśli marzymy o zdobyciu upragnionego indeksu, to musimy powalczyć o jak najlepszy wynik na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Olsztynie

Studia informatyczne od wielu lat należą do najbardziej obleganych i trudno wyobrazić sobie, aby spadły w rankingach popularności. Ogromna ilość kandydatów sprawia, że studia te prowadzone są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Co należy wiedzieć o niestacjonarnych studiach informatycznych? Warto zacząć od tego, że studia niestacjonarne obejmują studia wieczorowe i zaoczne.

Uwagę należy zwrócić na fakt, iż te pierwsze są znacznie rzadziej dostępne, występują mniej licznie i nie zawsze są oferowane studentom. Wszystko zależy od uczelni. Studia zaoczne są popularniejsze, dlatego też znacznie łatwiej odnaleźć je w ofertach dydaktycznych.

Co jeszcze? Studia niestacjonarne są studiami płatnymi, nawet jeśli podejmujemy naukę w uczelni publicznej. Niestacjonarne studia informatyczne w Olsztynie to zazwyczaj studia zaoczne, czyli realizowane w weekendy. Studenci uczęszczają na zajęcia w soboty i niedziele, zwykle co dwa tygodnie, czyli uczestniczą w tzw. zjazdach.

Bardzo często słyszy się dyskusje na temat poziomu nauczania na studiach niestacjonarnych. Ucinając wszelakie rozmowy należy mocno podkreślić, że w kontekście merytorycznym między studiami dziennymi a zaocznymi nie występują żadne różnice, ponieważ identyczny program kształcenia prowadzić ma do osiągnięcia tych samych efektów. Różnica tkwi w częstotliwości zajęć. Na tej podstawie studenci muszą wykazywać się większą samodzielnością oraz umiejętnością pozyskiwania i selekcjonowania informacji.

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne (zaoczne) w Olsztynie

STUDIA INFORMATYCZNE W OLSZTYNIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Olsztynie?

Informatyka to dzisiaj jeden z najpopularniejszych kierunków kształcenia oraz jeden z najbardziej perspektywicznych. Dlaczego? W XXI wieku niemal wszystko opiera się na rozwiązaniach informatycznych i technologicznych.

Studia informatyczne w Olsztynie, prowadzone na uczelni publicznej i niepublicznej, nakierowane są na kształcenie w specjalnościach najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Minęły już czasy, kiedy informatycy postrzegani byli jako „ludzie od komputerów”, którzy pojawiali się wtedy, gdy zawiesił się komputer, albo trzeba było od nowa postawić system, a po wykonanym zadaniu wracali do swojego małego pokoju.

Obecnie działy informatyczne stanowią jedne z największych w dużych firmach, a specjalizacji w tej branży znacznie przybywa. Dzisiejszy informatyk to specjalista w zakresie przetwarzania danych, także pisania programów i systemów, odpowiedzialnych za realizację procedur, zmierzających do transformacji danych.

Studia informatyczne w Olsztynie przygotowują do pracy w sektorze IT, między innymi jako projektant systemów informatycznych, programista, wdrożeniowiec, konstruktor i administrator sieci komputerowych, administrator systemów informatycznych, pracownik inżynieryjno- techniczny w laboratoriach informatycznych i jednostkach badawczych.

Informatyk to zawód przyszłości. I jeśli właśnie taki Cię interesuje, to sprawdź ofertę studiów informatycznych w Olsztynie.

 

Praca po studiach informatycznych w Olsztynie

Studia informatyczne w Olsztynie to kształcenie, po którym specjaliści posiadają gruntowną wiedzę w zakresie wykorzystania techniki komputerowej w różnych dziedzinach. Istotne jest określenie specjalności; tylko wtedy możliwe jest bycie na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Absolwenci studiów informatycznych znajdą zatrudnienie niemal w każdej branży, chociażby z tego powodu, że komputery znajdują się na każdym biurku, w każdym budynku.

Informatycy znajdują pracę w dużych firmach, także międzynarodowych. Zarządzanie bazami danych, przetwarzanie gromadzonych informacji, zarządzanie sieciami komputerowymi, czy informatycznymi – to tylko niektóre z funkcji, którzy pełnią absolwenci tego kierunku.

POZOSTAŁE UCZELNIE W OLSZTYNIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Na uczelni publicznej, czyli Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim, na Wydziale Matematyki i Informatyki możecie znaleźć kierunek studiów:

  • Informatyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Informatyka ogólna, Inżynieria systemów informatycznych, Techniki multimedialne, Projektowanie systemów informatycznych i sieci komputerowych.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA STUDIA INFORMATYCZNE W OLSZTYNIE

  • Informatyka- studia I- stopnia, prowadzone w trybie niestacjonarnym.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)