Studia inżynierskie Słupsk

Studia inżynierskie Słupsk

Studia inżynierskie Słupsk | woj. pomorskie

W przypadku kształcenia technicznego najsilniej oblegane są uczelnie zlokalizowane w dużych miastach, ale na akademickiej mapie widnieją także mniejsze ośrodki, którym również warto się przyjrzeć. Takim ośrodkiem jest Słupsk, czyli dawna siedziba książąt pomorskich.

Studia inżynierskie w Słupsku to nie tylko mechatronika czy automatyka i robotyka. To także inne specjalności, będące odpowiedzią na wymagania i zapotrzebowania rynku pracy. Znajdziecie tutaj Projektowanie aplikacji mobilnych, Gospodarkę przestrzenną, czy też Odnawialne źródła energii.

Studia inżynierskie w Słupsku realizowane są na kilku uczelniach i  dają szeroki wachlarz wiedzy możliwej do zgłębienia. Można poznać sposoby i techniczne metody wykrywania i udowadniania przestępstw, zasady ochrony środowiska, czy też reguły wdrażania oprogramowania. Ilość dostępnych specjalności świadczy o niesłabnącej popularności kształcenia inżynierskiego, a także zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych fachowców, i to nie tylko w naszym kraju.

A trzeba wiedzieć, że polscy inżynierowie cieszą się uznaniem i popularnością w krajach Unii Europejskiej. Uważani są za dobrych fachowców, a zarazem tańszych od krajowych pracowników. Dlatego, podczas nauki warto zadbać o kondycję swojego języka obcego, bo od niego może zależeć europejska, a być może nawet i światowa kariera zawodowa. Zawód inżyniera to przyszłość. Jeśli chcesz o nią zadbać, to wybierz studia inżynierskie w Słupsku.

KIERUNKI INŻYNIERSKIE W SŁUPSKU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W SŁUPSKU SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia inżynierskie w Słupsku

Wybór podjęcia studiów inżynierskich to dobry pomysł. Aby dostać się na nie należy zdać maturę i wziąć udział w konkursie świadectw. Trzeba pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z przedmiotów ścisłych; matematyki, fizyki, chemii, informatyki, nie zapominając o języku obcym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach inżynierskich w Słupsku

Studia inżynierskie służą zdobyciu ogromnej dawki wiedzy, bez ryzyka, że któraś jej część jest niepotrzebna i nigdy się do niczego nie przyda. Dzięki kształceniu studenci nabywają wiedzę z zakresu eksploatacji i integracji przemysłowych systemów sterowania, projektowania oprogramowania, czy korzystania z nowoczesnej aparatury. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów nie słabnie i prędko słabnąć nie będzie. Dlatego, że niemal wszystko co użytkujemy, jest wynikiem pracy inżynierów.

Znalezienie pracy przez absolwentów studiów inżynierskich uzależnione jest od kierunku i specjalności, w jakiej się kształcili. Na przykład, osoby, które ukończyły Ekotechnologie posiadają podstawową wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska, zatem może podjąć zatrudnienie w laboratoriach i innych ośrodkach badawczych oraz instytucjach wdrażających najnowsze technologie przemysłowe i diagnostyczne, w jednostkach wytwórczych aparatury i urządzeń pomiarowych, jednostkach obrotu handlowego i odbioru technicznego, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych aparatury i urządzeń diagnostyczno- pomiarowych.

Kończąc specjalność Metody techniczne w kryminalistyce mogą znaleźć pracę w laboratoriach naukowych i kryminalistycznych, a także w obszarach sektora usług, które wymagają zdolności analitycznego myślenia, na przykład w bankach, ośrodkach analiz rynkowych, placówkach administracji państwowej i biurach detektywistycznych. Postęp technologiczny nie zwalnia tempa, zatem poszukiwania dobrych inżynierów nie słabną. Bywają dziedziny, w których inżynier nie szuka pracy, gdyż praca znajduje go sama. To dowód na to, że studia inżynierskie to wciąż perspektywiczna droga kształcenia.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA POMORSKA W SŁUPSKU

Wydział Matematyczno- Przyrodniczy:

 • Edukacja techniczno- informatyczna. Specjalności: Nauczycielska, Programowanie w automatyce i robotyce, Projektowanie aplikacji internetowych i mobilnych;
 • Fizyka techniczna. Specjalności: Ekotechnologie- odnawialne źródła energii, Metody techniczne w kryminalistyce;
 • Informatyka. Specjalność: Programowanie;

dowiedz się więcej 

Uczelnie stara się o utworzenie kolejnych kierunków studiów inżynierskich, takich jak: Inżynieria środowiska i Cybernetyka społeczna.

 


WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI W SŁUPSKU STUDIA INŻYNIERSKIE

 • Programowanie i technologie www;
 • Grafika komputerowa i multimedia;
 • Teleinformatyka;
 • Programowanie obrabiarek CNC;
 • Mechatronika lotnicza;
 • Informatyka stosowana;
 • Mechatronika.

 


WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERII GOSPODARKI W SŁUPSKU STUDIA INŻYNIERSKIE

 • Gospodarka przestrzenna. Specjalności: Zagospodarowanie przestrzenne, Kształtowanie krajobrazu, Wycena i zarządzanie nieruchomościami, Zagospodarowanie źródeł energii odnawialnej, Rewitalizacja miast i wsi;
 • Geodezja i kartografia. Specjalności: Geodezja inżynieryjna, Geodezja i nawigacja satelitarna, Geodezja rolna i leśna, Zintegrowane systemy informacji przestrzennej.

 


GDAŃSKA SZKOŁA WYŻSZA WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W SŁUPSKU STUDIA INŻYNIERSKIE

 • Zarządzanie i inżynieria produkcji. Specjalności: Informatyka w przemyśle, Inżynieria budownictwa, Inżynieria ochrony środowiska, Mechatronika, Zarządzanie i inżynieria produkcji.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)