Administracja i polityka publiczna

Administracja i polityka publiczna

Administracja i polityka publiczna

 

Dla kogo ten kierunek

W dobie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej administracja polityką publiczną jest niezwykle ważnym aspektem sektora publicznego. Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna to oferta studiów licencjackich oraz magisterskich, którą każdy, kto jest zainteresowany pracą w administracji publicznej powinien wziąć pod uwagę. Administracja i polityka publiczna to kierunek z ciekawymi specjalnościami, zatem warto przeczytać co jeszcze możesz zyskać studiując na tym kierunku.

 

Program studiów i przedmioty

Administracja i polityka publiczna to studia, które oferują zbilansowany program, dzięki któremu zdobędziesz wiedzą teoretyczną oraz umiejętności praktyczne połączone z kompetencjami miękkimi. Na studiach licencjackich do wyboru będziesz mieć kilka specjalności: administracja samorządowa i fundusze europejskie, administracja publiczna i służby państwowe, analityk i koordynator polityk publicznych w administracji oraz Administration and Public Policy in the European Union. Specjalność w języku angielskim to także możliwość rozwinięcia umiejętności oraz wiedzy w zakresie administracji w języku obcym. Studia magisterskie oferują następujące specjalności: administracja rządowa i tworzenie polityk publicznych oraz administracja samorządowa i rozwój lokalny. Każda z tych specjalności pozwoli na rozwinięcie wiedzy w zakresie administrowania finansami publicznymi i zapewnienia jak najlepszym rozwiązań administracyjnych obywatelom. 

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna dadzą Ci możliwość podjęcia pracy w instytucjach administracji państwowej oraz samorządowej, a także w ciałach doradczych. Są to tzw. think tanki, które zajmują się badaniem polityk publicznych. Nic nie stoi także na przeszkodzie w podjęciu pracy w lokalnych instytucjach publicznych na różnym poziomie. W zależności od specjalności po kierunku Administracja i polityka publiczna czeka na Ciebie kariera w administracji publicznej.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Administracja i polityka publiczna na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy nowożytny, historia lub wiedza o społeczeństwie, matematyka lub biologia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Administrację i polityka publiczna

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zasad funkcjonowania samorządów lokalnych,
  • polityki publicznej państwa,
  • systemów społecznych i politycznych Unii Europejskiej oraz aktualnych zagadnień o Unii Europejskiej,
  • pozyskiwania funduszy unijnych,
  • języka angielskiego na poziomie B2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Jak wyglądają studia na kierunku administracja i polityka publiczna?

Kierunek administracja i polityka publiczna można realizować zarówno w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma szansę wybrać opcję najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb i planów. Studia dzienne będą idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chcą się w pełni poświęcić zdobywaniu wykształcenia. Natomiast jeżeli zależy Ci na połączeniu nauki z innymi aktywnościami, na przykład z pracą naukową, to powinieneś zdecydować się na studia zaoczne.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek administracja i polityka publiczna będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk politycznych, prawnych, społecznych i ekonomicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z polityką gospodarczą i społeczną, prawem administracyjnym, bezpieczeństwem wewnętrznym czy finansami publicznymi. Oprócz specjalistycznej wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się technik zarządzania czy metod pozyskiwania funduszy unijnych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W ramach studiów przewidziano także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych.

Ich aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Uzyskaną wiedzę i kompetencje będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA STUDIA NIESTACJONARNE

ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia?

Kierunek administracja i polityka publiczna można realizować zarówno w ramach studiów pierwszego, jak i drugiego stopnia. Pierwsza opcja będzie idealna dla absolwentów szkół średnich, którym zależy na uzyskaniu wyższego wykształcenia. W tym przypadku, studia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Absolwenci zdobędą tytuł magistra, który otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA STUDIA I STOPNIA

ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Administracja i polityka publiczna

Absolwent kierunku Administracja i polityka publiczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • koordynator polityk publicznych,
  • analityk polityk publicznych,
  • pracownik instytucji politycznych.

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA

Komentarze (0)