Administracja i polityka publiczna

Administracja i polityka publiczna

Administracja i polityka publiczna

W dobie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej administracja polityką publiczną jest niezwykle ważnym aspektem sektora publicznego. Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna to oferta studiów licencjackich oraz magisterskich, którą każdy, kto jest zainteresowany pracą w administracji publicznej powinien wziąć pod uwagę. Administracja i polityka publiczna to kierunek z ciekawymi specjalnościami, zatem warto przeczytać co jeszcze możesz zyskać studiując na tym kierunku.

Administracja i polityka publiczna to studia, które oferują zbilansowany program, dzięki któremu zdobędziesz wiedzą teoretyczną oraz umiejętności praktyczne połączone z kompetencjami miękkimi. Na studiach licencjackich do wyboru będziesz mieć kilka specjalności: administracja samorządowa i fundusze europejskie, administracja publiczna i służby państwowe, analityk i koordynator polityk publicznych w administracji oraz Administration and Public Policy in the European Union. Specjalność w języku angielskim to także możliwość rozwinięcia umiejętności oraz wiedzy w zakresie administracji w języku obcym. Studia magisterskie oferują następujące specjalności: administracja rządowa i tworzenie polityk publicznych oraz administracja samorządowa i rozwój lokalny. Każda z tych specjalności pozwoli na rozwinięcie wiedzy w zakresie administrowania finansami publicznymi i zapewnienia jak najlepszym rozwiązań administracyjnych obywatelom. 

Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna dadzą Ci możliwość podjęcia pracy w instytucjach administracji państwowej oraz samorządowej, a także w ciałach doradczych. Są to tzw. think tanki, które zajmują się badaniem polityk publicznych. Nic nie stoi także na przeszkodzie w podjęciu pracy w lokalnych instytucjach publicznych na różnym poziomie. W zależności od specjalności po kierunku Administracja i polityka publiczna czeka na Ciebie kariera w administracji publicznej.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Administracja i polityka publiczna na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, historia lub wiedza o społeczeństwie, matematyka lub biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Administrację i polityka publiczna

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zasad funkcjonowania samorządów lokalnych,
  • polityki publicznej państwa,
  • systemów społecznych i politycznych Unii Europejskiej oraz aktualnych zagadnień o Unii Europejskiej,
  • pozyskiwania funduszy unijnych,
  • języka angielskiego na poziomie B2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Administracja i polityka publiczna

Absolwent kierunku Administracja i polityka publiczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • koordynator polityk publicznych,
  • analityk polityk publicznych,
  • pracownik instytucji politycznych.

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA

Komentarze (0)