Arteterapia - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

arteterapia

Odkryj kierunek arteterapia w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Arteterapia studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku arteterapia to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Studia na kierunku arteterapia w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Krakowie arteterapię możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Ignatianum w Krakowie.
 

Opis kierunku

Studia w Krakowie na kierunku Arteterapia to studia o charakterze zarówno artystycznym, jak i terapeutycznym. Arteterapia jest to bowiem leczenie poprzez sztukę, która to ma ogromny wpływ na ludzkie samopoczucie, a także zdrowie psychiczne. Studenci w trakcie trwania nauczania zdobędą między innymi wiedzę oraz umiejętności z zakresu nauk humanistycznych, nauk społecznych, a także z obszaru szeroko rozumianej wiedzy o sztuce.

 

Praca po studiach

Eksperci z zakresu arteterapii, po ukończeniu studiów mogą rozpocząć pracę w zawodzie, a zatrudnienie dostaną między innymi na takich stanowiskach jak arteterapeuci z psychopedagogicznymi umiejętnościami, które są niezbędne do działalności służącej wspomaganiu oraz korygowaniu rozwoju jednostki wykorzystując metody artystyczne do pracy z ludźmi z różnych środowisk społecznych, a także w   świetlicach socjoterapeutycznych, ośrodkach wsparcia rodzinnego, oraz innych placówkach, które zajmują się prowadzeniem arteterapii.

czytaj dalej wszystko o Arteterapia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ARTETERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Arteterapia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku arteterapia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek arteterapia w Krakowie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku Arteterapia, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Arteterapia w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARTETERAPIA W KRAKOWIE?

Studia w Krakowie na kierunku arteterapia są propozycją kształcenia dla osób chcących pomagać innym pracując w jednostkach, które są związane zarówno z pedagogiką, psychologią jak i oczywiście ze sztuką.

Program studiów kształci studentów między innymi z zakresu metod terapii przez sztukę, historii sztuki, animacji działań artystycznych, a także wykorzystywania oraz rozwijania umiejętności interpersonalnych w pracy z różnymi pacjentami.

Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w praktycznych zajęciach przygotowujących w jak najlepszy sposób do rozpoczęcia pracy związanej z dziedziną arteterapii.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku arteterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci na kierunku arteterapia w Krakowie będą mieli możliwość zdobycia wiedzy, która umożliwi im podjęcie pracy w zawodzie. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z obszaru nauk społecznych, nauk o zdrowiu oraz wiedzy o sztuce, przede wszystkim z obszaru sztuki teatru, oraz sztuk wizualnych.

Studenci zapoznają się także z zagadnieniami dotyczącymi tworzenia planów terapii zarówno indywidualnych, jak i terapii grupowych, poznają techniki praz metody, które są wykorzystywane w teatroterapii, a także terapii wizualnej i poszerzą wiedzę o zagadnienia, które są związane z psychopatologią, psychologią twórczości czy ekspresją.

Dzięki praktycznym zajęciom studenci nauczą się także analiz zarówno zjawisk, jak i procesów, które utrudniają rozwój psychospołeczny uczestników procesu arteterapeutycznego, a także zapoznają się z metodyką prowadzenia zajęć o charakterze warsztatowym, uwzględniając przy tym różnice oraz preferencje poszczególnych uczestników wydarzenia.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARTETERAPIA W KRAKOWIE?

Studia na kierunku arteterapia trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

Arteterapia w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARTETERAPIA W KRAKOWIE?

Dzięki praktycznemu podejściu, studenci studiów w Krakowie na kierunku arteterapia po ukończeniu nauczania przygotowani są do tego by podjąć pracę w zawodzie od razu po uzyskaniu dyplomu.

Absolwenci z zakresu arteterapii mogą ubiegać się o zatrudnienie na takich stanowiskach jak na przykład arteterapeuta z psychopedagogicznymi umiejętnościami, które są niezbędne do działalności służącej wspomaganiu oraz korygowaniu rozwoju jednostki wykorzystując metody artystyczne do pracy z ludźmi z różnych środowisk społecznych, a także w   świetlicach socjoterapeutycznych, ośrodkach wsparcia rodzinnego, oraz innych placówkach, które zajmują się prowadzeniem arteterapii.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku arteterapia:

 • pracownik placówek resocjalizacyjnych i ośrodków wychowawczych,
 • prowadzący warsztaty w pracowniach artystycznych,
 • szpitale,
 • pracownik hospicjów i domów opieki,
 • samodzielny terapeuta,
 • pedagog szkolny,
 • nauczyciel plastyki/muzyki/sztuki,
 • sanatoria,
 • domy opieki społecznej,
 • ośrodki integracyjne,
 • ośrodki wsparcia dziennego,
 • świetlice socjoterapeutyczne.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Arteterapia Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Arteterapia Kraków studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku arteterapia w Krakowie

Kierunki pedagogiczne w Krakowie

arteterapia
logopedia

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku