Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - Rzeszów

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - Rzeszów

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

12.02.2024

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studia Rzeszów 2024 | woj. podkarpackie

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - Rzeszów
Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Rzeszowie rozpocznie się 27 maja 2024 r. i potrwa do 19 lipca 2024 r. | Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Rzeszów - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Rzeszowskim (Kolegium Nauk Humanistycznych UR).

 

Opis kierunku

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej przygotowują studentów do prowadzenia działalności upowszechniającej muzykę między innymi w różnego rodzaju instytucjach kultury. Osoby, które zdecydują się na studiowanie tego kierunku, uzyskają wszechstronne wykształcenie z pogranicza sztuki, pedagogiki, promocji i marketingu, a także rozwiną swoją sprawność słuchową w obrębie wszystkich elementów dzieła muzycznego. Co ważne, w trakcie kształcenia studenci poświęcą też dużo czasu na rozwój swojej kreatywności i samodzielności, co pomoże im z łatwością planować i realizować rozmaite zadania artystyczne oraz dydaktyczne.

 

Praca po studiach

Absolwenci edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej będą kompleksowo przygotowani do pracy w różnego rodzaju instytucjach kultury i placówkach edukacyjnych. Co więcej, zdobyte w czasie kształcenia umiejętności umożliwią im prowadzenie inspirujących warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również organizowanie festiwali i innych imprez muzycznych. Absolwenci będą też mogli związać swoją karierę zawodową z pracą animatorów życia muzycznego czy dziennikarzy muzycznych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej?

Jeśli rozważasz studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Pamiętaj, że w zależności od etapu i trybu kształcenia przebieg procesu kwalifikacyjnego będzie wyglądał inaczej. Na kandydatów może czekać także egzamin praktyczny, który będzie miał znaczenie w trakcie rekrutacji. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ W RZESZOWIE?

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to propozycja kształcenia przygotowana dla osób, które chcą pracować z muzyką na co dzień, a zawodowo marzy im się kariera nauczyciela, dyrygenta, animatora życia muzycznego w różnorodnych instytucjach kultury.

Na studentów czekają fascynujące specjalizacje, które rozwijają zagadnienia związane z edukacją artystyczną i przygotowują ich do działania w zakresie muzyki estradowej lub kościelnej, a także w ramach rytmiki w edukacji przedszkolnej i szkolnej. Możesz zajmować się muzyką w mediach lub edukacją tańca.

Studenci zdobywają rzetelne wykształcenie i potrzebne umiejętności. Oczywiście czeka na Ciebie także blok zajęć pedagogicznych i metodycznych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia w Rzeszowie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej realizowane są w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Tego typu propozycję kształcenia możesz studiować przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Są to studia dzienne, które prowadzone są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to interdyscyplinarny kierunek studiów, który prócz wiedzy muzycznej i pedagogicznej umożliwi Ci zdobycie szerokiej wiedzy humanistycznej.

W siatce zajęć znajdziemy przedmioty psychologiczne, pedagogiczne, metodyczne, które w połączeniu z wiedzą muzyczną umożliwią prowadzenie zajęć dydaktycznych i ogólnomuzycznych w zakresie szkolnej edukacji artystycznej. Zdobędziesz także odpowiednie kompetencje do prowadzenia zespołów wokalnych, instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych, a także tanecznych.

Studenci zdobywają wiedzę odnoszącą się do animacji kulturowej, marketingu muzycznego, mediów. Ułatwi to organizowanie festiwali, konkursów i imprez muzycznych. Będziesz miał/a okazję kształcić się w zakresie muzyki kościelnej i estradowej, a także w ramach rytmiki w edukacji przedszkolnej i szkolnej.

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Rzeszowski (Kolegium Nauk Humanistycznych UR) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ W RZESZOWIE?

Studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ W RZESZOWIE?

Absolwenci edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej mogą zarówno aktywnie uczestniczyć w życiu muzycznym w różnego rodzaju zespołach muzycznych, jak i mają odpowiednie kompetencje do tego, aby prowadzić zajęcia umuzykalniające.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej:

 • szkoły ogólnokształcące (podstawowe i ponadpodstawowe)
 • instytucje kultury
 • media
 • ośrodki opiekuńczo-wychowawcze
 • dom kultury

Absolwenci pracują w charakterze animatorów życia muzycznego, dziennikarzy muzycznych, dyrygentów, kierowników artystycznych zespołów instrumentalnych, wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Możesz zajmować się również organizowaniem wydarzeń muzycznych, takich jak koncerty, kursy, festiwale, konkursy.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Rzeszowie?

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ- ważne informacje

edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studia

studia muzyczne w Rzeszowie

studia muzyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Rzeszów studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Rzeszowie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Rzeszowie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • ul. C. K. Norwida 25, 50-375 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJj3J0mSvoD0cRDoRZ5UArqfE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/82a14-uniwersytet-przyrodniczy-wr.jpg Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu