Wzornictwo - Łódź

Wzornictwo - Łódź

Wzornictwo - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

wzornictwo

Odkryj wzornictwo w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować

Wzornictwo studia Łódź | woj. łódzkie

Wielu młodych ludzi, posiadających duże zdolności artystyczne w zakresie sztuk plastycznych, bardzo często rezygnuje z rozwijania swojego talentu i porzuca marzenia o tworzeniu sztuki w ramach pracy zarobkowej, niejednokrotnie zmuszając się do zgłębiania wiedzy z całkowicie nieciekawych dla nich dziedzin, które uchodzą za przyszłościowe i dobrze opłacalne.

Ciężko im się dziwić. Wielu malarzy, rysowników, twórców animacji i grafiki zostało docenionych dopiero po śmierci, podczas gdy za życia wiedli bardzo ubogą, często okraszoną bezdomnością, dolę. Niepewność co do swojej artystycznej przyszłości często sieje w umysłach młodych najbliższa rodzina, która chce mieć wśród krewnych dobrze wykształconych, najczęściej technicznie lub medycznie, ludzi.

Całe szczęście rozwój techniki i innych gałęzi przemysłu, który nastąpił w ostatnim czasie, implikuje chęć stworzenia różnorodności, w zakresie której przyszli studenci mogą kształcić swoje zdolności i jednocześnie mieć pewność, że ich ciężka praca zostanie doceniona i dobrze opłacona w przyszłym zawodzie. Wiele polskich uczelni stworzyło artystyczne kierunki studiów, okraszone odrobiną innych nauk, dzięki czemu każdy student znajdzie coś dla siebie.

 

Program studiów i gdzie studiować

Studia na kierunku Wzornictwo, oferowane przez Politechnikę Łódzką oraz Akademię Sztuk Pięknych, to interdyscyplinarna nauka, której spektrum zainteresowania krąży wokół sztuk plastycznych oraz technicznych, co jest doskonałym połączeniem dla uzdolnionych artystów, chcących mieć gwarancję dobrego i stabilnego zatrudnienia w przyszłości.

W trakcie nauki na kierunku Wzornictwo zgłębisz od podszewki historię sztuki, a zajęcia praktyczne pozwolą na udoskonalenie posiadanych umiejętności i poszerzyć je o całkiem nowe, związane z konkretnymi technikami tworzenia sztuki. Ponieważ obie łódzkie uczelnie współpracują ze słynnymi domami mody, już podczas praktyk będziesz miał szansę na zdobycie zawodu.

 

Dla kogo ten kierunek

Chciałbyś doskonalić swój talent pod okiem najlepszych wykładowców, będących jednocześnie praktykami sztuki? Zależy ci na kształceniu na najbardziej prestiżowych łódzkich uczelniach? Interesujesz się współczesną modą, grafiką użytkową oraz tworzeniem animacji? Jeśli tak, to studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi mogą okazać się doskonałym wyborem dla ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK WZORNICTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Wzornictwo w Łodzi?

Żeby dostać się na studia w Łodzi na kierunku Wzornictwo, należy w pierwszej kolejności podejść do egzaminu praktycznego z rysunku, który zostanie oceniony przez wyznaczoną ku temu komisję egzaminacyjną. Następnie oceniane są wyniki z wiodących dla Wzornictwa przedmiotów maturalnych. Dla większości uczelni są to: matematyka, język obcy nowożytny oraz fizyka.

Do matury warto przygotować się odpowiednio wcześnie, gdyż chętnych na Wzornictwo w Łodzi jest zazwyczaj więcej, niż władze poszczególnych uczelni są w stanie przyjąć. Pamiętaj, że bilet wstępu otrzymają tylko najlepsi.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI ARTYSTYCZNE W ŁODZI

Jak wyglądają studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi?

Zastanawiasz się, czego będziesz mógł się spodziewać po Wzornictwie w Łodzi, które rozważasz w procesie przyszłej rekrutacji? Wzornictwo jest interdyscyplinarną nauką, która znajduje wspólny mianownik dla praktycznych nauk technicznych, teorii z zakresu nauk humanistycznych, a także dla szeroko pojętej sztuki.

W związku z powyższym, wiedza, którą będziesz musiał posiąść w ramach edukacji na tym kierunku, będzie charakteryzowała się względnie dużą obszernością i różnorodnością. Rozpoczynając studia, zanim jeszcze zagłębisz się w naukę praktycznych umiejętności technicznych, bez których twoja przyszła praca nie mogłaby istnieć, będziesz musiał przejść przez szereg przedmiotów teoretycznych.

 

Czego nauczysz się podczas studiów

Poznasz od podszewki historię współczesnej sztuki, począwszy od malarstwa, poprzez rzeźbę, na animacjach i grafice skończywszy. Dowiesz się również, jakie dzieła i nazwiska inspirowały twórców o nieograniczonej wyobraźni i ponadprzeciętnie rozwiniętym wyczuciu estetyki na przestrzeni wieków. Poszerzysz posiadane już umiejętności matematyczne o bardziej złożoną wiedzę, która rozwinie twoje logiczne myślenie oraz znacznie poszerzy horyzonty. Sztuka rysunku technicznego pozwoli poznać język artystów-techników, dzięki któremu twoje projekty będą czytelne dla innych pracowników branży.

W trakcie warsztatowych zajęć praktycznych, polegających na wykonywaniu szkiców rysunków, czy rzeźbieniu, pod okiem praktyków sztuki udoskonalisz swój wrodzony talent, wzbogacając go o nowe techniki w zakresie różnych rodzajów sztuki. Podstawy materiałoznawstwa dadzą ci doskonały pogląd na produkty, z których zostają wykonane poszczególne przybory malarskie, rzeźbiarskie, a także te wykonane z różnych tkanin. Poznasz metody utrwalania swojej pracy poprzez zastosowanie, odpowiednio dobranych do rodzaju wykonywanego dzieła, preparatów chemicznych.

Wiele projektów zaliczeniowych trzeba będzie wykonać w grupie – konieczność ta rozwinie twoje umiejętności interpersonalne, pozwoli na nawiązywanie kompromisów, a także otworzy twój umysł na różne artystyczne wizje kolegów i koleżanek z roku.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

WZORNICTWO ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

WZORNICTWO ŁÓDŹ STUDIA ZAOCZNE

 

wzornictwo studia Łódź

 

Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi?

Zanim przystąpisz do procesu rekrutacyjnego na kierunek Wzornictwo w Łodzi, chciałbyś wiedzieć, ile czasu będziesz musiał spędzić na uczelni, aby otrzymać wymarzony tytuł? Wzornictwo w Łodzi należy rozpocząć od studiów pierwszego stopnia. Niezależnie od wybranej łódzkiej uczelni, która oferuje taką możliwość, będą one trwały siedem semestrów, a więc trzy i pół roku i zagwarantują absolwentowi uzyskanie tytułu inżyniera.

Studia drugiego stopnia, przewidziane dla absolwentów posiadających wyższe wykształcenie kierunkowe, trwają trzy semestry, czyli półtora roku, a po ich ukończeniu będziesz mógł pochwalić się tytułem magistra.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo w Łodzi?

Przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo warto przede wszystkim zdecydować się, jakiej uczelni w Łodzi chcielibyśmy powierzyć naszą edukację. Studiowanie Wzornictwa w Łodzi jest możliwe na Politechnice Łódzkiej oraz Akademii Sztuk Pięknych i jak ci się pewnie słusznie wydaje, uczelnie te nieco różnią się między sobą naciskiem kładzionym na poszczególne przedmioty oraz samym procesem rekrutacyjnym.

W związku z tym, że Politechnika Łódzka stawia na wykształcenie kompetentnych technicznie, pragmatycznie uzdolnionych osób, w procesie rekrutacji warto szczególnie przyłożyć się do nauki matematyki, gdyż to ona wiedzie prym wśród przedmiotów, na podstawie których zostaną wyłonieni przyszli studenci Wzornictwa.

Głównym celem Akademii Sztuk Pięknych jest uposażenie przyszłych absolwentów Wzornictwa w szerokie horyzonty myślowe, ogromne pokłady kreatywności oraz techniczną poprawność wykonywanych prac. Dlatego sprawdzian z rysunku, który obowiązuje również na Politechnice Łódzkiej, jest tutaj szczególnie ważny.
W przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia, należy przygotować się na to, że oceny uzyskane na wcześniejszym etapie edukacji, staną się biletem wstępu na Wzornictwo.

 

Proces rekrutacji

Kiedy już wiemy, jakie wyniki uzyskaliśmy na egzaminie dojrzałości lub co wstawili nam wykładowcy studiów pierwszego stopnia do dyplomu ich ukończenia, należy wpisać te informacje w odpowiednie miejsce na stronie internetowej wydziału wybranej łódzkiej uczelni i czekać na werdykt.

Jeżeli będzie pozytywny, zostanie już tylko skompletowanie dokumentów i dostarczenie ich na biurko komisji rekrutacyjnej osobiście lub poprzez pośrednika. Będziesz potrzebował fotografii o standardowych rozmiarach 35X45mm, która niedługo znajdzie się na twojej legitymacji studenckiej, ksera świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz wypełnionego formularza aplikacyjnego, do pobrania ze strony internetowej lub dziekanatu.

zasady rekrutacji na studia

 

wzornictwo studia Łódź

 

Jaka praca po studiach na kierunku Wzornictwo w Łodzi?

Nie wiesz jeszcze, co mógłbyś robić po studiach na kierunku Wzornictwo w Łodzi? Mówiąc w skrócie – wiele. Jeśli już zapoznałeś się z wcześniejszym akapitem, informującym o tym, czego będziesz miał okazję nauczyć się w trakcie tych studiów, to pewnie nasuwa ci się na myśl wprost proporcjonalna ilość możliwości zawodowych. Jeśli tak, to nie jesteś w błędzie.

Większość łódzkich uczelni, na których będziesz mógł podjąć studia na kierunku Wzornictwo, podpisała kontrakt ze sklepami meblowymi oraz domami mody, w których będziesz mógł odbyć praktyki. Jeśli się spiszesz, z pewnością znajdziesz zatrudnienie w wybranym przez siebie miejscu. Jeśli tylko masz pomysł na siebie i oryginalną wizję tego, co mógłbyś zrobić z wiedzą wyniesioną ze studiów na kierunku Wzornictwo połączoną z twoimi wrodzonymi zdolnościami artystycznymi, będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą w postaci domu mody, sklepu z innowacyjnymi produktami plastycznymi, galerię sztuki, czy cokolwiek sobie wymarzysz.

Będziesz mógł zająć się projektowaniem tekstylnych artykułów wyposażenia wnętrz, takich jak wszelkie meble i inne przedmioty użytkowe. Z powodzeniem zostaniesz projektantem odzieży dla najpopularniejszych polskich i światowych „sieciówek”, domów mody lub konkretnych pokazów tematycznych. Dobrze rozwinięte kompetencje interpersonalne pozwolą ci zasilić szeregi projektantów komunikacji wizualnej, którzy za pomocą artystycznych środków masowego przekazu będą w stanie skutecznie oddziaływać na odbiorcę przekazywanych komunikatów, nakłaniając go przykładowo do zakupu danego produktu lub usługi.

Ponadto będziesz mógł się zatrudnić jako projektant grafiki użytkowej. Dzięki umiejętności obsługi specjalistycznych programów oraz posiadaniu odpowiedniego sprzętu będziesz w stanie tworzyć grafikę, na którą znajdziesz chętnych zarówno wśród przedsiębiorców, chcących zareklamować dany produkt lub usługę, jak również osób prywatnych, których celem będzie ozdobienie wnętrz mieszkalnych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Wzornictwo w Łodzi?

Wciąż zastanawiasz się, czy Wzornictwo jest tym, co chciałbyś robić w przyszłości? Warto wobec tego zasięgnąć opinii studentów tego kierunku.

 

Jakub, student trzeciego roku Wzornictwa w Łodzi, mówi:

„Uważam, że Wzornictwo powinno sprostać wymaganiom każdego, kogo cechuje zamiłowanie zarówno do nauk ścisłych, jak i artystycznych. Szczerze powiem, że mnie bliżej do artysty, a mimo to daję sobie radę z matematyką, której na studiach trochę jest. Mimo wszystko polecam te studia każdemu zainteresowanemu.”

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W ŁODZI

taniec
Rozwiń

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)