Grafika studia niestacjonarne Łódź

Grafika studia niestacjonarne Łódź

Grafika studia niestacjonarne Łódź

Studia niestacjonarne w Łodzi

grafika

Odkryj grafikę w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Grafika studia niestacjonarne Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Grafika w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku grafika w Łodzi wahają się od 5500 zł do 6240 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia niestacjonarne Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Informatyka stosowana stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka stosowana

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Jakie są ceny studiów na kierunku grafika w Łodzi?

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów na tak prestiżowym kierunku, jak grafika możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Grafika w Łodzi - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Łodzi

 

Gdzie studiować na kierunku Grafika w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika w Łodzi

 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkola Informatyki i Umiejętności w Łodzi

 

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Jak wyglądają studia na kierunku grafika w Łodzi?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Michael Dell stwierdził: „Pomysły są powszechnym towarem. Wprowadzanie ich w życie nie jest”. Sztuki wizualne zyskują na znaczeniu, a grafik staje się jednym z najbardziej dochodowych zawodów XXI wieku. Galerie sztuki, agencje reklamowe, szkoły czy wydawnictwa nieustannie potrzebują specjalistów, którzy odnajdą się w najnowszych trendach reklamowych i artystycznych, a także w działaniach multimedialnych i różnego typu technikach wizualizacji.

Idealni kandydaci na studia artystyczne nie mogą mieć problemów z przedmiotami artystycznymi. Przyszli studenci powinni odznaczać się plastycznym talentem i manualnymi predyspozycjami. Jeśli jesteś kreatywny/a i pragniesz dzielić się swoimi pomysłami, kierunek grafika w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

3. Gdzie studiować?

Kierunki studiów niestacjonarnych w Łodzi takie jak grafika możesz realizować w różnej formie (zarówno w ramach studiów, jak i specjalności) na takich uczelniach jak Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w Społecznej Akademii Nauk, w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności, na Uniwersytecie Łódzkim. Uczelnie w Łodzi starają się zapewnić najwyższy poziom kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, a co ważniejsze tworzą bogatą ofertę kształcenia.

 

4. Praca po studiach

Studia artystyczne w zakresie grafiki dają bardzo wiele perspektyw zawodowych, dlatego też kandydaci na studia tak chętnie wybierają właśnie ten kierunek. Studenci przygotowywani są do pracy w instytucjach kultury, w wydawnictwach, drukarniach, agencjach graficznych, w firmach sektora IT, w klasycznych i nowych mediach, w studiach i agencjach reklamowych.

Absolwenci zatrudniani są w charakterze ilustratorów w różnego rodzaju instytucjach i firmach, instruktorów zajęć plastycznych, artystów-grafików, którzy są specjalistami w drukarniach z tradycyjnymi technikami druku. Obejmują stanowiska projektantów w wydawnictwach, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych, projektantów w instytucjach kulturalno-artystycznych, takich jak galerie i teatry, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych.

 

5. Program studiów i przedmioty

Programy kształcenia są uzależnione od wybranej uczelni, jednak dobór przedmiotów jest bardzo podobny, a cały program opiera się  na naukach ścisłych, ale i przedmiotach artystycznych i technicznych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: historia sztuki, pracownia grafiki warsztatowej, wprowadzenie do multimediów, historia grafiki, projektowanie informacji wizualnej, projektowanie krojów pism i liternictwa i tym podobne.

 

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia grafiki,
 • historia sztuki,
 • teoria reklamy,
 • wprowadzenie do multimediów,
 • projektowanie krojów pism i liternictwa,
 • projektowanie ilustracji,
 • zastosowanie technik multimedialnych,
 • propedeutyka animacji,
 • historia nowych mediów
 • i wiele innych.

 

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: projektowanie graficzne i fotografia, projektowanie graficzne, grafika warsztatowa, multimedia, grafika projektowa. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Łodzi, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje projektowanie graficzne, projektowanie gier komputerowych, tworzenie wizualizacji, a także zapoznają się z zasadami stosowania i przeznaczenia grafiki wektorowej, bitmapowej, podstawy animacji dwu- i trójwymiarowej oraz zalet stosowania technik mieszanych. Studenci zdobywają i rozwijają umiejętności warsztatowe i artystyczne, jak również umiejętność indywidualnego i zespołowego projektowania.

Ile trwają studia na kierunku grafika w Łodzi?

Studia na kierunku Grafika w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek grafika w Łodzi w trybie niestacjonarnym możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy zarówno na stopniu pierwszym, jak i drugim. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trzy lata, czyli sześć semestrów, i kończą się egzaminem licencjackim. Tytuł licencjata grafiki umożliwia podjęcie pracy w zawodzie, a także pozwala kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia.

Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim, a tym samym zapewniają tytuł magistra. Studia magisterskie poszerzają wiedzę zdobytą na studiach pierwszego stopnia i pozwalają zdobyć dodatkowe kompetencje. Warto zaznaczyć, że studia drugiego stopnia może podjąć absolwent grafiki pierwszego stopnia lub abiturient pokrewnych studiów artystycznych stopnia pierwszego lub drugiego.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Łodzi?

W procesie rekrutacji na kierunek grafika w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Studia artystyczne w Łodzi w ramach grafiki są niezwykle popularne zwłaszcza wśród pasjonatów sztuki i informatyki. Kandydatów jest bardzo wielu nawet na studia niestacjonarne, ale liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku studiów niestacjonarnych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości i wyniki egzaminów kwalifikacyjnych. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek grafika w Łodzi?

Studia w Łodzi w ramach grafiki uchodzą za jedne z najpopularniejszych wśród propozycji kierunków artystycznych. Wybierają się na nie pasjonaci sztuk pięknych, grafiki, malarstwa, a nawet grafiki komputerowej. Aby uniknąć rozczarowania w przyszłości, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów artystycznych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy interesujesz się sztuką i grafiką?
 • Czy masz predyspozycje artystyczne i manualne?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek grafika w Łodzi jest właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że kandydatów jest bardzo wielu nawet na studia niestacjonarne. W przypadku studiów niestacjonarnych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne, co oznacza, że uczelnie biorą pod uwagę wyniki egzaminów dojrzałości i wyniki egzaminów kwalifikacyjnych. Przyszli studenci muszą zdać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. W przypadku studiów stacjonarnych pod uwagę bierze się także przedmioty dodatkowe. Szczegółowe informacje odnoszące się do rekrutacji znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Niejednokrotnie uczelnie pragną zweryfikować zdolność kandydatów do wykonywania zawodu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Komisja oczekuje przede wszystkim podania i oświadczenia, świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia szkoły do wglądu, zdjęć do legitymacji, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Jaka praca po kierunku grafika w Łodzi?

Studia w Łodzi na kierunku grafika umożliwia podjęcie pracy w bardzo różnych miejscach związanych z branżą artystyczną i IT. Absolwenci pracują w instytucjach kultury, w wydawnictwach, drukarniach, agencjach graficznych, w klasycznych i nowych mediach, w studiach i agencjach reklamowych, w agencjach reklamowych i interaktywnych w charakterze projektanta grafiki, w działach marketingu i promocji, w firmach informatycznych.

Abiturienci zatrudniani są w charakterze ilustratorów w różnego rodzaju instytucjach i firmach, instruktorów zajęć plastycznych, artystów-grafików, którzy są specjalistami w drukarniach z tradycyjnymi technikami druku, projektantów w wydawnictwach, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych, projektantów w instytucjach kulturalno-artystycznych, takich jak galerie i teatry, projektantów w artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych.

Studia artystyczne dają perspektywę pracy w szkolnictwie wszystkich poziomów, w wydawnictwach, w telewizji i agencjach reklamowych, w galeriach sztuki i instytucjach kulturalno-oświatowych. Wielu abiturientów decyduje się na prowadzenie własnej działalności artystycznej, wydawniczej i wystawienniczej. Absolwenci prowadzą galerie sztuki, pracują w charakterze scenografów, projektantów sztuki użytkowej i przedmiotów codziennego użytku, są doradcami w sprawach wystroju i aranżacji wnętrz, zajmują się promowaniem sztuk plastycznych na rynku sztuki w galeriach, muzeach, mediach społecznościowych, instytucjach promocyjnych, współpracują także ze studiami filmowymi, stają się ekspertami od historii sztuki, rynku sztuki, sztuk wizualnych i reklamy.

Studenci są przygotowywani do zajmowania się fotografią artystyczną i reklamową, dysponują wiedzą odnoszącą się do narzędzi cyfrowych i technologi 3D, którą wykorzystuje się w reklamach multimedialnych, w prezentacjach i wizualizacjach, również w technologii odnoszącej się do druku artystycznego. Kierunek daje wszechstronne wykształcenie, które wpływa na możliwość zatrudnienia w różnorodnych sektorach.

Jakie opinie mają studia na kierunku grafika w Łodzi?

Studia artystyczne w Łodzi na kierunku grafika uważane są za niezwykle prestiżowe i przyszłościowe.

Julia, studentka drugiego roku studiów magisterskich, stwierdziła:

Rynek pracy stoi otworem dla artystów i grafików. Wydawnictwa, agencje reklamowe, galerie sztuki szukają wizualnego wsparcia, a my tego wsparcia jesteśmy w stanie udzielić. Nie mogłabym wybrać lepszego kierunku, który umożliwiłby mi realizowanie największych artystycznych aspiracji.

Kierunki artystyczne w Łodzi

taniec
Rozwiń

Popularne kierunki artystyczne niestacjonarne w Łodzi

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK GRAFIKA

Komentarze (0)