Studia inżynierskie Częstochowa

Studia inżynierskie Częstochowa

Studia inżynierskie Częstochowa

Największy wybór studiów

inżynierskich w Częstochowie

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie Częstochowa | woj. śląskie

Postęp technologiczny nie zwalnia tempa, zatem popularność studiów inżynierskich nie słabnie. Dają konkretny zawód i rozwijają umiejętności praktyczne. Zatem, jeśli zastanawiacie się które miasto wybrać do podjęcia nauki, warto przyjrzeć się Częstochowie, w której czekają na Was, z ofertą studiów inżynierskich, dwie publiczne uczelnie. Proponują one szeroki wachlarz kierunków i specjalności. Znajdziecie tutaj Systemy sterowania w elektroenergetyce, Bezpieczeństwo sieciowych systemów informatycznych, czy też Zarządzanie przedsiębiorstwami przemysłowymi.

Kierunki kształcenia zlokalizowane na wielu wydziałach to solidna dawka wiedzy, po otrzymaniu której absolwenci nie napotykają większych problemów na rynku pracy. Dobry inżynier zawsze będzie pożądanym specjalistą, nie tylko w kraju nad Wisłą. Polscy inżynierowie cieszą się uznaniem i popularnością także poza granicami kraju. Uważani są za dobrych i godnych zaufania fachowców.

Porządna wiedza i umiejętności połączone z dobrą znajomością języka obcego mogą zaowocować międzynarodową karierą zawodową. Zawód inżyniera to zawód przyszłości. Jeśli chcesz go zdobyć, koniecznie zapoznaj się z ofertą studiów inżynierskich w Częstochowie.

KIERUNKI INŻYNIERSKIE W CZĘSTOCHOWIE

Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W CZĘSTOCHOWIE SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia inżynierskie w Częstochowie

Studia inżynierskie wymagają zdolności logicznego myślenia i umiejętności umysłu ścisłego. Aby dołączyć do grona studentów należy na maturze zdawać matematykę, chemię, fizykę, lub biologię – oczywiście na poziomie rozszerzonym. Warto także zadbać o kondycję języka obcego; jego znajomość będzie przydatna podczas nauki, a także w przyszłej pracy zawodowej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach inżynierskich w Częstochowie

Możemy być pewni, że wykwalifikowany inżynier nigdy nie będzie się nudził, a poszukiwanie pracy nie będzie spędzało snu z powiek. Świat nie potrafi obejść się bez inżynierów i ich innowacyjnych pomysłów. Są nam, po prostu, niezbędni.

A gdzie mogą znaleźć pracę świeżo upieczeni inżynierowie? Wszystko uzależnione jest od kierunku, w którym się wykształcili. Na przykład, absolwenci Automatyki i robotyki zdobyli wiedzę z zakresu robotyzacji przemysłowej, mechatroniki, czy też elektronicznych systemów zabezpieczeń, zatem posiadają kwalifikacje, aby podjąć pracę na stanowiskach projektantów nowoczesnych systemów automatyzacji, inżynierów odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu układów automatyki i robotyki w zakładach przemysłowych, inżynierów konstruktorów w firmach projektujących i produkujących urządzenia automatyki, specjalisty do spraw obsługi urządzeń elektroenergetyki odnawialnej.

Absolwenci Inżynierii biomedycznej posiadają umiejętności korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych, opierających się na metodach, technikach i technologiach teleinformatycznych, informatycznych, elektronicznych i materiałów. Dzięki zdobytej wiedzy mogą współpracować z lekarzami medycyny w zakresie integracji, eksploatacji, obsługi i konserwacji aparatury medycznej oraz obsługi systemów diagnostycznych i terapeutycznych, udziału w wytwarzaniu i projektowaniu aparatury medycznej oraz w pracach naukowo- badawczych związanych z inżynierią biomedyczną.

Szpitale, jednostki kliniczne, jednostki ambulatoryjne, poradnie, firmy wytwarzające aparaturę i urządzenia medyczne, jednostki obrotu handlowego i technicznego. Absolwenci studiów inżynierskich nie narzekają na brak zajęć i obowiązków. Rynek pracy chłonny jest nowych, młodych specjalistów, którzy podbiją świat innowacyjnymi projektami.

STUDIA INŻYNIERSKIE W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

Wydział Elektryczny:

 • Automatyka i robotyka. Specjalności: Automatyzacja procesów, Systemy sterowania w elektroenergetyce odnawialnej;
 • Elektronika i telekomunikacja. Specjalności: Cyfrowe przetwarzanie sygnałów, Elektronika układowa;
 • Elektrotechnika. Elektroenergetyka, Instalacje elektryczne w budownictwie, Komputeryzacja i robotyzacja procesów;
 • Informatyka. Specjalności: Informatyka techniczna, Technologie internetowe i techniki multimedialne, Bezpieczeństwo sieciowych systemów informatycznych, Systemy i sieci komputerowe, Inżynieria obrazu i grafika komputerowa, Modelowanie i symulacja w zarządzaniu.

dowiedz się więcej 

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów:

 • Bezpieczeństwo i higiena pracy. Specjalności: Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy, Edukacja w BHP;
 • Inżynieria bezpieczeństwa;
 • Inżynieria bezpieczeństwa i higiena pracy. Specjalności: Bezpieczeństwo i higiena pracy, Inżynieria bezpieczeństwa;
 • Fizyka techniczna. Specjalności: Fizyka komputerowa, Inżynieria medyczna, Nanomateriały i nanotechnologie, Optyka okularowa, Optometria, Komputerowe sterowanie w elektronice przemysłowej;
 • Inżynieria chemiczna i procesowa. Specjalności; Ekstrakcja i recykling metali, Chemia żywności, Chemia kosmetyków;
 • Inżynieria materiałowa. Specjalności: Materiały metaliczne i ceramiczne, Materiały i handel, Materiały polimerowe, biomateriały i kompozyty;
 • Metalurgia. Specjalności: Metalurgia ekstrakcyjna, Informatyka stosowana, Odlewnictwo, Przeróbka plastyczna materiałów, Recykling metali i ochrona środowiska, Technika cieplna, Zarządzanie inżynierskie, Metalurgia chemiczna i przetwórstwo metali niezależnych, rzadkich i szlachetnych;
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji. Specjalności: Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie, Zarządzanie systemami produkcyjnymi, Informatyka w zarządzaniu i inżynierii produkcji, Inżynieria produkcji w ekorozwoju, Inżynieria produkcji wyrobów przerabianych, Inżynieria produkcji odlewniczej, Inżynieria produkcji wyrobów przerabianych plastycznie i odlewanych, Logistyka w zarządzaniu, Zarządzanie przedsiębiorstwami przemysłowymi, Informatyka w zarządzaniu, Inżynieria produkcji, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.

dowiedz się więcej 

Wydział Infrastruktury i Środowiska:

 • Biotechnologia. Specjalność: Biotechnologia środowiska;
 • Ekoinnowacje w infrastrukturze środowiska;
 • Energetyka. Specjalności: Rozproszone systemy energetyczne, Energetyka konwencjonalna, Energetyka niekonwencjonalna;
 • Inżynieria środowiska. Specjalności: Ogrzewnictwo, wentylacja i ochrona atmosfery, Inżynieria energii, Zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, Biotechnologia ścieków i utylizacja odpadów, Urządzenia sanitarne, Innowacyjne technologie i zarządzanie środowiskiem, Technologia wody i ścieków.

dowiedz się więcej 

Wydział Budownictwa:

 • Budownictwo. Specjalności: Konstrukcje budowlane i inżynierskie, Technologia, organizacja i zarządzanie w budownictwie, Architektura w budownictwie.

dowiedz się więcej 

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki:

 • Inżynieria biomedyczna. Specjalności: Informatyka medyczna, Inżynieria rehabilitacyjna;
 • Mechanika i budowa maszyn. Specjalności: Automatyzacja procesów wytwarzania i robotyka, Inżynieria samochodowa, Inżynieria cieplna i samochodowa, Komputerowe projektowanie maszyn i urządzeń, Przetwórstwo tworzyw polimerowych, Spawalnictwo, Computer modelling and simulation (studia w języku angielskim), Modelling and simulation in mechanics;
 • Mechatronika. Specjalności: Projektowanie systemów mechanicznych, Systemy sterowania.

dowiedz się więcej 

Wydział Zarządzania:

 • Logistyka. Specjalności: Zarządzanie i inżynieria transportu, Inżynieria systemów logistycznych;
 • Management and Production Engineering ( studia w języku angielskim).

dowiedz się więcej

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY W CZĘSTOCHOWIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

 • Inżynieria bezpieczeństwa. Specjalności: Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Bezpieczeństwo sanitarno- epidemiologiczne;
 • Informatyka. Specjalności: Grafika komputerowa, Inżynieria oprogramowania, Technologie internetowe;
 • Innowacyjne technologie i nowoczesne materiały. Specjalności: Virtual prototyping, Nano- i bioinnowacje w materiałach, Design i wzornictwo przemysłowe.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)