Taniec - Łódź

Studia w Łodzi

taniec

Odkryj kierunek taniec w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.02.2023

Taniec studia Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku taniec to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku taniec w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku taniec w Łodzi rozpocznie się 17 kwietnia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Taniec Łódź - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

 

Uczelnie
W Łodzi taniec możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publiczej: Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Balcerowicza w Łodzi (Wydział Sztuk Scenicznych AMUZ) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższejAkademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi.
 

Opis kierunku

Dla niektórych taniec to tylko forma rozrywki, dla innych – pomysł na rozwój zawodowej kariery. Studia na tym kierunku pozwalają nie tylko na rozwój umiejętności tanecznych, ale również choreograficznych i pedagogicznych. Choć program obejmuje wiele zajęć praktycznych, studenci mogą również zdobyć wiedzę teoretyczną, z zakresu m.in. historii i teorii tańca, czy muzyki i baletu.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Po ukończeniu kierunku, można pracować jako zawodowy tancerz w teatrach (np. muzycznych lub musicalowych) i zespołach. Absolwent mogą również podjąć pracę jako choreograf, czy pedagog w specjalistycznych szkołach tańca, czy placówkach kulturalnych i oświatowych.

czytaj dalej wszystko o Taniec - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek TANIEC

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Taniec stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku taniec

Uczelnie, gdzie taniec jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Sztuki sceniczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 3 lub 4 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku sztuki sceniczne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek taniec?

Studia w Łodzi na kierunku taniec są przeznaczone dla pasjonatów, którzy chcą realizować siebie w tańcu artystycznie lub pragną wybrać drogę dydaktyczną i w przyszłości tańca nauczać.

Ponieważ konkurencja jest wysoka, warto już wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, które poszczególne uczelnie ustalają indywidualnie. Pamiętaj, że w zależności od etapu i trybu kształcenia przebieg procesu kwalifikacyjnego będzie wyglądał inaczej. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Taniec w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TANIEC W ŁODZI?

Taniec to idealny kierunek dla absolwentów szkół baletowych, osób, które ukończyły kursy kwalifikacyjne oraz dla tancerzy, działających w zespołach tanecznych.

Uczelnie w Łodzi zapraszają kandydatów, którzy mają już taneczne doświadczenie i techniczne podstawy, ale także wszystkich zainteresowanych, którzy są w pełni sprawni fizycznie, a ich edukacyjnym i zawodowym celem jest tworzenie choreografii i doskonalenie technik tańca, zwłaszcza nowoczesnego.

Zajęcia realizowane są przez znanych tancerzy, choreografów, reżyserów, choreologów, teatrologów i pedagogów tańca, którzy bardzo chętnie pomogą Ci w rozwijaniu Twojego talentu taneczno-choreograficznego. Ponieważ taniec wpisuje się do kategorii studiów artystycznych, studenci będą zobowiązani do zaprezentowania swoich umiejętności na scenach polskich i zagranicznych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Taniec możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia artystyczne w Łodzi na kierunku taniec możesz realizować na pierwszym stopniu. Są to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów), a kształcenie na nich odbywa się w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci tańca mają przed sobą wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór specjalizacji, które w znaczący sposób wpływają na dalszą ścieżkę kariery. Dzięki realizowanym zajęciom potrafią „wypowiadać się” ruchem w technikach tańców, szczególnie nowoczesnych i kompozycyjnych.

Nabywają umiejętność pracy w zespole, co przekłada się na pracę w zespołach twórczych i wykonawczych, jednocześnie z pełną swobodą decydują się na improwizowanie ruchem.

Kształcenie taneczne pozwoli Ci posługiwać się słuchem muzycznym, co jest ważną umiejętnością w przypadku tworzenia choreografii, czy też ruchu scenicznego w spektaklach teatralnych.

W programie studiów znajdziesz także szereg przedmiotów teoretycznych, odnoszących się do historii tańca, obowiązujących kanonów wykonawczych, stosowanych stylizacji w różnych technikach i formach tanecznych.

Dzięki zgłębianej wiedzy studenci umiejętnie umieszczają style i gatunki muzyczne w przestrzeni historycznej. Rozwijają wrażliwość estetyczną oraz zdolności komunikacyjne.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TANIEC W ŁODZI?

Studia na kierunku Taniec trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

Taniec w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TANIEC W ŁODZI?

Absolwenci tańca posiadają odpowiednie kompetencje do prowadzenia działalności artystycznej i twórczej w zakresie wykonawstwa oraz kompozycji tańca czy też tworzenia spektakli tanecznych, ale także w odniesieniu do działalności dydaktycznej w ramach prowadzenia zespołów tanecznych bądź działalności animacyjnej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku taniec:

  • placówki kultury
  • placówki edukacyjne
  • ośrodki sportu i rekreacji
  • zespoły taneczne
  • teatry muzyczne i musicalowe w kraju i za granicą
  • szkoły taneczne
  • placówki oświatowo-wychowawcze

Możesz pracować jako profesjonalny choreograf teatralny i zespołów tańca lub w charakterze pedagoga tańca w szkołach tańca, ogniskach i szkołach baletowych, w placówkach kulturalno-oświatowych. Możesz występować zarówno na deskach teatru, jak i w telewizyjnych programach tanecznych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Taniec w Łodzi?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Taniec Łódź studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Taniec Łódź studia stacjonarne

Taniec Łódź studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku taniec w Łodzi

Studia I stopnia

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Taniec w miastach

Nadchodzące wydarzenia