Studia inżynierskie Opole

Studia inżynierskie Opole

Studia inżynierskie Opole

Największy wybór studiów

inżynierskich w Opolu

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie Opole | woj. opolskie

Dobry inżynier zawsze będzie na wagę złota, dlatego z każdym rokiem rośnie oferta uczelni technicznych, a przyszli studenci mogą wybierać z coraz szerszej naukowej palety. Na rynku pracy nie maleje zapotrzebowanie na pracowników posiadających konkretny fach w ręku, tym bardziej warto kształcić się w kierunkach, na absolwentów których jest stały popyt. Zazwyczaj, najmocniej oblegane są uczelnie w dużych miastach i ich popularność nie słabnie, ale na mapie akademickiej widnieją mniejsze ośrodki, które proponują równie interesującą i bardzo dobrą ofertę kształcenia, a przy tym nie są tak mocno zaludnione, co daje komfort i wygodę nauki, a także życia studenckiego.

Takim miastem jest Opole, w którym studia inżynierskie to droga od nauki do dyplomu, od pomysłu do realizacji, od studenta do specjalisty. Podczas studiów inżynierskich w Opolu zdobędziesz solidny fundament teoretyczny połączony z praktycznymi umiejętnościami; takie powiązanie to przepis na sukces. Opole to nie tylko stolica polskiej piosenki, ale także stolica nowoczesnego podejścia do kształcenia w zakresie studiów inżynierskich. Tutaj możesz podjąć naukę na cenionych przez pracodawców kierunkach; należą do nich m.in.: Automatyka i robotyka, Budownictwo, Elektrotechnika, Mechatronika.

To także świetne miejsce do studiowania Informatyki, Inżynierii biomedycznej, Logistyki czy Technologii energetyki odnawialnej. Dyplom ukończenia studiów inżynierskich w Opolu to przepustka do kariery zawodowej i dobrze płatnej pracy. Podczas nauki w Opolu staniesz się wykwalifikowanym specjalistą i fachowcem w swojej dziedzinie. Jak to osiągnąć? Przeczytaj co proponuje Opole w zakresie studiów inżynierskich!

KIERUNKI INŻYNIERSKIE W OPOLU

mechatronika
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Opolu

Jeśli chcesz zostać studentem Politechniki Opolskiej, musisz pochwalić się dobrymi wynikami z takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, a w przypadku niektórych kierunków (np. inżynieria bezpieczeństwa, logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji) także z geografii i wiedzy o społeczeństwie. Kandydaci, którzy uzyskali maturę międzynarodową oraz absolwenci szkół należących do organizacji matur międzynarodowych, przyjmowani są poza rankingiem na dowolnie wybrany kierunek studiów.

Wyjątkiem jest architektura. Ubiegający się o przyjęcie na ten kierunek muszą przystąpić do dodatkowego egzaminu z rysunku odręcznego. W konkursie świadectw znaczenie ma także uczestnictwo w olimpiadach lub konkursach. Warto potraktować poważnie każdy przedmiot, nie tylko te z obszaru nauk ścisłych. Język polski oraz język obcy to także bardzo istotne punkty w procesie rekrutacji, a potem w życiu zawodowym!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach inżynierskich

Wraz z galopującym postępem techniki, absolwenci uczelni technicznych zawsze będą poszukiwani na rynku pracy. Część wydziałów współpracuje z nowoczesnymi placówkami przemysłowymi, w których młodzi inżynierowie mogą znaleźć zatrudnienie jeszcze podczas studiów, w trakcie praktyk studenckich. Po ukończeniu studiów inżynierskich w Opolu rynek pracy zdaje się być bardzo szeroki.

Absolwenci otrzymują pracę w branży informatycznej, w sektorze finansowym, w laboratoriach analitycznych, przemysłowych bądź kryminalistycznych, w przemyśle ciężkim, przemyśle żywieniowym, w branży energetycznej, elektrycznej, w sektorze nowoczesnych technologii, laboratoriach medycznych, instytucjach badawczych, przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, centrach logistycznych i… masz rację, w wielu innych miejscach. Możliwości zatrudnienia oraz obrania drogi kariery zawodowej jest bardzo dużo, a wybór powinien zostać poparty samodoskonaleniem się i ciągłym zdobywaniem wiedzy.

STUDIA INŻYNIERSKIE W OPOLU - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA OPOLSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

Jeśli marzą Ci się studia inżynierskie w Opolu, to sprawdź Politechnikę Opolską, która oferuje naukę na sześciu wydziałach (w tym jednym zamiejscowym), takich jak:

 

Wydział Budownictwa i Architektury: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne), doktoranckie oraz podyplomowe. Kierunki: architektura, budownictwo.

dowiedz się więcej

 

Wydział Ekonomii i Zarządzania: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz podyplomowe. Kierunki: administracja, ekonomia, zarządzanie.

dowiedz się więcej

 

Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz doktoranckie. Kierunki: elektrotechnika, informatyka, automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, technologie energetyki odnawialnej.

dowiedz się więcej

 

Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz podyplomowe. Kierunki: inżynieria bezpieczeństwa, logistyka, technologia żywności i żywienie człowieka.

dowiedz się więcej

 

Wydział Inżynierii Systemów Technicznych (wydział zamiejscowy w Kędzierzynie- Koźlu): studia I stopnia. Kierunki: systemy biotechniczne, przemysłowe technologie informatyczne.

dowiedz się więcej

 

Wydział Mechaniczny: studia I i II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) oraz doktoranckie. Kierunki: energetyka, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria i aparatura procesów przemysłowych, inżynieria środowiska, mechatronika, mechanika i budowa maszyn, transport.

dowiedz się więcej

 

Politechnika Opolska przedstawia także ciekawą ofertę z zakresu studiów podyplomowych: Budownictwo w energetyce – na Wydziale Budownictwa i Architektury, Informatyka z elementami informatyki śledczej – na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Systemy i sieci komputerowe – na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Technika samochodowa – na Wydziale Mechanicznym, Zarządzanie projektami w organizacjach – na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki.

Uczelnia prowadzi stałą współpracę z wieloma zagranicznymi ośrodkami naukowymi, m.in. z Uniwersytetem Technicznym w Ostrawie (Czechy), Państwowym Uniwersytetem Elektrotechnicznym w Sankt-Petersburgu (Rosja), Uniwersytetem Technicznym w Eindhoven (Holandia), czy też Instytutem Politechnicznym w Odessie (Ukraina).

 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA WE WROCŁAWIU WYDZIAŁ EKONOMICZNY W OPOLU

Studia inżynierskie w Opolu, choć tylko na dwóch kierunkach, prowadzi niepubliczna uczelnia Wyższa Szkoła Bankowa, w opolskim oddziale. Tutaj możecie podjąć studia na kierunkach:

  • Logistyka inżynierska – studia I- stopnia, siedem semestrów prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym,
  • Inżynieria zarządzania – studia I- stopnia, siedem semestrów prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)