Uniwersytet Medyczny w Lublinie - studia jednolite magisterskie

Studia jednolite w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - studia jednolite magisterskie 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Medyczny w Lublinie: znaleziono 6

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka medyczna

jednolite

stacjonarne

Farmacja

jednolite

stacjonarne

Fizjoterapia

jednolite

stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne

Psychologia

jednolite

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia jednolite?

Już samo określenie „jednolite” powinno podpowiadać nam z jakim formatem kształcenia mamy do czynienia. Każdy kandydat na studia wie, że przestrzeń wyższej edukacji możemy podzielić ze względu na poziom, a zatem na pierwszy i drugi stopień. Obok tego podziału funkcjonuje system, który w pewien sposób łączy dwa stopnie ze sobą, tworząc dużą – jednolitą właśnie – całość. Studia jednolite to format kształcenia, którego podział na stopnie nie obowiązuje. Dlaczego? Odpowiadając w najprostszy sposób można wyjaśnić, że kierunki realizowane tym systemem przygotowują do wykonywania jasno określonych zawodów, wymagających specyficznej wiedzy i równie specyficznych umiejętności. Programy nauczania są niezwykle złożone i na tej podstawie nie da się ich podzielić. Podział oznaczałby konkretne ryzyko, że absolwent jednego ze stopni nie jest wystarczająco przygotowany do pracy, nie posiada należytej wiedzy, aby wykonywać obowiązki zawodowe.

Kiedy myślimy o kierunkach prowadzonych jednolitym systemem, najczęściej przychodzą nam do głowy: Prawo, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna czy Psychologia. Pokaźnych rozmiarów przestrzeń tworzą kierunki z obszaru studiów medycznych, które możemy studiować w lubelskiej uczelni.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Rekrutacja na studia to zagadnienie, o którym należy pomyśleć zanim podejdziemy do zdawania egzaminów maturalnych. Mówiąc wprost: im wcześniej, tym lepiej. Dlaczego? Otóż, każdy kierunek studiów, nawet jeśli postępowanie kwalifikacyjne nie przewiduje egzaminów czy rozmów z kandydatem, stawia przed chętnymi do nauki określone wymagania. Najczęściej są to przedmioty maturalne, na których opiera się cały proces naboru. Zanim wybierzemy zestaw przedmiotów, do zdawania których podejdziemy na maturze warto dowiedzieć się które brane są pod uwagę w rekrutacji na wybrany przez nas kierunek.

Sam proces aplikacyjny nie jest niczym, co sprawiałoby kłopoty. Kandydaci muszą zarejestrować się w systemie internetowym, uzupełnić niezbędne dane osobowe i teleadresowe, wnieść opłatę rekrutacyjną oraz wykonać kilka zadań zaznaczonych w systemie – na przykład dostarczyć zestaw wymaganych dokumentów. Postępowanie kwalifikacyjne to nic trudnego, jednak należy podejść do niego poważnie, ponieważ błędy oraz spóźnienia mogą oznaczać wykreślenie z listy ubiegających się o przyjęcie.

 

Jak wyglądają studia jednolite w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie?

Przestrzeń studiów jednolitych w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie złożona jest z 6 kierunków. Tymi kierunkami są: Kierunek lekarski, Kierunek lekarsko- dentystyczny, Fizjoterapia, Farmacja, Analityka medyczna oraz Psychologia. Co zrozumiałe, ostatni z nich nie reprezentuje nauk medycznych, ale i tak przygotowuje do pracy szczególnie w szpitalach publicznych, jak i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach naukowo- badawczych i ośrodkach badawczo- rozwojowych oraz w instytucjach zajmujących się poradnictwem z zakresu edukacji prozdrowotnej.

 

Ile trwają studia jednolite w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie?

Kształcenie na studiach jednolitych w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie może trwać 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat. Wszystko zależy do kierunku.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Tylko jedna propozycja – Kierunek lekarski umożliwia wybór formy kształcenia. Pozostałe realizowane są wyłącznie w trybie stacjonarnym. Tryb stacjonarny, nazywany także studiami dziennymi, to forma polegająca na uczęszczaniu na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i realizowaniu zajęć rozpoczynających się zazwyczaj w godzinach porannych.

 

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia