Studia informatyczne Katowice

Studia informatyczne Katowice

Studia informatyczne Katowice

Największy wybór studiów

informatycznych w Katowicach

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia informatyczne Katowice | woj. śląskie

Jeśli ciekawią Cię tajniki technologii komputerowych i możliwości, jakie stwarzają współczesne komputery, to oferta studiów informatycznych w Katowicach z pewnością Cię zainteresuje. Podczas studiów informatycznych dowiesz się jak projektować i administrować nowoczesne systemy informatyczne, a także posiądziesz wiedzę i umiejętności, za które słono płacą przedsiębiorcy. Branża IT jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin, w której zarobki przekraczają przyzwoite normy!

Podczas studiów będziesz rozwiązywał praktyczne problemy sieci komputerowych, systemów operacyjnych, baz i hurtowni danych. Będziesz inżynierem oprogramowania, a także zdobędziesz umiejętności do pracy w zespołach programistycznych, jak i do modelowania i projektowania systemów informatycznych. Poznasz język informatyki, będziesz nim biegle władał, co zapewni Ci nie tylko dobrą pracę, ale i ciekawe możliwości rozwoju. W zależności od obranej specjalizacji, podejmiesz wyzwanie do tworzenia nowych systemów, bądź ulepszania tych istniejących.

Będziesz wspierać przedsiębiorców, ułatwiając im organizację pracy, jak i ulepszając cały komputerowy system, scalający wszystkie oddziały firmy. Informatycy są niezbędni do tworzenia stron, do ich pozycjonowania, a także do ich poprawiania i ulepszania. Jeśli naprawdę myślisz o wyborze studiów informatycznych, to możemy śmiało powiedzieć, że jesteś na dobrej drodze! Sprawdź, jakie kierunki informatyczne oferują katowickie uczelnie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI INFORMATYCZNE W KATOWICACH I GLIWICACH

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Katowicach i Gliwicach

Aby dostać się na studia informatyczne w Katowicach musisz pięknie zdać maturę z matematyki i fizyki. A także nie dać się zagiąć na egzaminie z języka angielskiego. Ten wynik jest równie ważny w konkursie świadectw, co matematyka. Językiem informatyków jest język angielski, którego biegła znajomość jest wymagana w branży informatycznej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Katowicach

Studia informatyczne zajmują czołowe miejsca w rankingach kandydatów. Każdego roku chętnych do podjęcia nauki jest coraz więcej, zatem obszar ich prowadzenia musi być jak największy. Na tej podstawie studia informatyczne w Katowicach dostępne są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Osoby zastanawiające się nad wyborem niestacjonarnego kształcenia nierzadko obawiają się, że różnice w stosunku do studiów dziennych są zbyt duże i pojawiają się na przykład w ilości realizowanych specjalności. W przypadku informatycznych studiów niestacjonarnych w Katowicach nie ma się czego obawiać, gdyż lista oferowanych ścieżek kształcenia jest bardzo długa i każdy wybierze z niej idealną dla siebie.

Rozbierając na czynniki pierwsze studia niestacjonarne warto podkreślić, że znacznie częściej przybierają one formułę studiów zaocznych, czyli prowadzonych w ramach weekendowych zjazdów. Studenci uczęszczają na zajęcia zwykle w soboty i niedziele, co dwa albo trzy tygodnie i realizują program identyczny w stosunku do studiów dziennych. Różnica widoczna jest w intensywności, ponieważ zajęcia ulegają zwarciu. Wymusza to na studentach większą dyscyplinę i samodzielność w zakresie poszerzania wiedzy i przygotowywania się do kolejnych zajęć. Czas niewypełniony nauką, czyli od poniedziałku do piątku, można wykorzystać na pracę, nawet najdrobniejszą, która umożliwia podreperowanie studenckiego budżetu.

STUDIA INFORMATYCZNE W KATOWICACH I GLIWICACH - PODYPLOMOWE

A
B
G
M
N
P
S
T
Z
Rozwiń

Praca po studiach informatycznych

O pracę po studiach informatycznych nie będziesz musiał się martwić. Jeśli już na studiach dasz się poznać od najlepszej strony, to praca przyjdzie sama do Ciebie. Teraz informatycy są bardzo cenni i bardzo poszukiwaniu we wszystkich branżach. Head Hunterzy śledzą poczynania absolwentów informatyki, by wyłapać jak najlepszych dla swoich firm. Dobry informatyk w firmie to skarb, potrafiący rozwiązać wszystkie problemy techniczne, z jakimi codziennie się mierzymy.

Informatycy znajdują zatrudnienie w przemyśle ciężkim, w przemyśle tajnym, związanym z obronnością, technikami śledczymi, jak i w branży medycznej, farmakologicznej czy administracji. Informatycy są wszędzie, tworzą systemy informatyczne, których większość ludzi korzysta, a ich nie rozumie.

Jeden błąd wymaga ingerencji informatyka w działanie programu. To dlatego wszystkie większe przychodnie lekarskie, jak i szkoły zatrudniają informatyków na etatach, korzystając z ich wiedzy i umiejętności. Uczcie się pilnie na studiach, ćwiczcie umiejętności, a na brak pracy i finansów nie będziecie w życiu narzekać.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I GLIWICACH NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI - STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach

  • informatyka - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • computer science - studia II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,

dowiedz się więcej>

 

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA - STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki

  • Informatyka - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. bazy danych, sieci i systemy komputerowe, grafika komputerowa i oprogramowanie, przemysłowe systemy informatyczne
  • teleinformatyka - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,

dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH - STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Informatyki i Komunikacji

  • informatyka i ekonometria - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • informatyka - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)