Studia inżynierskie Gorzów Wielkopolski

Studia inżynierskie Gorzów Wielkopolski

Studia inżynierskie Gorzów Wielkopolski

Największy wybór studiów

inżynierskich w Gorzowie Wlkp.

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie Gorzów Wielkopolski | woj. lubuskie

Studia inżynierskie każdego roku przyciągają liczne grono kandydatów. Największą popularnością cieszą się uczelnie techniczne zlokalizowane w największych miastach, choć te usytuowane w tych mniejszych także mogą okazać się słusznym wyborem. Przykładem mniejszego miasta, w którym możemy wybrać się na studia inżynierskie jest Gorzów Wielkopolski. Tutejsza oferta kształcenia nie należy do największych, ale i tak nie stanowi to problemu dla tych, którzy rozpoczynają edukację z jasnym pomysłem na siebie.

Studia inżynierskie w Gorzowie Wielkopolskim realizowane są na Akademii im. Jakuba z Paradyża, na jednym wydziale – Technicznym. Studenci uzyskują wiedzę potrzebną do projektowania konstrukcji i eksploatacji sieci komputerowych, efektywnego wykorzystywania systemów produkcyjnych, czy też wdrażania nowych technologii. Programy nauczania skonstruowane są tak by, odpowiadały wymogom rynku pracy regionu lubuskiego.

Studia inżynierskie to zawsze dobry pomysł na edukację. Pomimo, że liczba chętnych wciąż wzrasta, to wykwalifikowanych specjalistów znacząco nie przybywa. Zatem, nie powinniśmy się martwić o zbyt dużą konkurencję na rynku pracy, tylko snuć marzenia o karierze zawodowej. Dobry inżynier będzie poszukiwany zawsze, nieważne pod jaką szerokością geograficzną.

Jeśli dałeś się przekonać tym argumentom, to wybór pozostaje oczywisty. Sprawdź jak wyglądają studia inżynierskie w Gorzowie Wielkopolskim.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

SORTOWANIE:

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Gorzowie Wielkopolskim

Aby dostać się na studia inżynierskie w Gorzowie Wielkopolskim należy wziąć udział w popularnym konkursie świadectw. Najważniejszym przedmiotem, który brany jest pod uwagę w procesie rekrutacji jest królowa nauk, czyli matematyka. Nie wolno zapominać o nauce języków obcych, przede wszystkim angielskiego. Może się on przydać zarówno podczas studiów, jak i potem, na ścieżce drogi zawodowej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach inżynierskich w Gorzowie Wielkopolskim

Brak pracy po ukończeniu studiów inżynierskich to rzadkość. A jaka praca może czekać absolwentów studiów inżynierskich w Gorzowie Wielkopolskim? Wszystko zależy do tego, jaki ukończyli kierunek. Na przykład, absolwenci specjalności Inwestycje i wdrożenia przemysłowe mogą podjąć zatrudnienie, między innymi, w licznie obecnych w regionie firmach branży przemysłu metalowego na stanowiskach takich, jak: inżynier nadzoru mechanicznego, inżynier serwisu, inżynier produkcji, inżynier mechatronik, inżynier spawalnik, inżynier montażu, inżynier jakości, inżynier mechanik technolog, inżynier mechanik konstruktor, mechanik utrzymania ruchu, specjalista do spraw planowania, specjalista do spraw rozwoju, inżynier projektant CAD.

Absolwenci Elektroenergetyki mogą znaleźć pracę w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem i eksploatacją w obszarze energetyki zawodowej i rozproszonej, zakładach związanych z wytwarzaniem, przetwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii, elektrociepłowniach miejskich, firmach sektora budowlanego, czy też pracować jako specjaliści w dziedzinie energetyki w jednostkach samorządu terytorialnego.

Absolwenci specjalności o nazwie Tworzenie aplikacji internetowych mogą znaleźć zatrudnienie jako analitycy systemowi i biznesowi, projektanci oprogramowania, programiści, czy też testerzy oprogramowania. Absolwenci Mikroprocesorowych systemów sterowania mogą otrzymać pracę jako projektanci systemów mikroprocesorowych, programiści języków niskopoziomowych, konstruktorzy i operatorzy systemów sterowania.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA IM. JAKUBA Z PARADYŻA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM STUDIA INŻYNIERSKIE

Wydział Techniczny:

  • Mechanik i budowa maszyn. Specjalności: Procesy produkcyjne i technologiczne, Inwestycje i wdrożenia przemysłowe, Urządzenia i systemy mechatroniczne, Urządzenia i procesy technologiczne w przemyśle, Inżynieria projektowania maszyn i urządzeń, Inżyniera jakości;
  • Informatyka. Specjalności: Tworzenie aplikacji internetowych, Projektowanie i eksploatacja sieci komputerowych, Mikroprocesorowe systemy sterowania;
  • Inżynieria bezpieczeństwa. Specjalności: Inżynieria bezpieczeństwa i higiena pracy, Bezpieczeństwo systemów informatycznych, Bezpieczeństwo maszyn, urządzeń i systemów przemysłowych;
  • Energetyka. Specjalności: Elektroenergetyka, Odnawialne źródła energii.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)