Logistyka studia zaoczne Rzeszów

Logistyka studia zaoczne Rzeszów

Logistyka studia zaoczne Rzeszów

Studia zaoczne w Rzeszowie

logistyka

Odkryj logistykę w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka - studia niestacjonarne (zaoczne) Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia zaoczne Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Wszystkie propozycje kształcenia wyższego w trybie niestacjonarnym, niezależnie od tego, czy chcesz studiować na uczelniach publicznych, czy prywatnych, są płatne. Uczelnie w Rzeszowie ustalają własne cenniki opłat, jakie zobowiązuje się uiszczać dany kandydat, studiujący dowolny kierunek zaocznie.

Zatem jeżeli chcesz podjąć logistykę i z dowolnych powodów wolałbyś uczyć się w weekendy, zapoznaj się z regulaminem kształcenia, prezentowanym przez daną uczelnię, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowała twoja nauka. W ten sposób zyskasz szansę na zgłębienie informacji na temat ewentualnych promocji, z których warto skorzystać.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Logistyka w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w Rzeszowie

Gdzie studiować na kierunku logistyka (zaoczne) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (zaoczne) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Mówią, że sukces ma wielu ojców, a w przekonaniu, że to prawda, każdego dnia utwierdzają się właściciele międzynarodowych firm spedycyjnych i logistycznych – odpowiedzialność za dobre prosperowanie każdej działalności jest efektem pracy każdego podwykonawcy, a bez wykwalifikowanych logistyków prawdopodobnie wszelkie działania związane z organizacją transportu surowców, dbaniem o potrzeby klientów oraz planowaniem sposobu na ekonomiczne dotarcie z punktu A do B byłoby niemożliwe.

Studia logistyczne są kierunkiem niezwykle popularnym i dostępnym dla przyszłych kandydatów w wielu ośrodkach akademickich na terenie kraju. Każdego roku na jedno miejsce zazwyczaj przypada wielu kandydatów, przez co proces rekrutacyjny staje się nie lada wyzwaniem, prowadzącym do możliwości osiągnięcia takich kompetencji, które sprawdzą się na współczesnym rynku pracy.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Studia logistyczne stanowią bardzo atrakcyjną propozycję ze względu na szerokie zapotrzebowanie międzynarodowego rynku pracy. Równie ciekawą kwestią są zarobki, jakie gwarantuje podjęcie zatrudnienia w zawodzie. Logistyka uchodzi za kierunek renomowany, dlatego każdy ze studentów może mieć pewność, że podczas edukacji nabędzie szerokie kompetencje, które umożliwią mu ukształtowanie swojej przyszłości w optymalny dla niego sposób. Zatem czego się nauczysz jako student tego wyjątkowego kierunku?

Rozpoczynając przygodę z logistyką najpewniej poszerzysz posiadane już wiadomości matematyczne. W ten sposób rozwiniesz umiejętność logicznego myślenia, które odgrywa główną rolę w pracy każdego specjalisty na dowolnym stanowisku. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób projektować i zarządzać systemami i procesami logistycznymi, dowiesz się, jak posługiwać się specjalistycznym oprogramowaniem informatycznym, ułatwiającym pracę logistyków oraz nabędziesz kwalifikacje, które wykorzystasz podczas doboru pracowników i wyznaczania im konkretnych zadań.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Osoby, które chciałyby zajmować się logistyką zawodowo, powinny wyróżniać się ponadprzeciętną zdolnością organizacyjną, odnoszącą się zarówno do własnego czasu i przestrzeni swojej pracy, jak i również zarządzania łańcuchem dostaw, czy działaniem większych zespołów podwykonawczych. Do realizacji celów wyznaczanych przez specyfikę kształcenia na studiach logistycznych oraz związanych z przyszłym życiem zawodowym, bez wątpienia pomocne okażą się szeroko rozwinięte kompetencje interpersonalne, charyzma oraz umiejętności negocjacyjne, które mogą uratować niejedną podbramkową sytuację.

Logistycy to ludzie potrafiący poradzić sobie ze skomplikowanymi problemami logicznymi nawet pod presją stresu i czasu. Jeżeli poza wymienionymi cechami posiadasz wrodzoną zdolność do nauki przedmiotów ścisłych, to nie musisz się dłużej wahać – logistyka w Rzeszowie to coś, co powinieneś wybrać! Niestacjonarne studia w Rzeszowie są tematem zainteresowania wielu przyszłych studentów, którzy z jakichś powodów woleliby uniknąć kształcenia podczas pięciu dni roboczych każdego tygodnia.

Nie jest tajemnicą, że młodzi ludzie dążą do wczesnej samodzielności, nie chcąc jednocześnie rezygnować z kształceniem na uczelni wyższej. Zatem jeżeli planujesz podjęcie pełnoetatowej pracy wraz ze studiami lub z innych powodów chciałbyś kształcić się w weekendy, wybierz studia zaoczne. Logistyka w trybie niestacjonarnym zobowiąże cię do uczęszczania na wielogodzinne, często całodzienne zjazdy, odbywające się co dwa lub trzy tygodnie w weekendy. Kształcąc się na opisywanym trybie zyskasz gwarancję zdobycia wszechstronnych kompetencji, podobnie jak studenci dzienni, przez co szanse na współczesnym rynku pracy będą wyrównane.

 

4. Program studiów

Głównym zadaniem każdego logistyka jest zarządzanie procesami produkcyjnymi oraz realizacja i kontrolowanie przepływu surowców z punktu A do B w sposób jak najbardziej zrównoważony pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Dlatego jako student będziesz musiał nauczyć się, w jaki sposób funkcjonuje współczesny rynek gospodarczy, poznasz sposoby optymalizacji procesów logistycznych, a wiedza teoretyczna z obszaru psychologii i socjologii pozwoli ci na opanowanie najważniejszych technik negocjacyjnych, dzięki którym twoje działania będą jeszcze skuteczniejsze.

Wiedza z zakresu optymalizacji systemów logistycznych i podejmowania decyzji okaże się niezwykle cenna dla wielu pracodawców, dążących do dynamicznego rozwoju prowadzonych działalności. Kończąc logistykę w Rzeszowie zyskujesz pewność, że zdobyte podczas edukacji kompetencje w pełni odpowiedzą na potrzeby wielu międzynarodowych firm.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Logistyka to kierunek, którego przebieg można zobrazować za pomocą dwóch komplementarnych etapów. Pierwszy z nich, czyli ten, od którego należy rozpocząć swoją przygodę z tym kierunkiem, trwa siedem semestrów lub osiem semestrów, a więc trzy i pół roku lub cztery lata.

Po tym czasie absolwent uzyskuje dyplominżyniera. Studia magisterskie drugiego stopnia trwają półtora roku lub dwa lata, a ich ukończenie najprawdopodobniej zwiększy twoje szanse na wymarzoną pracę.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Logistyka w Rzeszowie

Zdawać by się mogło, że aplikacja na kierunki niestacjonarne jest wyjątkowo prosta i nie wymaga jakichkolwiek przygotowań. Prawda jest jednak inna. Niektóre uczelnie decydują się na przyjęcie kandydatów posiadających świadectwo maturalne oraz zaświadczenie o ukończeniu szkoły średniej zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”, a niektóre w przypadku liczby chętnych, która przewyższy dostępne miejsca, uruchamiają konkurs świadectw.

 

W procesie rekrutacji na kierunek logistyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka w Rzeszowie

Zanim podejmiesz logistykę w Rzeszowie, powinieneś zapoznać się ze szczegółową specyfiką kształcenia oraz ofertą edukacyjną, prezentowaną przez uczelnie wyższe. Kiedy już zdecydujesz się, gdzie chciałbyś studiować, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań:

 • Czy dobrze czujesz się na pozycji lidera i potrafisz motywować grupę?
 • Marzysz o podjęciu takiej pracy, dzięki której będziesz mógł się rozwijać?
 • Uważasz, że logistyka to idealny kierunek dla ciebie?

 

Udzielenie twierdzącej odpowiedzi przynajmniej na większość pytań może jeszcze bardziej zmotywować cię do rozpoczęcia kształcenia na opisywanym kierunku studiów. Prawdopodobnie wybór ten okaże się strzałem w dziesiątkę, a twoje predyspozycje będą adekwatne do specyfiki kształcenia.

 

Zapisy na studia

Stworzenie profilu za pośrednictwem elektronicznej rejestracji kandydatów jest jednoznaczne z wyrażeniem chęci do podjęcia wybranego kierunku studiów. Aby się zarejestrować, powinieneś odwiedzić stronę internetową wybranej uczelni wyższej i podążać z zamieszczonymi na niej instrukcjami.

W ten sposób niezwykle intuicyjnie i łatwo przebrniesz przez cały proces. Następnie pozostanie ci oczekiwanie na werdykt. Jeśli ten okaże się dla ciebie pozytywny, postaraj się w odpowiednim czasie zgromadzić plik odpowiednich dokumentów. Wśród nich najprawdopodobniej znajdziesz:

 • dowód osobisty,
 • świadectwo maturalne wraz z kserokopią,
 • fotografię do legitymacji,
 • rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny, który pobierzesz ze strony internetowej uczelni.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Spektrum możliwości, generowane przez studia na kierunku logistyka w Rzeszowie, jest bardzo szerokie. Począwszy od firm produkcyjnych, przez firmy spedycyjno-transportowe, na międzynarodowych przedsiębiorstwach logistycznych skończywszy.

Jako absolwent będziesz mógł również rozważyć rozpoczęcie pracy w jednostkach projektowych i doradczych, instytucjach administracyjnych, które potrzebują merytorycznego zaplecza oferowanego przez logistyków, a także własnej działalności gospodarczej.

Na absolwentów logistyki czeka zatrudnienie na stanowiskach: specjalisty odpowiedzialnego za proces planowania, realizacji i kontroli procesów logistycznych, specjalistów do spraw spedycji i transportu, koordynatorów kierowców, inżynierów procesów, kierowników magazynów i wielu, wielu innych. Każdy z wyborów oferuje stabilne i dobrze płatne zatrudnienie, którego pozazdrościłby niejeden człowiek.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Niektóre kierunki studiów w Rzeszowie cieszą się niesłabnącą popularnością, a logistyka niewątpliwie jest jednym z nich. Pomimo tego, że kierunek ten uchodzi za elitarny, wielu przyszłych studentów wciąż nie jest pewnych swojego wyboru. Z pomocą przychodzą im opinie starszych kolegów.

Krzysztof, student pierwszego roku logistyki w Rzeszowie, mówi:

„Jeśli miałbym wybierać swoją ścieżkę kształcenia ponownie, niczego bym nie zmieniał. Logistyka to idealna propozycja dla mnie i każdej innej osoby, która żywo interesuje się współczesną gospodarką, ekonomią, naukami ścisłymi i społecznymi. Chociaż dopiero niedawno zacząłem kształcenie, już teraz wiem, że był to strzał w dziesiątkę.”

Kierunki logistyka i transport w Rzeszowie

Komentarze (0)