Studia inżynierskie Toruń

Studia inżynierskie Toruń

Studia inżynierskie Toruń

Największy wybór studiów

inżynierskich w Toruniu

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia inżynierskie w Toruniu to bilet do ciekawej i pewnej kariery zawodowej. Wykwalifikowani inżynierowie wciąż są poszukiwani na rynku pracy i wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem pracodawców. Aby zabrzmiało jeszcze bardziej optymistycznie, można dodać, że w niektórych branżach inżynierowie sami dyktują warunki pracy i płacy.

Studia inżynierskie dają konkretny zawód, otwierają szerokie wody możliwości i już na starcie stawiają na dobrej pozycji. Technologia jest wszędzie i gdzie nie spojrzeć, tam mamy do czynienia z pracą inżynierów.

Studia inżynierskie w Toruniu to milowy krok do kariery zawodowej. Na najlepszych czekają najciekawsze miejsca pracy – nie tylko w Polsce – zatem, warto nie zapominać o nauce języka obcego. Jeśli są gdzieś osoby obawiające się o przyszłość studiów inżynierskich i wróżą im koniec, to należy uspokoić mówiąc, że ryzyko upadku tego typu kształcenia nie jest możliwe nawet w przypadku powrotu ludzkości do świata znanego z popularnej, amerykańskiej kreskówki „Flinstonowie”.

Chętnych na studia jest coraz więcej, a rynek pracy niezwykle pojemny. Poza tym, „Dzień dobry, pani inżynier”, bądź „Dzień dobry, panie inżynierze” brzmi zdecydowanie lepiej niż zwykłe „Dzień dobry”. Zatem, nie zastanawiaj się! Wybierz studia inżynierskie w Toruniu. Kształcenie w tym zakresie oferuje kilka uczelni, zatem na pewno znajdziesz kierunek dla siebie.

KIERUNKI INŻYNIERSKIE W TORUNIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia inżynierskie w Toruniu

Umysł ścisły. Bez niego nie wykonamy ani jednego kroku do rozpoczęcia studiów inżynierskich w Toruniu. Na maturze powinniśmy zdawać matematykę, fizykę, czy chemię , a do tych przedmiotów dodać jeszcze język obcy. Poziom rozszerzony obowiązkowy!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach inżynierskich w Toruniu

Studia inżynierskie dają konkretny zawód i… spokój. Absolwentom poszukiwanie pracy nie spędza snu z powiek, gdyż nierzadko to praca znajduje ich samych. Wykwalifikowani inżynierowie znajdują zatrudnienie w dużych firmach międzynarodowych i małych, lokalnych przedsiębiorstwach, ale i w jednym i drugim miejscu otrzymują dogodne warunki pracy.

A jakie zadania mogą wykonywać? Mogą pracować w zakładach i instytucjach wdrażających najnowsze technologie, pracować przy instalacji, eksploatacji i konserwacji zautomatyzowanych linii produkcyjnych, pracować jako specjaliści od oprogramowania lub sprzętu w różnych dziedzinach, w których produkcja lub usługi oparte są na systemach komputerowych, w ośrodkach medycznych wykorzystujących metody fizyczne do diagnostyki i terapii, w ośrodkach badawczych, urzędach i firmach zajmujących się analizami przestrzennymi dla celów gospodarczych i społecznych, jako eksperci i specjaliści w administracji państwowej, samorządowej oraz w biurach opracowujących miejscowe plany zagospodarowań, jako doradcy w dziedzinie planowania rozwoju infrastruktury technicznej i systemów transportowych, jako administrator systemów i sieci komputerowych, programista aplikacji mobilnych, programista aplikacji webowych, projektant systemów decyzyjnych, projektant systemów sterowania robotami… Ta lista jest bardzo, bardzo długa.

Wszechstronne zapotrzebowanie na wiedzę ścisłą, informatyczną i technologiczną sprawia, że wachlarz możliwości zawodowych absolwentów studiów inżynierskich powiększa się. I choćby ktoś pomyślał, że tęgimi, ścisłymi głowami mamy już przesyt, to popyt na nich prędko nie spadnie. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA INŻYNIERSKIE

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej:

 • Automatyka i robotyka;
 • Fizyka techniczna;
 • Informatyka stosowana.

dowiedz się więcej

Wydział Nauk o Ziemi:

 • Gospodarka przestrzenna;
 • Technologie proekologiczne i zarządzanie środowiskiem.

dowiedz się więcej

Wydział Matematyki i Informatyki:

 • Matematyka stosowana;
 • Informatyka.

dowiedz się więcej

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA TORUNIU STUDIA INŻYNIERSKIE

 • Informatyka w biznesie;
 • Inżynieria zarządzania;

WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI W TORUNIU STUDIA INŻYNIERSKIE

 • Budownictwo;
 • Mechatronika;
 • Inżynieria materiałów budowlanych;
 • Projektowanie użytkowe;
 • Modelowanie informacji budowlanych.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)