Postęp technologiczny nie zwalnia tempa, zatem popularność studiów inżynierskich nie słabnie. Dają konkretny zawód i rozwijają umiejętności praktyczne. Zatem, jeśli zastanawiacie się które miasto wybrać do podjęcia nauki, warto przyjrzeć się Częstochowie, w której czekają na Was, z ofertą studiów inżynierskich, dwie publiczne uczelnie. Proponują one szeroki wachlarz kierunków i specjalności. Znajdziecie tutaj Systemy sterowania w elektroenergetyce, Bezpieczeństwo sieciowych systemów informatycznych, czy też Zarządzanie przedsiębiorstwami przemysłowymi.
Kierunki kształcenia zlokalizowane na wielu wydziałach to solidna dawka wiedzy, po otrzymaniu której absolwenci nie napotykają większych problemów na rynku pracy. Dobry inżynier zawsze będzie pożądanym specjalistą, nie tylko w kraju nad Wisłą. Polscy inżynierowie cieszą się uznaniem i popularnością także poza granicami kraju. Uważani są za dobrych i godnych zaufania fachowców.
Porządna wiedza i umiejętności połączone z dobrą znajomością języka obcego mogą zaowocować międzynarodową karierą zawodową. Zawód inżyniera to zawód przyszłości. Jeśli chcesz go zdobyć, koniecznie zapoznaj się z ofertą studiów inżynierskich w Częstochowie.
Kierunki inżynierskie
automatyka i robotyka
biotechnologia
elektronika i telekomunikacja
POKAŻ WIĘCEJ
Studia inżynierskie wymagają zdolności logicznego myślenia i umiejętności umysłu ścisłego. Aby dołączyć do grona studentów należy na maturze zdawać matematykę, chemię, fizykę, lub biologię – oczywiście na poziomie rozszerzonym. Warto także zadbać o kondycję języka obcego; jego znajomość będzie przydatna podczas nauki, a także w przyszłej pracy zawodowej.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Możemy być pewni, że wykwalifikowany inżynier nigdy nie będzie się nudził, a poszukiwanie pracy nie będzie spędzało snu z powiek. Świat nie potrafi obejść się bez inżynierów i ich innowacyjnych pomysłów. Są nam, po prostu, niezbędni.
A gdzie mogą znaleźć pracę świeżo upieczeni inżynierowie? Wszystko uzależnione jest od kierunku, w którym się wykształcili. Na przykład, absolwenci Automatyki i robotyki zdobyli wiedzę z zakresu robotyzacji przemysłowej, mechatroniki, czy też elektronicznych systemów zabezpieczeń, zatem posiadają kwalifikacje, aby podjąć pracę na stanowiskach projektantów nowoczesnych systemów automatyzacji, inżynierów odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu układów automatyki i robotyki w zakładach przemysłowych, inżynierów konstruktorów w firmach projektujących i produkujących urządzenia automatyki, specjalisty do spraw obsługi urządzeń elektroenergetyki odnawialnej.
Absolwenci Inżynierii biomedycznej posiadają umiejętności korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych, opierających się na metodach, technikach i technologiach teleinformatycznych, informatycznych, elektronicznych i materiałów. Dzięki zdobytej wiedzy mogą współpracować z lekarzami medycyny w zakresie integracji, eksploatacji, obsługi i konserwacji aparatury medycznej oraz obsługi systemów diagnostycznych i terapeutycznych, udziału w wytwarzaniu i projektowaniu aparatury medycznej oraz w pracach naukowo- badawczych związanych z inżynierią biomedyczną.
Szpitale, jednostki kliniczne, jednostki ambulatoryjne, poradnie, firmy wytwarzające aparaturę i urządzenia medyczne, jednostki obrotu handlowego i technicznego. Absolwenci studiów inżynierskich nie narzekają na brak zajęć i obowiązków. Rynek pracy chłonny jest nowych, młodych specjalistów, którzy podbiją świat innowacyjnymi projektami.
Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów:
Wydział Infrastruktury i Środowiska:
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki:
Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:
TEMATY POWIĄZANE |