Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie 2025/2026
Umysł ścisły. Bez niego nie wykonamy ani jednego kroku do rozpoczęcia studiów inżynierskich w Toruniu. Na maturze powinniśmy zdawać matematykę, fizykę, czy chemię , a do tych przedmiotów dodać jeszcze język obcy. Poziom rozszerzony obowiązkowy!
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Ile punktów na studia inżynierskie w Toruniu
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na rok 2024/2025 musieli uzyskać conajmniej 51,8 punktu na automatykę i robotykę.
czytaj dalej progi punktowe na studia
Jak wyglądają studia inżynierskie w Toruniu?
Studia inżynierskie w Toruniu to bilet do ciekawej i pewnej kariery zawodowej. Wykwalifikowani inżynierowie wciąż są poszukiwani na rynku pracy i wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem pracodawców. Aby zabrzmiało jeszcze bardziej optymistycznie, można dodać, że w niektórych branżach inżynierowie sami dyktują warunki pracy i płacy.
Studia inżynierskie dają konkretny zawód, otwierają szerokie wody możliwości i już na starcie stawiają na dobrej pozycji. Technologia jest wszędzie i gdzie nie spojrzeć, tam mamy do czynienia z pracą inżynierów.
Studia inżynierskie w Toruniu to milowy krok do kariery zawodowej. Na najlepszych czekają najciekawsze miejsca pracy – nie tylko w Polsce – zatem, warto nie zapominać o nauce języka obcego. Jeśli są gdzieś osoby obawiające się o przyszłość studiów inżynierskich i wróżą im koniec, to należy uspokoić mówiąc, że ryzyko upadku tego typu kształcenia nie jest możliwe nawet w przypadku powrotu ludzkości do świata znanego z popularnej, amerykańskiej kreskówki „Flinstonowie”.
Chętnych na studia jest coraz więcej, a rynek pracy niezwykle pojemny. Poza tym, „Dzień dobry, pani inżynier”, bądź „Dzień dobry, panie inżynierze” brzmi zdecydowanie lepiej niż zwykłe „Dzień dobry”. Zatem, nie zastanawiaj się! Wybierz studia inżynierskie w Toruniu. Kształcenie w tym zakresie oferuje kilka uczelni, zatem na pewno znajdziesz kierunek dla siebie.
Współczesne studia inżynierskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Czy studia inżynierskie w Toruniu są trudne?
Studia inżynierskie w Toruniu są trudne, a oferowane programy kształcenia skupiają się przede wszystkim na zagadnieniach sterowania otaczającymi nas urządzeniami, procesami technologicznymi oraz maszynami i robotami. Studenci zaznajamiają się między innymi z: napędami elektrycznymi, sterownikami PLC, robotami przemysłowymi i mobilnymi, maszynami sterowanymi numerycznie, mikrokontrolerami. Oprócz tego poruszają się po zagadnieniach: organizacji i zarządzania produkcją, projektowania IT czy ergonomii. Studia inżynierskie w Toruniu nie są dużym obszarem, jednak bardzo konkretnym, pozwalającym zdobyć jasno określoną wiedzę i jasno określone umiejętności.
Kierunki studiów inżynierskich w Toruniu - rekrutacja 2025/2026
Czy studia inżynierskie w Toruniu to studia z przyszłością?
Studia inżynierskie zawsze będą modne i zawsze będą przyciągać rzeszę kandydatów. To studia, które wyróżniają się tym, że kładą nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności, a ich programy nauczania dostosowane są do potrzeb współczesnego rynku i pracodawców. Studia inżynierskie w Toruniu to studia z przyszłością, kształcące specjalistów, którzy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy. Co ważne, pracę tę mogą otrzymać nie tylko na terenie województwa kujawsko-w pomorskiego, ale i na terenie całego kraju. Pozyskane przez nich umiejętności stanowią przepustkę do wykonywania wielu ciekawych i potrzebnych zadań. Oznacza to, że warto włożyć w naukę trochę wysiłku i energii, bowiem wkład ten może się po prostu opłacić.
Praca po studiach inżynierskich w Toruniu
Studia inżynierskie dają konkretny zawód i… spokój. Absolwentom poszukiwanie pracy nie spędza snu z powiek, gdyż nierzadko to praca znajduje ich samych. Wykwalifikowani inżynierowie znajdują zatrudnienie w dużych firmach międzynarodowych i małych, lokalnych przedsiębiorstwach, ale i w jednym i drugim miejscu otrzymują dogodne warunki pracy.
A jakie zadania mogą wykonywać? Mogą pracować w zakładach i instytucjach wdrażających najnowsze technologie, pracować przy instalacji, eksploatacji i konserwacji zautomatyzowanych linii produkcyjnych, pracować jako specjaliści od oprogramowania lub sprzętu w różnych dziedzinach, w których produkcja lub usługi oparte są na systemach komputerowych, w ośrodkach medycznych wykorzystujących metody fizyczne do diagnostyki i terapii, w ośrodkach badawczych, urzędach i firmach zajmujących się analizami przestrzennymi dla celów gospodarczych i społecznych, jako eksperci i specjaliści w administracji państwowej, samorządowej oraz w biurach opracowujących miejscowe plany zagospodarowań, jako doradcy w dziedzinie planowania rozwoju infrastruktury technicznej i systemów transportowych, jako administrator systemów i sieci komputerowych, programista aplikacji mobilnych, programista aplikacji webowych, projektant systemów decyzyjnych, projektant systemów sterowania robotami… Ta lista jest bardzo, bardzo długa.
Wszechstronne zapotrzebowanie na wiedzę ścisłą, informatyczną i technologiczną sprawia, że wachlarz możliwości zawodowych absolwentów studiów inżynierskich powiększa się. I choćby ktoś pomyślał, że tęgimi, ścisłymi głowami mamy już przesyt, to popyt na nich prędko nie spadnie.