Studia informatyczne Łódź

Studia informatyczne Łódź

Studia informatyczne Łódź

Największy wybór studiów

informatycznych w Łodzi

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne w Łodzi | woj. łódzkie

Informatyka to dziś królowa wśród kierunków ścisłych, pożądana i rozchwytywana przez wzgląd na zapotrzebowanie rynku pracy. Osobiście nigdy jeszcze nie słyszałam, by któryś z moich znajomych po informatyce nie miał pracy. Studenci informatyki w Łodzi mogą się pochwalić naprawdę dobrą sytuacją socjalno-bytową. Studia nie przeszkadzają w podjęciu pracy informatyka praktycznie od samego początku nauki! Sytuacja miasta Łódź, które w tym momencie tak dużo pieniędzy inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii, systemów elektronicznych i informatycznych, sprzyja wykształconym informatykom, którzy dzięki podjętym studiom zwiększają swoje możliwości intelektualne do kreowania nowych systemów, tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla ludzi.

Oprócz samej umiejętności programowania Uniwersytet Łódzki postanowił zmienić obraz typowego, samotnego informatyka, z którym trudno się porozumieć i od pewnego momentu przykłada szczególną uwagę do kształcenia postaw pro grupowych i umiejętności komunikacyjnych. Dzięki temu informatycy z dyplomem Uniwersytetu potrafią sprawnie pracować w zespołach informatycznych.

Na studiach informatycznych w Łodzi możecie nauczyć się jak funkcjonują mikroprocesory, magistrale, sterowniki i interfejsy, trzymamy kciuki, abyście w przyszłości zajmowali się ich tworzeniem! Poznacie podstawy grafiki komputerowej i jej programowania, techniki prezentacji, sposoby działania sieci komputerowych, baz danych, techniki zabezpieczania danych oraz ich ochrony oraz jedną z najciekawszych dziedzin – zagadnienia sztucznej inteligencji i systemów ekspertowych. Jesteście gotowi postarać się o dyplom wykształconego informatyka? Sprawdźcie, gdzie można takowy zdobyć.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W ŁODZI

SORTOWANIE:
A
B
C
D
G
I
K
P
S
Ś
T
W
Z
Rozwiń

KIERUNKI INFORMATYCZNE W ŁODZI

Rekrutacja na studia informatyczne w Łodzi

Na studia informatyczne w Łodzi obowiązują stałe zasady rekrutacji, czyli konkurs świadectw maturalnych. Brane są tu pod uwagę przedmioty ścisłe oraz z języka obcego. Szczególną troską powinniście objąć matematykę, fizykę oraz język angielski. Studia informatyczne są bardzo oblegane, dlatego wymagajcie od siebie wyników ponad waszą normę, by bez problemu dostać się na twórcze studia informatyczne!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Łodzi

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że studia informatyczne należą do najpopularniejszych. Z racji olbrzymiej liczby kandydatów i studentów muszą być one prowadzone zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Należy dodać, że chętni do kształcenia w tym zakresie mogą odnaleźć w Łodzi także studia prowadzone przez Internet, co w kontekście nauk informatycznych wydaje się absolutnie zasadne. Studia informatyczne w Łodzi to nie tylko sztandarowy kierunek Informatyka. To także Analiza danych i Informatyka stosowana. Kandydaci otrzymują zatem zarówno wybór konkretnej dyscypliny, jak również formy kształcenia.

Studia informatyczne w Łodzi prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym nie różnią się niczym w przestrzeni programowej, ponieważ nauka na kierunkach ma jasno wytyczony cel i prowadzi do osiągnięcia identycznych umiejętności i kompetencji. Gdzie zatem występują różnice? Naturalnie, w nasileniu zajęć. Studenci stacjonarni uczestniczą w zajęciach od poniedziałku do piątku, a dla studentów niestacjonarnych zarezerwowane są weekendy, bądź godziny wieczorne.

Ucząc się w formie dziennej łatwiej rozłożyć realizowany program i pozyskiwać wiedzę stopniowo, pozostawiając sobie możliwość powtórzeń zagadnień sprawiających jakieś trudności. Na studiach niestacjonarnych nie ma na to czasu. Dlatego część materiału studenci opanowują we własnym zakresie, samodzielnie przygotowując się do kolejnych zajęć i przechodząc z jednego tematu do drugiego. Co się z tym wiąże, aby być studentem niestacjonarnym należy mieć w sobie niemałe pokłady samodyscypliny, aby nie wypaść z rytmu i zaliczać przedmioty skondensowane w siatce zajęć.

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE NIESTACJONARNE W ŁODZI

STUDIA INFORMATYCZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

A
G
I
K
N
P
Z
Rozwiń

Praca po studiach informatycznych w Łodzi

To najprawdopodobniej będzie najbardziej optymistyczna zakładka z opisu studiów ze wszystkich znajdujących się w serwisie Otouczelnie! Absolwenci informatyki nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy, uczelnie synchronizują proces nauki z rynkiem pracy, dzięki czemu studia te mają tyko i wyłącznie wymiar praktyczny. Firmy informatyczne, działające w regionie łódzkim monitorują i opiniują programy studiów, a ich zdanie zmienia kształt studiów informatycznych w Łodzi.

Rady Programowe uczelni liczą się z wynikami zebranych danych. Informatycy znajdują zatrudnienie jako programiści, administratorzy baz danych, graficy komputerowi w agencjach reklamowych, prasie, filmie, telewizji, to również analitycy i inżynierowie systemowi. Jedną z najciekawszych specjalizacji jest prowadzona przez Politechnikę Łódzką specjalizacja gier komputerowych.

To bardzo dynamicznie rozwijająca się branża, w której informatycy znajdują zatrudnienie jako projektanci gier komputerowych i programiści. Międzynarodowe kierunki, dające podwójny dyplom inżynierski i magisterski to wstęp do wielki firm informatycznych, które realnie zmieniają bieg komputerowego świata. Zdobyte wykształcenie i umiejętności możecie wykorzystać w małych firmach informatycznych, powiązanych z komputerami, jak i w innych gałęziach przemysłu. Przygotowani będziecie do samodzielnej pracy, jak i pracy zespołowej. Nic tylko pracować i pracować, i zarabiać miliony! Zachęcamy.

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA INFORMATYCZNE

Uniwersytet Łódzki, jak i Politechnika Łódzka prowadzą studia informatyczne w różnych specjalnościach,

Na Uniwersytecie Łódzkim są to:

  • Informatyka – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, inżynierskie i magisterskie, w specjalności informatyka stosowana oraz w dziedzinach: systemy i aplikacje mobilne, algorytmy i programowanie, bazy danych i aplikacje internetowe, administracja sieciami i systemami informatycznymi, grafika użytkowa
  • Informatyka – studia II stopnia, stacjonarne, w specjalności superkomputery i symulacje, studia magisterskie

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŁÓDZKA STUDIA INFORMATYCZNE

Politechnika Łódzka zaprasza magików komputerowych na studia:

  • Informatyka – Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: computer science, inteligentne systemy baz danych, interaktywna grafika komputerowa, korporacyjne sieci komputerowe, środowiska aplikacyjne dla platformy Java EE, systemy rozproszone i platformy mobilne
  • Informatyka – Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: grafika komputerowa i multimedia, inżynieria oprogramowania i analiza danych, sieci komputerowe i systemy mobilne, systemy informatyczne i bazy danych, technologie gier i symulacji komputerowych
  • Computer Science – Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) studia I i II stopnia, stacjonarne, studia w pełni po angielsku, kształcenie międzyuczelniane, ścisła współpraca z innymi uniwersytetami
  • Information Technology, podobnie jak kierunek Computer Science, to związany z informatyką kierunek studiów prowadzony tylko w języku angielskim!

dowiedz się więcej>

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W ŁODZI STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Sieci i systemy komputerowe, Bezpieczeństwo w systemach sieciowych, Grafika komputerowa, Technologie programowania, Technologie społeczeństwa informacyjnego. 

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)