Studia inżynierskie Rzeszów

Studia inżynierskie Rzeszów

Studia inżynierskie Rzeszów

Największy wybór studiów

inżynierskich w Rzeszowie

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie Rzeszów | woj. podkarpackie

Zostań inżynierem i miej dobry fach w rękach! To zdanie, być może brzmi jak mantra powtarzana przez rodziców przy każdej okazji, ale w tych słowach jest wiele racji. Bardzo wiele. Inżynier to od kilku lat najbardziej poszukiwany specjalista na rynku pracy i jego popularność nie słabnie. Zatem, studia inżynierskie to przepis na zawodowy sukces.

Po zakończeniu studiów na wybranym kierunku technicznym zostaje się specjalistą w konkretnej dziedzinie, a jest ich naprawdę niemało; począwszy od Architektury, przez Mechatronikę i Transport, po Inżynierię chemiczną i procesową. A w którym mieście można podjąć takie studia? W Rzeszowie, czyli stolicy województwa podkarpackiego, która oferuje kształcenie inżynierskie zarówno na uczelni publicznej, jak i uczelniach niepublicznych, z szerokim wachlarzem kierunków i specjalności.

Studia inżynierskie w Rzeszowie to nastawienie na rozwój i praktykę. Uczelnie współpracują z wieloma firmami, które patronują wybranym kierunkom, a studenci mogą zdobyć ważne certyfikaty, a są wśród nich, między innymi: Linux Professional Institute Certificate, czy ECDL. Słowo „inżynier” brzmi bardzo dumnie, a w dodatku ładnie komponuje się ze słowami: „rozwój”, „postęp”, „perspektywy”, „praca”. Polscy inżynierowie należą do najlepiej wykwalifikowanych specjalistów w Europie, a co za tym idzie chętnie zatrudnianych w krajach Unii Europejskiej, zatem warto zadbać o wysoki poziom języka obcego, gdyż nigdy nie wiadomo dokąd zaprowadzą ścieżki kariery zawodowej.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W RZESZOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W RZESZOWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Rzeszowie

Aby dostać się na studia inżynierskie, należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka, lub informatyka. Przedmioty ścisłe są stanowią o szansie otrzymania indeksu na wymarzonym kierunku studiów. Warto także zadbać o dobrą ocenę z języka obcego, który przyda się nie tylko podczas nauki, ale także w karierze zawodowej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

POKAŻ WSZYSTKIE

POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE NIESTACJONARNE W RZESZOWIE

STUDIA INŻYNIERSKIE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

H
K
P
S
T

Praca po studiach inżynierskich w Rzeszowie

Postęp technologiczny sprawia, że inżynier nigdy nie będzie się nudził, a praca niemal znajdzie go sama. Inżynierowie od lat kształtują świat i nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dnia bez korzystania z ich pomysłów. A gdzie młody, wykształcony inżynier może znaleźć pracę?

Wszystko uzależnione jest od kierunki i specjalności, w których się kształcił. Na przykład, absolwent Technologii chemicznej może znaleźć zatrudnienie w zakładach przetwórstwa chemicznego, instytutach naukowo- badawczych, zakładach produkcji chemii budowlanej, w zakładach przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, bądź w laboratoriach przemysłowych, czy laboratoriach inspekcji sanitarnej i ochrony środowiska. Absolwent Mechaniki i budowy maszyn odnajdzie się w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego, jednostkach zajmujących się automatyzacją procesów technologicznych, firmach sprzedaży, obsługi, diagnostyki i naprawy samochodów, firmach produkujących i sprzedających części zamienne do samochodów, firmach transportowych i rzeczoznawczych, albo biurach projektowych.

Absolwenci Budownictwa mogą znaleźć pracę w administracji i samorządach terytorialnych, placówkach naukowo- badawczych, czy biurach architektonicznych. To tylko kilka przykładów, ale na ich podstawie możemy śmiało stwierdzić, że do wykwalifikowanych inżynierów świat należy i stoi przed nimi szeroko otwarty. Dobry, pomysłowy inżynier zawsze będzie potrzebny i popularny na rynku pracy – także poza granicami naszego kraju, zatem warto zadbać o znajomość języka obcego; może ona wpłynąć na rozwój międzynarodowej kariery zawodowej.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA RZESZOWSKA IM. IGNACEGO ŁUKASIEWICZA STUDIA INŻYNIERSKIE

Jeśli myślisz o studiach inżynierskich w Rzeszowie, to sprawdź ofertę kształcenia Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, która proponuje naukę na siedmiu wydziałach, takich jak:

  • Wydział BudownictwaInżynierii Środowiska i Architektury: studia I i II stopnia. Kierunki: Architektura, Budownictwo, Ochrona środowiska, Inżynieria środowiska.
  • Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa: studia I i II stopnia. Kierunki: Mechanika i budowa maszyn, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Lotnictwo i kosmonautyka, Transport, Mechatronika, Inżynieria materiałowa.
  • Wydział Chemiczny: studia I i II stopnia. Kierunki: Technologia chemiczna, Inżynieria chemiczna i procesowa, Biotechnologia.
  • Wydział Elektrotechniki i Informatyki: studia I i II stopnia. Kierunki: Automatyka i robotyka, Elektronika i telekomunikacja, Elektrotechnika, Energetyka, Informatyka.
  • Wydział Matematyki i Fizyki stosowanej: studia I i II stopnia. Kierunki: Inżynieria medyczna, Zastosowania matematyki w ekonomii.
  • Wydział Mechaniczno- Technologiczny: studia I stopnia. Kierunki: Mechanika i budowa maszyn, Zarządzanie i inżynieria produkcji.
  • Wydział Zarządzania: studia I i II stopnia. Kierunki: Bezpieczeństwo wewnętrzne, Finanse i rachunkowość, Logistyka, Zarządzanie.

dowiedz się więcej 

Politechnika Rzeszowska prowadzi także studia podyplomowe, między innymi, na kierunkach: Audyt i certyfikacja energetyczna budynków, Zapewnienie jakości w produkcji lotniczej, Silniki lotnicze, Diagnostyka i eksploatacja środków transportu samochodowego.

 


WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Uczelnią niepubliczną, która oferuje studia inżynierskie jest Wyższa Szkoła Informatyczna. Znajdziecie tutaj, między innymi, takie kierunki jak:

  • Informatyka, Logistyka.

 


WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERYJNO- EKONOMICZNA W RZESZOWIE STUDIA INŻYNIERSKIE

Kolejną uczelnią niepubliczną w stolicy Podkarpacia, która oferuje studia inżynierskie jest Wyższa Szkoła Inżynieryjno- Ekonomiczna. Dostępne kierunki nauki to:

  • Cyberbezpieczeństwo i informatyka;
  • Geodezja i kartografia

Na uczelni znaleźć można także ofertę studiów podyplomowych: Planowanie i gospodarka przestrzenna, Geodezyjne pomiary podstawowe, Redakcja map.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)