Studia informatyczne Olsztyn

Studia informatyczne Olsztyn

Studia informatyczne Olsztyn

Największy wybór studiów

informatycznych w Olsztynie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Olsztyn | woj. warmińsko mazurskie

Informatyka to dzisiaj jeden z najpopularniejszych kierunków kształcenia oraz jeden z najbardziej perspektywicznych. Dlaczego? W XXI wieku niemal wszystko opiera się na rozwiązaniach informatycznych i technologicznych.

Studia informatyczne w Olsztynie, prowadzone na uczelni publicznej i niepublicznej, nakierowane są na kształcenie w specjalnościach najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Minęły już czasy, kiedy informatycy postrzegani byli jako „ludzie od komputerów”, którzy pojawiali się wtedy, gdy zawiesił się komputer, albo trzeba było od nowa postawić system, a po wykonanym zadaniu wracali do swojego małego pokoju. Obecnie działy informatyczne stanowią jedne z największych w dużych firmach, a specjalizacji w tej branży znacznie przybywa. Dzisiejszy informatyk to specjalista w zakresie przetwarzania danych, także pisania programów i systemów, odpowiedzialnych za realizację procedur, zmierzających do transformacji danych.

Studia informatyczne w Olsztynie przygotowują do pracy w sektorze IT, między innymi jako projektant systemów informatycznych, programista, wdrożeniowiec, konstruktor i administrator sieci komputerowych, administrator systemów informatycznych, pracownik inżynieryjno- techniczny w laboratoriach informatycznych i jednostkach badawczych.

Informatyk to zawód przyszłości. I jeśli właśnie taki Cię interesuje, to sprawdź ofertę studiów informatycznych w Olsztynie.

KIERUNKI INFORMATYCZNE W OLSZTYNIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OLSZTYNIE SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia informatyczne w Olsztynie

Aby dołączyć do grona studentów, należy wziąć udział w konkursie świadectw. Należy przyłożyć się do informatyki, matematyki, chemii, fizyki i astronomii, geografii, języka obcego. Obecnie, informatyka niemal bazuje na matematyce, zatem jeśli marzymy o zdobyciu upragnionego indeksu, to musimy powalczyć o jak najlepszy wynik na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach informatycznych w Olsztynie

Studia informatyczne w Olsztynie to kształcenie, po którym specjaliści posiadają gruntowną wiedzę w zakresie wykorzystania techniki komputerowej w różnych dziedzinach. Istotne jest określenie specjalności; tylko wtedy możliwe jest bycie na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Absolwenci studiów informatycznych znajdą zatrudnienie niemal w każdej branży, chociażby z tego powodu, że komputery znajdują się na każdym biurku, w każdym budynku. Informatycy znajdują pracę w dużych firmach, także międzynarodowych. Zarządzanie bazami danych, przetwarzanie gromadzonych informacji, zarządzanie sieciami komputerowymi, czy informatycznymi – to tylko niektóre z funkcji, którzy pełnią absolwenci tego kierunku.

STUDIA INFORMATYCZNE W OLSZTYNIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Na uczelni publicznej, czyli Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim, na Wydziale Matematyki i Informatyki możecie znaleźć kierunek studiów:

  • Informatyka- studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Informatyka ogólna, Inżynieria systemów informatycznych, Techniki multimedialne, Projektowanie systemów informatycznych i sieci komputerowych.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA STUDIA INFORMATYCZNE W OLSZTYNIE

  • Informatyka- studia I- stopnia, prowadzone w trybie niestacjonarnym.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)