PW ostatnie dni na zapisy na studia II stopnia

PW ostatnie dni na zapisy na studia II stopnia

Studia Warszawa - Politechnika Warszawska

06.02.2022

Politechnika Warszawska - ostatnie dni na zapisy na studia II stopnia

Jeśli chce kontynuować naukę w Politechnice Warszawskiej, masz ostatnią szansę żeby zapisać się na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia.

Właśnie trwa rekrutacja na studia od semestru letniego w roku akademickim 2021/2022 na kilkadziesiąt kierunków w języku polskim i angielskim.

Na studia drugiego stopnia mogą zapisywać się osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie i posiadają niezbędne kompetencje umożliwiające podjęcie studia na wybranym kierunku.

 

Oferta studiów w PW

Politechnika Warszawska przygotowała 11 kierunków w języku angielskim i 30 w języku polskim, czyli w sumie 41 kierunków studiów stacjonarnych w Warszawie oraz 2 kierunki prowadzone w Filii uczelni w Płocku. W Warszawie zostały utworzone 3 kierunki niestacjonarne, z czego dwa z nich prowadzone są w formie zdalnej, a jeden w standardowym trybie, a także 2 kierunki w Płocku.

W ofercie studiów drugiego stopnia znajdują się kierunki takie jak: biotechnologia, elektronika, technologia chemiczna oraz telekomunikacja. W języku angielskim studenci do wyboru będą mieli kierunki takie jak: environmental engineering, photonics lub computer science and information systems.

Zapisy na studia II stopnia trwają do 4 lutego 2022 roku w Warszawie, a na studia niestacjonarne w Płocku trwają do 11 lutego.

Do 18 lutego zostaną ogłoszone wyniki naboru na studia w semestrze letnim w roku akademickim 2021/2022 w Warszawie, a do 25 lutego wyniki rekrutacji w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku.

Sprawdź Politechnika Warszawska kierunki

 

Studia w Politechnice Warszawskiej

Absolwenci PW posiadają wysokie kwalifikacje w danej dziedzinie i są pożądanymi pracownikami na rynku pracy. Politechnika Warszawska kreuje od wielu lat przyszłościowych inżynierów, magistrów oraz doktorów. Wysokiej jakości kształcenie zapewniają naukowcy akademiccy, którzy podążają za nowymi trendami nauki. Słuchacze zdobywają wiedzę podczas zajęć teoretycznych i praktycznych, które odbywają się na aż dwudziestu wydziałach.

Kandydaci na studia w Warszawie w Politechnice Warszawskiej mają do wyboru ponad 60 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

W czołówce najpopularniejszych kierunków na tej uczelni znajduje się informatyka, na którą w zimowej rekrutacji papiery złożyło, aż 2 200 kandydatów. Na drugim miejscu plasuje się zarządzanie, gdzie o jedno miejsce walczyło 20 osób. Kierunki te są wyjątkowo rozchwytywane, ponieważ jest na nie duże zapotrzebowanie na rynku pracy w Polsce i nie tylko.

Na trzecim i czwartym miejscu znajduje się budownictwo oraz automatyka i robotyka, są to wyjątkowo popularne kierunki na PW, między innymi ze względu na wyjątkową kadrę wykładowców, a także praktyczne zajęcia rozwijające zdolności manualne słuchaczy. Wśród kierunków wartych uwagi znajduję się architektura i administracja, po ukończeniu tych kierunków studenci są odpowiednio przygotowani do pracy w zawodzie.

 

Do popularnych kierunków należą także:

 

Politechnika Warszawska dba o bardzo wysoki poziom kształcenia słuchaczy i przykłada wszelkie starania, aby z roku na rok urozmaicać zajęcia i podnosić ich poziom.

Komentarze (0)