Studia informatyczne Zielona Góra

Studia informatyczne Zielona Góra

Studia informatyczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

informatycznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Studia informatyczne w Zielonej Górze to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W ZIELONEJ GÓRZE POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Zielonej Górze są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI INFORMATYCZNE W ZIELONEJ GÓRZE

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Zielonej Górze

Aby cieszyć się otrzymaniem upragnionego indeksu, należy mocno przyłożyć się do następujących przedmiotów: matematyki, języka obcego nowożytnego, fizyki z astronomią, informatyki, chemii, języka polskiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia informatyczne w Zielonej Górze?

Studia informatyczne należą do najpopularniejszych w naszym kraju i taka tendencja utrzymuje się od kilku lat. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż wykwalifikowani informatycy to ludzie, którzy nie martwią się o zatrudnienie i stan swojego portfela. Wiedza informatyczna szeroko wykorzystywana jest w przemyśle oraz niemal wszystkich sferach życia publicznego.

Ciągle rozwijające się technologie informatyczne stały się impulsem do rozwoju przemysłu oraz społeczeństwa informacyjnego, zatem studia informatyczne w Zielonej Górze oraz ich rozwój są odpowiedzią na zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT, które cały czas rośnie.

Informatycy to prawdziwi pasjonaci, którzy od wczesnej młodości interesują się komputerami i wybierają studia informatyczne, aby udoskonalić swoje umiejętności i odkryć nieznane jeszcze pokłady wiedzy. Na studiach informatycznych w Zielonej Górze poznają, między innymi: algorytmikę, struktury danych, programowanie strukturalne i obiektowe, układy mikroprocesorowe, aplikacje mobilne, czy projektowanie systemów informatycznych.

Studia informatyczne w Zielonej Górze dają możliwość uzyskania certyfikatów ukończenia akademii Cisco i Microsoft. Z tą drugą firmą uczelnia współpracuje od 2005 roku i jest ona wielowymiarowa. Jednym z nich jest możliwość udziału w międzynarodowych projektach służących promowaniu wiedzy z zakresu technologii firmy.

Głównym celem nauki jest wykształcenie specjalistów posiadających niezbędną wiedzę, umiejętności praktyczne oraz kompetencje społeczne do podjęcia pracy w firmach branży IT, bądź wdrażających nowoczesne rozwiązania informatyczne. Jeśli to jest to, czego szukasz w nauce, to koniecznie przekonaj się jak wyglądają studia informatyczne w Zielonej Górze.

 

Praca po studiach informatycznych w Zielonej Górze

Praca w zawodzie informatyka to temat tak szeroki, jak wykształcenie przez niego zdobyte. Obecnie, absolwent studiów informatycznych posiada ukierunkowane specjalności, gdyż dziedzina zwana Informatyką jest zbyt duża, by jedna osoba pełniła uniwersalną funkcję.

Idąc tym tropem, absolwent studiów informatycznych może znaleźć zatrudnienie jako: specjalista do spraw SEO, bardzo często określanym mianem „pozycjonera stron internetowych”, w którego zakresie obowiązków znajduje się zarówno kompleksowa optymalizacja kodu oraz treści znajdujących się na stronie internetowej, jak również pozycjonowanie jej w najpopularniejszych wyszukiwarkach; programista, określany nierzadko mianem developera, czyli osoba potrafiąca przekuć na język programowania wszystkie pomysły swoich klientów; webmaster, czyli specjalista który na zlecenie klienta projektuje, planuje, koduje, rysuje i następnie aktualizuje; administrator sieci, czyli osoba, której zadaniem jest zapewnienie sprawnego i bezawaryjnego działania systemów informatycznych. Informatyka to dziedzina wiedzy, która rozwija się nieprzerwanie.

I choć mogłoby się wydawać, że każdego roku uczelnie wypuszczają w świat olbrzymią liczbę specjalistów, to i tak zapotrzebowanie na nich nie maleje i poszukiwani są kolejni fachowcy. Aby zwiększyć swoją wartość na rynku pracy, dobrze jest zdobywać certyfikaty. Dotyczą one różnych dziedzin, między innymi: technologii serwerowych, programowania, bazy danych, czy bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych. Na pewno warto postarać się o certyfikat. Konkurencja nie śpi.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki zaprasza:

  • Informatyka: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Inżynieria systemów mikroinformatycznych, Przemysłowe systemy informatyczne, Sieciowe systemy informatyczne, Inżynieria komputerowa, Zintegrowane systemy informatyczne.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)