Studia informatyczne Łódź

Studia informatyczne Łódź

Studia informatyczne Łódź

Największy wybór studiów

informatycznych w Łodzi

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne w Łodzi | woj. łódzkie

Studia informatyczne w Łodzi to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W ŁODZI

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W ŁODZI

Rekrutacja na studia informatyczne w Łodzi

Na studia informatyczne w Łodzi obowiązują stałe zasady rekrutacji, czyli konkurs świadectw maturalnych. Brane są tu pod uwagę przedmioty ścisłe oraz z języka obcego.

Szczególną troską powinniście objąć matematykę, fizykę oraz język angielski. Studia informatyczne są bardzo oblegane, dlatego wymagajcie od siebie wyników ponad waszą normę, by bez problemu dostać się na twórcze studia informatyczne!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach i kierunkach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Łodzi

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że studia informatyczne należą do najpopularniejszych. Z racji olbrzymiej liczby kandydatów i studentów muszą być one prowadzone zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

Należy dodać, że chętni do kształcenia w tym zakresie mogą odnaleźć w Łodzi także studia prowadzone przez Internet, co w kontekście nauk informatycznych wydaje się absolutnie zasadne. Studia informatyczne w Łodzi to nie tylko sztandarowy kierunek Informatyka. To także Analiza danych i Informatyka stosowana. Kandydaci otrzymują zatem zarówno wybór konkretnej dyscypliny, jak również formy kształcenia.

Studia informatyczne w Łodzi prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym nie różnią się niczym w przestrzeni programowej, ponieważ nauka na kierunkach ma jasno wytyczony cel i prowadzi do osiągnięcia identycznych umiejętności i kompetencji.

Gdzie zatem występują różnice? Naturalnie, w nasileniu zajęć. Studenci stacjonarni uczestniczą w zajęciach od poniedziałku do piątku, a dla studentów niestacjonarnych zarezerwowane są weekendy, bądź godziny wieczorne.

Ucząc się w formie dziennej łatwiej rozłożyć realizowany program i pozyskiwać wiedzę stopniowo, pozostawiając sobie możliwość powtórzeń zagadnień sprawiających jakieś trudności.

Na studiach niestacjonarnych nie ma na to czasu. Dlatego część materiału studenci opanowują we własnym zakresie, samodzielnie przygotowując się do kolejnych zajęć i przechodząc z jednego tematu do drugiego. Co się z tym wiąże, aby być studentem niestacjonarnym należy mieć w sobie niemałe pokłady samodyscypliny, aby nie wypaść z rytmu i zaliczać przedmioty skondensowane w siatce zajęć.

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne (zaoczne) w Łodzi

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W ŁODZIPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA INFORMATYCZNE W ŁODZI - PODYPLOMOWE

A
G
I
K
N
P
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia informatyczne w Łodzi

Informatyka to dziś królowa wśród kierunków ścisłych, pożądana i rozchwytywana przez wzgląd na zapotrzebowanie rynku pracy. Osobiście nigdy jeszcze nie słyszałam, by któryś z moich znajomych po informatyce nie miał pracy. Studenci informatyki w Łodzi mogą się pochwalić naprawdę dobrą sytuacją socjalno-bytową.

Studia nie przeszkadzają w podjęciu pracy informatyka praktycznie od samego początku nauki! Sytuacja miasta Łódź, które w tym momencie dużo inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii, systemów elektronicznych i informatycznych, sprzyja wykształconym informatykom, którzy dzięki podjętym studiom zwiększają swoje możliwości intelektualne do kreowania nowych systemów, tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla ludzi.

Oprócz samej umiejętności programowania Uniwersytet Łódzki postanowił zmienić obraz typowego, samotnego informatyka, z którym trudno się porozumieć i od pewnego momentu przykłada szczególną uwagę do kształcenia postaw pro grupowych i umiejętności komunikacyjnych. Dzięki temu informatycy z dyplomem Uniwersytetu potrafią sprawnie pracować w zespołach informatycznych.

Na studiach informatycznych w Łodzi możecie nauczyć się jak funkcjonują mikroprocesory, magistrale, sterowniki i interfejsy, trzymamy kciuki, abyście w przyszłości zajmowali się ich tworzeniem!

Poznacie podstawy grafiki komputerowej i jej programowania, techniki prezentacji, sposoby działania sieci komputerowych, baz danych, techniki zabezpieczania danych oraz ich ochrony oraz jedną z najciekawszych dziedzin – zagadnienia sztucznej inteligencji i systemów ekspertowych. Jesteście gotowi postarać się o dyplom wykształconego informatyka? Sprawdźcie, gdzie można takowy zdobyć.

 

Studia informatyczne w Łodzi możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • studia online

 

Niezwykle popularne w XXI wieku studia informatyczne możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. W zależności od wybranego kierunku możesz uzyskać tytuł licencjata (np. kierunek informacja w środowisku cyfrowym) bądź inżyniera (np. kierunek informatyka lub analiza danych) na stopniu pierwszym oraz tytuł magistra/magistra inżyniera na stopniu drugim.

Studia pierwszego stopnia trwają od sześciu do siedmiu semestrów, studia drugiego stopnia od półtora roku do dwóch lat. Uczelnie w Łodzi oferują także szereg propozycji rozszerzających wprowadzane zagadnienia w ramach studiów podyplomowych (chociażby informatyka z elementami e-learningu), które trwają od dwóch do trzech semestrów i są realizowane w formie niestacjonarnej.

Zależnie od wybranej uczelni i kierunku studiów możesz kształcić się stacjonarnie bądź niestacjonarnie. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast te na studiach zaocznych w weekendy. Coraz częściej wprowadza się także kształcenie online, to znaczy naukę przez Internet. Sam/a zdecyduj, który tryb kształcenia odpowiada Ci najbardziej.

czytaj dalej studia w Łodzi

 

Kierunki studiów informatycznych w Łodzi

Do kategorii studiów informatycznych możemy zaliczyć bardzo różnorodne kierunki studiów, dla których fundamentem będą oczywiście nauki informatyczne i ogólnie pojmowany świat komputerów. Wśród najpopularniejszych propozycji znajdziesz informatykę i ekonometrię, computer science, information technology, informację w środowisku cyfrowym, analizę danych, a także grafikę komputerową.

W ofercie znajdują się zarówno kierunki realizowane w języku polskim, jak i te, na których kształcenie odbywa się w języku angielskim. Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania związane z programowaniem, szeroko pojmowanym światem komputerów, ale także pasje czy predyspozycje graficzne.

Nie ulega wątpliwości, że współcześnie uznaje się, iż kierunki informatyczne są najbardziej opłacalne, a jest to związane z faktem, iż nie tylko nauka, ale i rynek pracy nastawiony jest na cyfryzację i działanie w świecie najnowszych technologii. Wśród proponowanych kierunków z pewnością znajdzie się coś dla Ciebie, zwłaszcza że poszczególne uczelnie mają interdyscyplinarne metody kształcenia.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów informatycznych:

 • analiza danych
 • computer science
 • computer science and information technology
 • informacja w środowisku cyfrowym
 • information technology
 • informatyka
 • informatyka ekonomiczna
 • informatyka i ekonometria
 • informatyka stosowana
 • informatyka w ochronie środowiska

czytaj dalej kierunki studiów w Łodzi

 

Gdzie studiować kierunki informatyczne w Łodzi?

Ponieważ studia informatyczne uchodzą za jedne z najpopularniejszych, bardzo wiele uczelni w Łodzi oferuje kształcenie w tym zakresie. Poszczególne kierunki realizowane są na różnych wydziałach, a przez to mają różnorodny wydźwięk i skupiają się na innych elementach danej dziedziny naukowej.

Najpopularniejszymi ośrodkami akademickimi są z pewnością Uniwersytet Łódzki i Politechnika Łódzka. Obie placówki mają podobne propozycje kierunków, ale inaczej podchodzą do kształcenia w tym zakresie. Mają także bogatą ofertę specjalizacji.

Politechnika Łódzka wiele kierunków prowadzi w środowisku międzynarodowym, dlatego proponuje kształcenie w języku angielskim. Uczelnie w Łodzi, które mają do czynienia z informatyką i naukami jej pokrewnymi, to także Społeczna Akademia Nauk, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna bądź Wyższa Szkoła Humanistyczna i Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności. Ośrodki akademickie dbają o nowoczesne wyposażenie pracowni komputerowych i organizują szereg programów stażowych we współpracy z przyszłymi pracodawcami absolwentów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki informatyczne w Łodzi:

 • Uniwersytet Łódzki
 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Humanistyczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

 

Jak wybrać studia informatyczne w Łodzi, aby mieć dobrą pracę?

Rankingi najpopularniejszych zawodów świata potwierdzają, że wyspecjalizowani branżowo informatycy, programiści, graficy i inni eksperci związani z tego typu naukami, są najlepiej opłacani przez firmy i instytucje nie tylko krajowe, ale i międzynarodowe. Absolwentom studiów informatycznych łatwiej również rozpocząć karierę za granicą.

Abiturienci zatrudniani są w zespołach analityków i programistów (deweloperów), w zespołach, które realizują projekty portali i stron WWW, zespołach projektantów i administratorów baz danych, projektantów i administratorów sieci teleinformatycznych, w firmach, które zajmują się usługami komputerowymi, oraz w takich, które zajmują się produkcją oprogramowania i sprzętu komputerowego, a także w instytucjach, stosujących systemy informatyczne i teleinformatyczne.

Oczywiście są to tylko nieliczne możliwości. Możesz pracować w outsourcingu, przemyśle wydobywczym, przedsiębiorstwach produkcyjnych, jednostkach gospodarczych i administracyjnych, agencjach marketingowych, firmach projektowych i doradczych, korporacjach międzynarodowych, organach państwowych, w organizacjach, w których wymagana jest wiedza informatyczna, techniczna i rozumienie procesów związanych z IT.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • webmaster
 • grafik komputerowy
 • projektant systemów internetowych i prezentacji multimedialnych
 • administrator sieci komputerowych
 • projektant gier komputerowych
 • specjalista informatyk
 • programista
 • specjalista ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego

 

Trudno wybrać zawód, który zagwarantuje Ci bezpieczeństwo finansowe. Możesz być jednak pewien, że Ci, którzy wybierali studia informatyczne, tego nie żałowali.

Niemal każda rozwinięta komputerowo lub w szerszym stopniu technologicznie branża poszukuje specjalistów odnajdujących się w programowaniu, projektowaniu graficznym, administrowaniu sieciami, naprawie komputerów. Warto oczywiście kierować się własnymi predyspozycjami i zainteresowaniami.

Studia informatyczne są na tyle specyficzne, że odnajdą się na nich osoby, zafascynowane naukami ścisłymi, a jednocześnie o rozwiniętej kreatywności. Tworzenie kodów, gier komputerowych, stron www, grafik wymaga twórczego, niejednokrotnie estetycznego zmysłu.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Łodzi?

Wybór uczelni wyższej to zawsze bardzo ważny moment w życiu każdego maturzysty. Warto znać rynek zarówno akademicki, jak i pracy, by zdecydować, gdzie najlepiej studiować. W Łodzi bardzo wiele ośrodków ma w swojej ofercie studia informatyczne.

Najpopularniejsze, a zarazem największe z nich to oczywiście Uniwersytet Łódzki i Politechnika Łódzka, która kierunki informatyczne ma rozsiane po różnych wydziałach. Politechnika słynie ze swojego praktycznego podejścia, jeśli chodzi o specyfikę kształcenia, natomiast Uniwersytet utożsamiany jest z kształceniem bardziej teoretycznym.

Warto zweryfikować, w jaki sposób są wyposażone poszczególne placówki edukacyjne. Jeśli chcesz zdobyć jak najwięcej umiejętności, dobrze byłoby pracować na jak najnowszym sprzęcie komputerowym z nowoczesnym oprogramowaniem oraz pod okiem najlepszych specjalistów.

Uczelnie w Łodzi gwarantują wysoki poziom kształcenia, a także bogatą ofertę kierunków studiów. Wybór kierunku bądź trybu studiowania może mieć przecież kluczowe znaczenie dla ośrodka, w którym będziesz dążył do dalszej edukacji.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia informatyczne w Łodzi?

Abiturienci, którzy już ukończyli studia informatyczne, chwalą sobie uczelnie w Łodzi oraz lata nauki w tym mieście. Ostatecznie okres studiów to nie tylko dążenie do edukacji i rozwijania kariery zawodowej, a także czas zawierania przyjaźni na całe życie oraz znaczących znajomości, które w przyszłości mogą okazać się niezbędne. Łódź jako miasto studentów spisuje się bardzo dobrze. Władze miasta umożliwiają łatwy dostęp nie tylko do edukacji, ale i kultury, sportu oraz różnego rodzaju imprez masowych. Tutaj nie można się nudzić.

Poszczególne uczelnie znane są nie tylko w województwie czy w kraju, ale i na całym świecie. Wiele możliwości kształcenia w języku angielskim oraz propozycje wymiany międzynarodowej w znaczący sposób ułatwiają rozpoczęcie kariery zawodowej na rynku międzynarodowym. Ośrodki akademickie w Łodzi nawiązują różnego rodzaju współprace międzyuczelniane, które ułatwiają wymiany krajowe i zagraniczne. Oferują także programy stypendialno-socjalne, które ułatwiają korzystanie z edukacyjnych profitów.

Uczelnie organizują obchody Dni Informatyki, obfitujące w niezwykle zajmujące wykłady, projekcje, spotkania z ludźmi nauki i informatycznymi specjalistami. Współpracują także z biurem karier, urządzając Targi Pracy, które są idealną okazją do poznania przyszłych pracodawców i zweryfikowania opcji zatrudnienia. Ośrodki akademickie bardzo chętnie opracowują programy stażowe i oferty praktyk, umożliwiające sprawdzenie zdobytej wiedzy i rozwijanych umiejętności w trakcie rzeczywistej pracy w zawodzie.

Młodzi w Łodzi mają bardzo wiele okazji do wykazywania się inicjatywą i pomysłowością. Biorą udział w grantach badawczych, organizują konferencje naukowe oraz zakładają koła naukowe. Uczelnie zachęcają do rozwoju i umożliwiają intensyfikowanie szczególnych predyspozycji, z powodu których być może zasłyniesz na rynku pracy.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach informatycznych w Łodzi

To najprawdopodobniej będzie najbardziej optymistyczna zakładka z opisu studiów ze wszystkich znajdujących się w serwisie Otouczelnie! Absolwenci informatyki nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy, uczelnie synchronizują proces nauki z rynkiem pracy, dzięki czemu studia te mają tyko i wyłącznie wymiar praktyczny. Firmy informatyczne, działające w regionie łódzkim monitorują i opiniują programy studiów, a ich zdanie zmienia kształt studiów informatycznych w Łodzi.

Rady Programowe uczelni liczą się z wynikami zebranych danych. Informatycy znajdują zatrudnienie jako programiści, administratorzy baz danych, graficy komputerowi w agencjach reklamowych, prasie, filmie, telewizji, to również analitycy i inżynierowie systemowi. Jedną z najciekawszych specjalizacji jest prowadzona przez Politechnikę Łódzką specjalizacja gier komputerowych.

To bardzo dynamicznie rozwijająca się branża, w której informatycy znajdują zatrudnienie jako projektanci gier komputerowych i programiści. Międzynarodowe kierunki, dające podwójny dyplom inżynierski i magisterski to wstęp do wielki firm informatycznych, które realnie zmieniają bieg komputerowego świata.

Zdobyte wykształcenie i umiejętności możecie wykorzystać w małych firmach informatycznych, powiązanych z komputerami, jak i w innych gałęziach przemysłu. Przygotowani będziecie do samodzielnej pracy, jak i pracy zespołowej. Nic tylko pracować i pracować, i zarabiać miliony! Zachęcamy.

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŁÓDZKI STUDIA INFORMATYCZNE

Uniwersytet Łódzki, jak i Politechnika Łódzka prowadzą studia informatyczne w różnych specjalnościach,

Na Uniwersytecie Łódzkim są to:

 • Informatyka – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, inżynierskie i magisterskie, w specjalności informatyka stosowana oraz w dziedzinach: systemy i aplikacje mobilne, algorytmy i programowanie, bazy danych i aplikacje internetowe, administracja sieciami i systemami informatycznymi, grafika użytkowa
 • Informatyka – studia II stopnia, stacjonarne, w specjalności superkomputery i symulacje, studia magisterskie

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŁÓDZKA STUDIA INFORMATYCZNE

Politechnika Łódzka zaprasza magików komputerowych na studia:

 • Informatyka – Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: computer science, inteligentne systemy baz danych, interaktywna grafika komputerowa, korporacyjne sieci komputerowe, środowiska aplikacyjne dla platformy Java EE, systemy rozproszone i platformy mobilne
 • Informatyka – Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: grafika komputerowa i multimedia, inżynieria oprogramowania i analiza danych, sieci komputerowe i systemy mobilne, systemy informatyczne i bazy danych, technologie gier i symulacji komputerowych
 • Computer Science – Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) studia I i II stopnia, stacjonarne, studia w pełni po angielsku, kształcenie międzyuczelniane, ścisła współpraca z innymi uniwersytetami
 • Information Technology, podobnie jak kierunek Computer Science, to związany z informatyką kierunek studiów prowadzony tylko w języku angielskim!

dowiedz się więcej>

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W ŁODZI STUDIA INFORMATYCZNE

 • Informatyka. Specjalności: Sieci i systemy komputerowe, Bezpieczeństwo w systemach sieciowych, Grafika komputerowa, Technologie programowania, Technologie społeczeństwa informacyjnego. 

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)