1. Tryb i typ studiów
Kierunek administracja i polityka publiczna można realizować zarówno w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma szansę wybrać opcję najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb i planów.
Studia dzienne będą idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chcą się w pełni poświęcić zdobywaniu wykształcenia. Natomiast jeżeli zależy Ci na połączeniu nauki z innymi aktywnościami, na przykład z pracą naukową, to powinieneś zdecydować się na studia zaoczne.
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek administracja i polityka publiczna będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk politycznych, prawnych, społecznych i ekonomicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z polityką gospodarczą i społeczną, prawem administracyjnym, bezpieczeństwem wewnętrznym czy finansami publicznymi.
Oprócz specjalistycznej wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się technik zarządzania czy metod pozyskiwania funduszy unijnych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W ramach studiów przewidziano także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych.
Ich aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Uzyskaną wiedzę i kompetencje będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
Studia na kierunku administracja i polityka publiczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Dla kogo ten kierunek
W dobie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej administracja polityką publiczną jest niezwykle ważnym aspektem sektora publicznego.
Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna to oferta studiów licencjackich oraz magisterskich, którą każdy, kto jest zainteresowany pracą w administracji publicznej powinien wziąć pod uwagę.
Administracja i polityka publiczna to kierunek z ciekawymi specjalnościami, zatem warto przeczytać co jeszcze możesz zyskać studiując na tym kierunku.
3. Gdzie studiować administrację i politykę publiczną
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek administracja i polityka publiczna: