Weterynaria bywa zwana również medycyną weterynaryjną. Sama nazwa przybliża nam specyfikę kształcenia na tym kierunku. Aby stać się wykwalifikowanym specjalistą, zdolnym do leczenia i ratowania życia zwierząt, musisz przyswoić szerokie zagadnienia z obszaru biologii, chemii oraz fizyki.
Nie bez znaczenia pozostaje zgłębienie zwierzęcej anatomii, fizjologii oraz genetyki. Siatka programowa pokazuje, że studentów czeka zdobywanie bardzo szerokiej wiedzy oraz umiejętności związanych z wykonywaniem zabiegów weterynaryjnych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku weterynaria możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku weterynaria w Krakowie mogą być realizowane w ramach jednolitego procesu kształcenia. Oznacza to, że studenci zdobywają stosowne kompetencje przez 5,5 roku, a zwieńczeniem ich przygody z tym kierunkiem jest otrzymanie dyplomu z tytułem magistra.
Jeśli zdecydujesz się na edukację w trybie stacjonarnym, będziesz uczył się od poniedziałku do piątku. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby się skupić głównie na studiach.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Weterynaria jest kierunkiem o bardzo obszernym programie kształcenia. Sam jednak przyznasz, że odpowiedzialność za życie naszych czworonożnych przyjaciół wymaga właściwego przygotowania. Jako student posiądziesz teoretyczną wiedzę biologiczną i chemiczną, co stanie się podstawą pod kształtowanie praktycznych umiejętności związanych z zabiegami medycznymi.
Nauczysz się również o lekach i preparatach farmaceutycznych stosowanych w weterynarii oraz wykształcisz w sobie precyzję – w końcu właśnie ona może zaważyć o sukcesie wymagających zabiegów.