Psychologia studia niestacjonarne Kraków

Studia niestacjonarne w Krakowie

psychologia

Odkryj psychologię w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

06.12.2022

Psychologia studia niestacjonarne Kraków 2023

Studia na kierunku Psychologia w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia na kierunku psychologia w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Zachowaniem ludzi mogą kierować różne motywacje, czy emocje. Psychologia to kierunek, dzięki któremu możemy poznać mechanizmy zachodzące w naszej psychice. Zajęcia przygotowują studentów m.in. do stawiania diagnoz i wyboru odpowiedniej techniki pomocy psychologicznej. Zdobyta wiedza związana jest z różnymi dziedzinami – np. psychologią kliniczną, czy psychologią biznesu i zarządzania. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku psychologia Krakowie w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 5200 zł do 6400 zł za pierwszy rok studiów.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku mogą wykorzystywać nabyte umiejętności w pracy w poradniach, placówkach oświatowo-wychowawczych, czy ośrodkach terapii uzależnień. Osoby, które specjalizują się w psychologii biznesu, powinny odnaleźć się, pracując w działach HR lub firmach konsultingowych. 

czytaj dalej wszystko o Psychologia studia niestacjonarne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek PSYCHOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku psychologia

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Krakowie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie psychologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Dziennikarstwo stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku dziennikarstwo

Jakie są ceny studiów na kierunku psychologia w Krakowie?

Kierunek psychologia w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia niestacjonarne, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni i może ulec zmianie w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych.

Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach bogaty wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Te i wszystkie inne, istotne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w Krakowie - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

 

Gdzie studiować na kierunku psychologia (niestacjonarne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia (niestacjonarne) w Krakowie

 • Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Akademia Ignatianum w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Psychologia to nauka, która zajmuje się badaniem mechanizmów i praw rządzących ludzką psychiką oraz motywacją zachowań człowieka. Choć zainteresowanie tym obszarem naszego wywodzi się z najdawniejszych czasów, to psychologia, jako skodyfikowana dyscyplina naukowa pojawiła się dopiero w XIX wieku. Od tamtego czasu pojawiło się wiele nowych prądów i dyscyplin z obszaru tej nauki. Współcześnie, zawód psychologa jest niezwykle popularny i doceniany na całym świecie, a specjaliści z zakresu tej dziedziny mogą znaleźć pracę w wielu ciekawych i prężnie rozwijających się branżach.

Nic więc dziwnego, że studia psychologiczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne wykształcenie i rozwijać swoje pasje. Idealnymi kandydatami na kierunek psychologia w Krakowie są osoby o rozwiniętych zainteresowaniach z zakresu nauk psychologicznych i społecznych. Dodatkowym atutem będzie posiadanie rozwiniętych zdolności interpersonalnych oraz postawa prospołeczna. Jeżeli spełniasz te warunki to te perspektywiczne studia będą dla Ciebie idealnym wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Krakowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia psychologiczne i społeczne w Krakowie cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać cenne kompetencje i wykształcenie kierunkowe. W swojej ofercie ma go wiele krakowskich uczelni. Kierunek psychologia w Krakowie możesz studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Ignatianum lun na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej.

 

4. Praca po studiach

Studia w Krakowie dają gwarancję wszechstronnego wykształcenia kierunkowego, oraz szansy na zdobycie atrakcyjnej i rozwijającej pracy. Dlatego też absolwenci psychologii mają wiele możliwości rozwoju zawodowego. Po ukończeniu tych jednolitych studiów magisterskich bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu dynamicznych i perspektywicznych branżach.

Absolwenci będą kompleksowo przygotowani do zawodu psychologa, pedagoga szkolnego lub psychoterapeuty. Zdobyte wykształcenie umożliwi Ci podjęcie pracy w ośrodkach wychowawczych, ośrodkach terapii uzależnień czy w poradniach zdrowia psychicznego. Ponadto, idealnie odnajdziesz się, jako pracownik działu HR, zarówno w małych firmach, jak i dużych międzynarodowych korporacjach. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami naukowymi, mediami lub redakcjami czasopism. Absolwenci często decydują się także na założenia własnej działalności gospodarczej.

 

5. Program studiów i przedmioty

Studia psychologiczne i społeczne w Krakowie charakteryzują się niezwykle interdyscyplinarnym i złożonym programem nauczania, który dodatkowo został w pełni dopasowany do potrzeb współczesnego, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego rynku pracy. Jako student tego prestiżowego kierunku będziesz miał okazję uczęszczać na zajęcia, wykłady i warsztaty praktyczne, których tematyka będzie oscylować wokół nauk społecznych i psychologicznych.

 

W programie studiów na kierunku psychologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • psychologia emocji i motywacji
 • historia psychologii
 • etyka zawodu psychologa
 • psychometria
 • psychologia zaburzeń
 • psychologia rozwoju

 

Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w ofercie kształcenia dostępny jest także szeroki wachlarz specjalizacji, który różni się w zależności od uczelni. Studenci będą mogli wybierać pomiędzy psychologią kliniczną, psychologią sportu, psychologią rodziny i edukacji, psychologią sądową, psychologią edukacyjną, psychologią zarządzania oraz psychokryminologią. Dokładną i aktualną listę dostępnych specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Ponadto, wszyscy absolwenci będą mieli wykształcone kompetencje miękkie, które są niezwykle ważne szczególnie w zawodach, w których wymagany jest kontakt z drugim człowiekiem.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia na kierunku psychologia w Krakowie?

Studia na kierunku psychologia w Krakowie trwają 5 lat (studia jednolite).

Kierunki studiów w Krakowie zazwyczaj dzielą się na trzyletnie studia licencjackie i dwuletnie magisterskie. Jednak w przypadku psychologii jest inaczej. Występuje ona tylko w jednej formie, jednolitych studiów magisterskich. W praktyce oznacza to, że studenci, którzy zdecydują się na taki tryb będą musieli poświęcić na naukę dziesięć semestrów, czyli pięć lat.

Studia te skierowane są do wszystkich osób, które pozytywnie zdały egzamin maturalny i chciałyby kontynuować naukę na studiach wyższych. Absolwenci niestacjonarnych, jednolitych studiów magisterskich mogą kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć karierę naukową. Inną równie ciekawą ścieżką może być zdanie odpowiednich egzaminów i uzyskanie uprawień potrzebnych do wykonywania zawodu psychoterapeuty.

Psychologia w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po kierunku psychologia w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie kształcą doskonałych specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy nie mają problemu ze znalezieniem atrakcyjnej i perspektywicznej pracy, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu psychologii otworzy się przed tobą wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy we wszystkich placówkach, których potrzebna jest pomoc psychologiczna. Idealnie odnajdziesz się, jako pracownik poradni psychologicznych, domów opieki, ośrodków wychowawczych, ośrodków terapii rodzinnych, ośrodkach terapii uzależnień i innych tego typu instytucjach. Ponadto, bez problemu znajdziesz zatrudnienie w jednostkach administracji państwowej i samorządowej oraz organizacjach pozarządowych. Co więcej sprawdzisz się także w roli pedagoga szkolnego lub terapeuty zajęciowego. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z działami HR, zarówno w małych firmach, jak i dużych międzynarodowych korporacjach. Co więcej, absolwenci tego kierunku często wybierają zawód specjalisty do spraw mediacji, mediatora lub psychologa klinicznego.

Po zakończeniu nauki na jednolitych studiach magisterskich możesz zdać specjalistyczny egzamin i tym samym zyskać uprawnienia psychoterapeuty, który to otworzy Ci wiele zawodowych drzwi. Przede wszystkim będziesz mógł pracować w gabinetach psychoterapii lub założyć własną działalność gospodarczą z tego obszaru. Absolwenci często decydują się także na kontynuację nauki na studiach doktoranckich, które umożliwiają im rozpoczęcie działalności naukowej. W takim przypadku będziesz mógł pracować w specjalistycznych wydawnictwach naukowych lub na stanowisku wykładowcy akademickiego. Dodatkowo, znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego sprawi, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie także na arenie międzynarodowej.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek psychologia w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek psychologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Krakowie są przygotowane na przyjęcie, jak największej liczby chętnych, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie psychologiczne. Jednak, mimo wszystko, aby zostać studentem tych przyszłościowych studiów, musisz pamiętać o spełnieniu kilku, niezbędnych warunków. Wszyscy kandydaci muszą zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz z jednego wybranego przez siebie, przedmiotu dodatkowego. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunku studiów odbywa się w ramach postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci przyjmowani są na studia na podstawie listy rankingowej i w oparciu o określony limit miejsc.

Limity miejsc na kierunku psychologia w Krakowie:

 • Akademia Ignatianum w Krakowie: 50
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie: 60

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Studia niestacjonarne w publicznych szkołach wyższych oraz studia w niepublicznych uczelniach są zazwyczaj płatne.

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie – 6400 zł
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – 5200 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Termin ogłoszenia wyników rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach. Kandydaci otrzymują indywidualne powiadomienia w prywatnym profilu w systemie rekrutacyjnym, dzięki czemu mogą oni dowiedzieć się, które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – od 18.07.2022 do 30.09.2022

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można dostarczać najczęściej osobiście do siedziby uczelni lub za pośrednictwem upoważnionych do tego przez kandydata osób trzecich (wzory wniosków o pełnomocnictwo najczęściej umieszczane są na stronach uczelni). Czasem dokumentację można przesłać poprzez pocztę tradycyjną. Zdarza się, że niektóre pliki kandydaci muszą umieścić w systemie elektronicznym.

Zasady rekrutacji mogą różnić się w poszczególnych szkołach wyższych, co może przekładać się na to, jaka forma dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych będzie preferowana przez wybraną uczelnię.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kompletne zestawy dokumentów rekrutacyjnych można składać w terminie wyznaczonym przez daną szkołę wyższą. Zazwyczaj etap ten rozpoczyna się zaraz po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego i trwa kilka dni – należy zadbać o to, by nie spóźnić się z dopełnieniem formalności, gdyż może to skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Uczelnie w Krakowie - kierunek psychologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ignatianum w Krakowie niestacjonarne studia jednolite więcej
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie niestacjonarne studia jednolite więcej
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Psychologii) niestacjonarne studia jednolite więcej
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Krakowie niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek psychologia w Krakowie?

Jako że współcześnie można zaobserwować duże zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin psychologii i nauk pokrewnych, studia psychologiczne i społeczne w Krakowie z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Dlatego też by zostać studentem tego prestiżowego i niezwykle interesującego kierunku, jakim jest psychologia należy spełnić kilka warunków. Zanim przystąpisz do procesu rekrutacji powinieneś zastanowić się nad następującymi kwestami:

 • Czy jesteś osobą empatyczną i posiadasz rozwinięte zdolności interpersonalne?
 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami psychologicznymi i społecznymi?
 • Czy interesują Cię tematy związane z psychiką człowieka i motywacją ludzkich zachowań?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na chociaż jedno z powyższych pytań, to powinieneś poważnie rozważyć wybór studiów na kierunku psychologia. Jednak, aby pozytywnie przejść przez proces rekrutacyjny, powinieneś pamiętać o kilku ważnych rzeczach oraz spełnić pewne, istotne warunki. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz jednego, wybranego przez siebie przedmiotu dodatkowego. Dużym atutem będą także punkty uzyskane z konkursów oraz olimpiad naukowych.

Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania harmonogramu ustalonego przez komisję rekrutacyjną. Po pozytywnym przejściu przez Elektroniczną Rejestracje Kandydatów będziesz musiał osobiście dostarczyć niezbędne dokumenty. Najczęściej jest to świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia oraz zdjęcia legitymacyjne. Dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności, oficjalnie zostaniesz studentem psychologii. Wszystkie niezbędne informacje i aktualności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji, szczegółowo się z nimi zapoznał.

Jaki opinie mają studia na kierunku psychologia w Krakowie?

Kierunki psychologiczne i społeczne w Krakwie cieszą się bardzo o dużą popularnością wśród studentów, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia oraz zdobycia ciekawej i perspektywicznej pracy.

Tak wypowiada się o nich Anna, studentka czwartego roku jednolitych studiów magisterskich:

Odkąd pamiętam interesowała mnie ludzka psychika i lubiłam zgłębiać ten temat. Studia psychologiczne były dla mnie oczywistym wyborem. To dzięki nim mogę spełnić moje marzenia i wykonywać zawód psychologa. Polecam je każdemu pasjonatowi tej nauki.

Kierunki psychologiczne i społeczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)