Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - Bydgoszcz

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - Bydgoszcz

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Bydgoszczy możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej +

Studia I stopnia  stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

Studia II stopnia  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
forma: stacjonarne

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

05.02.2024

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studia Bydgoszcz - 2024 | woj. pomorskie

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - Bydgoszcz
Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Bydgoszczy
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Bydgoszczy rozpocznie się 10 czerwca 2024 r. i potrwa do 17 września 2024 r. | Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Bydgoszcz - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Bydgoszczy 2024/2025 na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej możesz podjąć na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (UKW) oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (Wydział IV: Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej AMUZ).

 

Opis kierunku

Studia w Bydgoszczy na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to studia interdyscyplinarne łączące wiedzę z zakresu szeroko rozumianej pedagogiki oraz wykształcenia muzycznego, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Studia te skupiają się na przekazywaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności między innymi z zakresu emisji głosu, historii sztuki, kształcenia słuchu, znajomości repertuaru i materiału muzycznego, a także ekspresji artystycznej. Ponadto studenci będą mieli możliwość rozwinięcia swoich kompetencji, a także poszerzenia wiedzy z zakresu zagadnień dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy,nauk ogólnohumanistycznych oraz kultury fizycznej.

 

Praca po studiach

Absolwenci z zakresu edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi we wszelkiego rodzaju placówkach edukacyjnych, instytucjach kultury, na takich stanowiskach jak na przykład nauczyciel rytmiki, tudzież nauczyciel edukacji muzycznej w szkołach i innych placówkach oświatowych. Studia z zakresu edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej dają studentom szerokie możliwości zawodowe, dzięki czemu po studiach każdy znajdzie swoją ścieżkę kariery, w której będzie czuł i odnajdował się najlepiej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Bydgoszczy?

Studia w Bydgoszczy na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Studenci kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej zdobędą między innymi wszechstronną wiedzę z zakresu historii sztuki, kształcenia słuchu, wiedzy o muzyce, wiedzy pedagogicznej, emisji głosu oraz repertuaru muzycznego.

Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach studenci zdobędą praktyczną wiedzę, oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

1. Tryb i typ studiów

 

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia 
 • Studia II stopnia 

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Szczecinie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu szeroko rozumianej wiedzy z dziedziny muzyki, sztuki oraz wykształcenia pedagogicznego.

Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzę z zakresu improwizacji, emisji głosu, nauk ogólnohumanistycznych, umiejętności interpretacji, pracy w zespole, umiejętności czytania nut, umiejętności słuchowych, twórczych i odtwórczych, umiejętności werbalnych, a także z zakresu publicznych prezentacji.

Studenci poznają również repertuar oraz materiały muzyczne, nauczą się rozumienia kontekstu w sztuce muzycznej, zdobędą wiedzę z zakresu pedagogiki, poznają ćwiczenia oraz pracę podczas prób, a także oswoją się z występami publicznymi.

Uczelnie w Bydgoszczy - kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (Wydział IV: Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Studia I stopnia) stacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Studia II stopnia) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej W BYDGOSZCZY?

Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Bydgoszczy - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Bydgoszczy?

Uczelnie w Bydgoszczy kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z zakresu muzyki, sztuki, a także wiedzy i kompetencji pedagogicznych, mają szerokie możliwości zatrudnienia.

Absolwenci między innymi mogą rozpocząć pracę we wszelkiego rodzaju placówkach edukacyjnych, instytucjach kultury, na takich stanowiskach jak na przykład nauczyciel rytmiki, tudzież nauczyciel edukacji muzycznej w szkołach i innych placówkach oświatowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej:

 • instruktor zespołu tanecznego,
 • animator kultury w placówkach upowszechniania kultury,
 • organizator festiwali i innych imprez muzycznych,
 • nauczyciel edukacji muzycznej w placówkach szkolnych oraz pozaszkolnych,
 • nauczyciel rytmiki w różnego typu placówkach oświatowych.

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Bydgoszcz studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Bydgoszczy

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w Bydgoszczy

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krasińskiego 2 , 40-952 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJMzdCNXnPFkcRnpvBHk_LeXE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bb5e1-uczelnia-metropolitarna.jpg Uczelnia Metropolitalna
 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach