Grafika studia niestacjonarne Łódź

Studia niestacjonarne w Łodzi

grafika

Odkryj grafikę w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.06.2023

Grafika studia niestacjonarne Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Grafika w Łodzi w formie niestacjonarnej to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 11 różnych specjalności. Studia z grafiki w Łodzi w trybie niestacjonarnym (zaocznie i online) można podjąć na 4 uczelniach. Ceny na grafice w Łodzi w 2023 r. zaczynają się od 6840 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku grafika w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia oraz jednolite
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

W dobie współczesnych mediów trudno wyobrazić sobie redakcję lub agencję marketingową, w której brakuje grafika. Warto pamiętać, że grafika to dziedzina, którą możemy znaleźć nie tylko w galeriach i muzeach. W trakcie kształcenia na tym kierunku można nauczyć się projektowania graficznego i fotografii użytkowej. Kierunek przygotowuje również do kreatywnego zarządzania projektami. 

Rynek mediów społecznościowych i reklamy stoi otworem dla absolwentów grafiki. Po ukończeniu tych studiów można pracować w redakcjach, wydawnictwach, czy działach marketingu i promocji prywatnych przedsiębiorstw lub instytucji publicznych. 

 

Uczelnie

W Łodzi grafikę w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychPolitechnika Łódzka (PŁ), Uniwersytet Łódzki (UŁ) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku grafika w Łodzi roku akademickim 2023/2024 to koszt od 6840 zł do 7840 zł za pierwszy rok studiów.

 

czytaj dalej wszystko o Grafika studia niestacjonarne Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek GRAFIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Informatyka stosowana stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka stosowana

Jakie są ceny studiów na kierunku grafika w Łodzi?

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów na tak prestiżowym kierunku, jak grafika możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Łodzi - zasady rekrutacji

 

Gdzie studiować na kierunku Grafika w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika w Łodzi

 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkola Informatyki i Umiejętności w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

 

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Jak wyglądają studia na kierunku grafika w Łodzi?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Michael Dell stwierdził: „Pomysły są powszechnym towarem. Wprowadzanie ich w życie nie jest”. Sztuki wizualne zyskują na znaczeniu, a grafik staje się jednym z najbardziej dochodowych zawodów XXI wieku. Galerie sztuki, agencje reklamowe, szkoły czy wydawnictwa nieustannie potrzebują specjalistów, którzy odnajdą się w najnowszych trendach reklamowych i artystycznych, a także w działaniach multimedialnych i różnego typu technikach wizualizacji.

Idealni kandydaci na studia artystyczne nie mogą mieć problemów z przedmiotami artystycznymi. Przyszli studenci powinni odznaczać się plastycznym talentem i manualnymi predyspozycjami. Jeśli jesteś kreatywny/a i pragniesz dzielić się swoimi pomysłami, kierunek grafika w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

3. Gdzie studiować?

Kierunki studiów niestacjonarnych w Łodzi takie jak grafika możesz realizować w różnej formie (zarówno w ramach studiów, jak i specjalności) na takich uczelniach jak Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w Społecznej Akademii Nauk, w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności, na Uniwersytecie Łódzkim. Uczelnie w Łodzi starają się zapewnić najwyższy poziom kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, a co ważniejsze tworzą bogatą ofertę kształcenia.

 

4. Praca po studiach

Studia artystyczne w zakresie grafiki dają bardzo wiele perspektyw zawodowych, dlatego też kandydaci na studia tak chętnie wybierają właśnie ten kierunek. Studenci przygotowywani są do pracy w instytucjach kultury, w wydawnictwach, drukarniach, agencjach graficznych, w firmach sektora IT, w klasycznych i nowych mediach, w studiach i agencjach reklamowych.

Absolwenci zatrudniani są w charakterze ilustratorów w różnego rodzaju instytucjach i firmach, instruktorów zajęć plastycznych, artystów-grafików, którzy są specjalistami w drukarniach z tradycyjnymi technikami druku. Obejmują stanowiska projektantów w wydawnictwach, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych, projektantów w instytucjach kulturalno-artystycznych, takich jak galerie i teatry, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych.

 

5. Program studiów i przedmioty

Programy kształcenia są uzależnione od wybranej uczelni, jednak dobór przedmiotów jest bardzo podobny, a cały program opiera się  na naukach ścisłych, ale i przedmiotach artystycznych i technicznych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: historia sztuki, pracownia grafiki warsztatowej, wprowadzenie do multimediów, historia grafiki, projektowanie informacji wizualnej, projektowanie krojów pism i liternictwa i tym podobne.

 

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia grafiki,
 • historia sztuki,
 • teoria reklamy,
 • wprowadzenie do multimediów,
 • projektowanie krojów pism i liternictwa,
 • projektowanie ilustracji,
 • zastosowanie technik multimedialnych,
 • propedeutyka animacji,
 • historia nowych mediów
 • i wiele innych.

 

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: projektowanie graficzne i fotografia, projektowanie graficzne, grafika warsztatowa, multimedia, grafika projektowa. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Łodzi, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje projektowanie graficzne, projektowanie gier komputerowych, tworzenie wizualizacji, a także zapoznają się z zasadami stosowania i przeznaczenia grafiki wektorowej, bitmapowej, podstawy animacji dwu- i trójwymiarowej oraz zalet stosowania technik mieszanych. Studenci zdobywają i rozwijają umiejętności warsztatowe i artystyczne, jak również umiejętność indywidualnego i zespołowego projektowania.

Ile trwają studia na kierunku grafika w Łodzi?

Studia na kierunku Grafika w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek grafika w Łodzi w trybie niestacjonarnym możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy zarówno na stopniu pierwszym, jak i drugim. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trzy lata, czyli sześć semestrów, i kończą się egzaminem licencjackim. Tytuł licencjata grafiki umożliwia podjęcie pracy w zawodzie, a także pozwala kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia.

Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim, a tym samym zapewniają tytuł magistra. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia i pozwalają zdobyć dodatkowe kompetencje. Warto zaznaczyć, że studia drugiego stopnia może podjąć absolwent grafiki pierwszego stopnia lub abiturient pokrewnych studiów artystycznych stopnia pierwszego lub drugiego.

Grafika w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po kierunku grafika w Łodzi?

Studia w Łodzi na kierunku grafika umożliwia podjęcie pracy w bardzo różnych miejscach związanych z branżą artystyczną i IT. Absolwenci pracują w instytucjach kultury, w wydawnictwach, drukarniach, agencjach graficznych, w klasycznych i nowych mediach, w studiach i agencjach reklamowych, w agencjach reklamowych i interaktywnych w charakterze projektanta grafiki, w działach marketingu i promocji, w firmach informatycznych.

Abiturienci zatrudniani są w charakterze ilustratorów w różnego rodzaju instytucjach i firmach, instruktorów zajęć plastycznych, artystów-grafików, którzy są specjalistami w drukarniach z tradycyjnymi technikami druku, projektantów w wydawnictwach, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych, projektantów w instytucjach kulturalno-artystycznych, takich jak galerie i teatry, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych.

Studia artystyczne dają perspektywę pracy w szkolnictwie wszystkich poziomów, w wydawnictwach, w telewizji i agencjach reklamowych, w galeriach sztuki i instytucjach kulturalno-oświatowych. Wielu abiturientów decyduje się na prowadzenie własnej działalności artystycznej, wydawniczej i wystawienniczej. Absolwenci prowadzą galerie sztuki, pracują w charakterze scenografów, projektantów sztuki użytkowej i przedmiotów codziennego użytku, są doradcami w sprawach wystroju i aranżacji wnętrz, zajmują się promowaniem sztuk plastycznych na rynku sztuki w galeriach, muzeach, mediach społecznościowych, instytucjach promocyjnych, współpracują także ze studiami filmowymi, stają się ekspertami od historii sztuki, rynku sztuki, sztuk wizualnych i reklamy.

Studenci są przygotowywani do zajmowania się fotografią artystyczną i reklamową, dysponują wiedzą odnoszącą się do narzędzi cyfrowych i technologi 3D, którą wykorzystuje się w reklamach multimedialnych, w prezentacjach i wizualizacjach, również w technologii odnoszącej się do druku artystycznego. Kierunek daje wszechstronne wykształcenie, które wpływa na możliwość zatrudnienia w różnorodnych sektorach.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Łodzi?

W procesie rekrutacji na kierunek grafika w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Studia artystyczne w Łodzi w ramach grafiki są niezwykle popularne zwłaszcza wśród pasjonatów sztuki i informatyki. Kandydatów jest bardzo wielu nawet na studia niestacjonarne, ale liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku studiów niestacjonarnych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości i wyniki egzaminów kwalifikacyjnych. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Uczelnie w Łodzi - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Politechnika Łódzka (Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ) niestacjonarne studia II stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Łódzki (Wydział Matematyki i Informatyki UŁ) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek grafika w Łodzi?

Studia w Łodzi w ramach grafiki uchodzą za jedne z najpopularniejszych wśród propozycji kierunków artystycznych. Wybierają się na nie pasjonaci sztuk pięknych, grafiki, malarstwa, a nawet grafiki komputerowej. Aby uniknąć rozczarowania w przyszłości, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów artystycznych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy interesujesz się sztuką i grafiką?
 • Czy masz predyspozycje artystyczne i manualne?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek grafika w Łodzi jest właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że kandydatów jest bardzo wielu nawet na studia niestacjonarne. W przypadku studiów niestacjonarnych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości i wyniki egzaminów kwalifikacyjnych. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych pod uwagę bierze się także przedmioty dodatkowe. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Niejednokrotnie uczelnie pragną zweryfikować zdolność kandydatów do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Jakie opinie mają studia na kierunku grafika w Łodzi?

Studia artystyczne w Łodzi na kierunku grafika uważane są za niezwykle prestiżowe i przyszłościowe.

Julia, studentka drugiego roku studiów magisterskich, stwierdziła:

Rynek pracy stoi otworem dla artystów i grafików. Wydawnictwa, agencje reklamowe, galerie sztuki szukają wizualnego wsparcia, a my tego wsparcia jesteśmy w stanie udzielić. Nie mogłabym wybrać lepszego kierunku, który umożliwiłby mi realizowanie największych artystycznych aspiracji.

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK GRAFIKA

Komentarze (0)