Studia inżynierskie Bielsko- Biała

Studia inżynierskie Bielsko- Biała

Studia inżynierskie Bielsko- Biała

Największy wybór studiów

inżynierskich w Bielsku Białej

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia inżynierskie Bielsko- Biała | woj. śląskie

Studia inżynierskie w Bielsku-Białęj to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Bielsko Białej są Studia inżynierskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W BIELSKO BIAŁEJ

SORTOWANIE:

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W BIELSKO BIAŁEJ

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Bielsku- Białej

Aby zostać studentem wybranego kierunku, trzeba się solidnie napracować. Studia inżynierskie wymagają wielu umiejętności, w tym znajomości przedmiotów ścisłych. Zatem, należy przyłożyć się do matematyki, fizyki z astronomią, chemii, informatyki. Nie wolno zapominać o języku obcym, który nie tylko będzie potrzebny w trakcie nauki, ale także po niej, w pracy zawodowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA INŻYNIERSKIE W BIELSKO BIAŁEJ - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia inżynierskiw w Bielsku-Białej?

Czas zmienić panującą opinię, że najlepszym i najpopularniejszym inżynierem w kraju jest Stefan Karwowski. Oczywiście, to szalenie inteligentny, światły i sympatyczny inżynier, ale czas aby jego miejsce zajął ktoś inny, inżynier w świecie rzeczywistym.

Dlaczego studia inżynierskie cieszą się sporą popularnością? Dlatego, że po ich ukończeniu otrzymujemy konkretny zawód; zostajemy specjalistami w danej dziedzinie. A poza tym, nie ma osoby po innym kierunku studiów, która mogłaby nas ubiec w staraniach o pracę.

Studia inżynierskie w Bielsku- Białej to idealnie zlokalizowane kształcenie. Bielsko- Biała stanowi historycznie ważny ośrodek gospodarczy, który przed laty zyskał miano „miasta stu przemysłów”. Obecnie także jest jednym z lepiej rozwiniętych gospodarczo miast Polski.

Studia inżynierskie w Bielsku- Białej realizowane są na dwóch uczelniach, z których prym zdecydowanie wiedzie Akademia Techniczno- Humanistyczna, powstała w 2001 roku, z przekształcenia istniejącej od 1969 roku filii Politechniki łódzkiej. Dobry, wykwalifikowany inżynier zawsze będzie poszukiwany na rynku pracy.

Dzieła inżynierów zmieniają świat, wpływają na życie ludzi, napędzają rozwój. Można zatem śmiało powiedzieć, że są niezbędni; zwłaszcza w XXI wieku. Jeśli chcesz dołączyć do grona osób niezbędnych, albo po prostu kształcić się w konkretnym kierunku i na końcu otrzymać konkretny zawód, to wybierz studia inżynierskie w Bielsku- Białej.

 

Praca po studiach inżynierskich w Bielsku- Białej

Każda ścieżka kariery zawodowej podyktowana jest kwalifikacjami i specjalnościami, w których się kształciliśmy. Na przykład, będąc absolwentem Inżynierii środowiska posiadamy wiedzę dającą podstawy do rozwiązywania problemów technicznych, technologicznych organizacyjnych związanych z ochroną, wykorzystaniem i przekształcaniem zasobów środowiskowych.

Możemy znaleźć zatrudnienie w biurach projektów i studiów, przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej i sanitarnej, przedsiębiorstwach branżowych produkujących i eksploatujących urządzenia inżynierii i ochrony środowiska, jak również w służbach ochrony środowiska.

Będąc absolwentem Włókiennictwa/ Mody i projektowania tekstyliów posiadamy liczne umiejętności w zakresie wzornictwa, materiałowego i technologicznego projektowania odzieży, organizacji procesów konfekcjonowania tekstyliów. Z taką wiedzą sprawdzimy się w roli projektanta odzieży i tekstyliów, konstruktora odzieży, technologa odzieży i tekstyliów, menedżera firmy odzieżowej.

Kończąc kierunek o nazwie Transport jesteśmy przygotowani do pracy na stanowiskach związanych z organizowaniem, nadzorowaniem i zarządzaniem procesami transportowymi, planowaniem i modernizacją infrastruktury sieci komunikacyjnych. Możemy znaleźć zatrudnienie także w jednostkach eksploatujących środki transportu, firmach transportowych, zakładach obsługowo- naprawczych, jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego, szynowego, zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach spedycyjnych, Inspekcji Ruchu Drogowego. To tylko trzy kierunki studiów inżynierskich z wyraźnym wyborem ścieżek zawodowych. A jest ich przecież znacznie więcej. Studia inżynierskie to sprawdzona recepta na sukces zawodowy, kreująca wiele możliwości.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA TECHNICZNO- HUMANISTYCZNA W BIELSKU-BIAŁEJ STUDIA INŻYNIERSKIE

Akademia Techniczno- Humanistyczna w Bielsku- Białej zaprasza na studia.

Wydział Budowy Maszyn i Informatyki:

 • Mechanika i Budowa maszyn. Specjalności: Komputerowo Wspomagane Konstruowanie i Wytwarzanie, Samochody i Silniki, Eksploatacja i Rzeczoznawstwo Samochodowe, Automatyka Przemysłowa;
 • Zarządzanie i Inżynieria produkcji. Specjalności: Inżynieria Produkcji Przemysłowej, Inżynieria Produkcji Żywności;
 • Informatyka. Specjalności: Inżynieria oprogramowania i systemy informatyczne, Telekomunikacja i sieci komputerowe, Zastosowanie informatyki w zarządzaniu;
 • Automatyka i robotyka. Specjalności: Automatyka elektrotechniczna i systemy informatyczno-pomiarowe, Mechatronika i Robotyka, Automatyka i sterowanie w pojazdach samochodowych.

dowiedz się więcej 

Studia prowadzone są w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, na trzech stopniach: inżynierskim, magisterskim, doktoranckim.

Wydział Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska:

 • Budownictwo;
 • Inżynieria środowiska. Specjalności: Inżynieria wody, ścieków i utylizacji odpadów, Inżynieria krajobrazu, Technologie materiałowe w inżynierii środowiska, Zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków;
 • Ochrona środowiska. Specjalności: Ekspertyzy środowiskowe, Rolnictwo ekologiczne i agroturystyka;
 • Inżynieria materiałowa;
 • Włókiennictwo/ Moda i projektowanie tekstyliów. Specjalności: Tekstylia techniczne, Tekstylia biomedyczne, Tekstylia i odzież nowej generacji.

dowiedz się więcej 

Wydział Zarządzania i Transportu:

 • Transport. Specjalności: Eksploatacja i bezpieczeństwo w transporcie, Inteligentne systemy transportowe, Komputerowe wspomaganie w transporcie, Logistyka transportu.

dowiedz się więcej

 


 

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W BIELSKU- BIAŁEJ STUDIA INŻYNIERSKIE

 • Informatyka. Specjalności: Grafika komputerowa, Programowanie, Programowanie witryn internetowych.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

Komentarze (0)