Logistyka - Rzeszów

Logistyka - Rzeszów

Logistyka - Rzeszów

Studia w Rzeszowie na kierunku

logistyka

Odkryj logistykę w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka – studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka, w roku akademickim 2021/2022, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnymPonadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PRZ oraz uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 4900 zł do 5600 zł za pierwszy rok studiów.

czytaj dalej wszystko o Logistyka - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Inżynieria środków transportu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria środków transportu

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Logistyka w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie generują zestaw odpowiednich dla swojej specyfiki wymagań, które należy spełnić, aby mieć szansę na rozpoczęcie kształcenia w wybranej dziedzinie. Najważniejszą umiejętnością każdego logistyka jest zdolność do logicznego przetwarzania faktów i szybkiej analizy otaczającej rzeczywistości, co wykształca w ludziach matematyka.

Dlatego jeżeli planujesz aplikować na ten kierunek, upewnij się, że będziesz w stanie osiągnąć wysoki wynik na rozszerzonej maturze z matematyki.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku logistyka w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • język obcy,
 • matematyka

 

Wymagania rekrutacyjne mogą się różnić między uczelniami oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego warto śledzić stronę internetową wybranego instytutu na bieżąco celem uniknięcia niepotrzebnej dawki stresu, wynikającego z niewiedzy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA RZESZÓW STUDIA I STOPNIA

LOGISTYKA RZESZÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA RZESZÓW STUDIA STACJONARNE

LOGISTYKA RZESZÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w Rzeszowie

Jak wyglądają studia na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Mimo tego, że większość ustaleń w kwestii realizowanych na studiach przedmiotów oraz innych aspektów edukacji jest ustalana odgórnie przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i władze wybranej uczelni, to na przynajmniej jedną z nich masz realny wpływ. Jest nią tryb realizowanego programu. Logistykę możesz podjąć stacjonarnie lub zaocznie pamiętając, że niezależnie od dokonanego wyboru, jako absolwent będziesz miał równe szanse na dzisiejszym rynku pracy.

Wobec tego jakie są różnice pomiędzy trybem stacjonarnym a zaocznym? Pierwszy z nich gwarantuje studentom, że zgłębiane przez nich wiadomości zostaną im zaprezentowane w ramach rozłożonych na pięć dni roboczych przedmiotów. Ciągłość nauki to niezwykła wygoda i brak konieczności uzupełniania ewentualnych braków programowych na własną rękę.

Studia zaoczne będą dla ciebie idealne, jeśli marzysz o pogodzeniu zdobywania wyższego wykształcenia z pełnoetatową pracą lub innymi obowiązkami, z których musisz wywiązywać się w tygodniu. Mające weekendowy charakter studia to duża niezależność, za którą trzeba odpowiednio zapłacić – i to dosłownie. Wysokość czesnego jest ustalana przez władze uczelni.

 

 

Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijającej się globalizacji. Jednym z jej oczywistych skutków jest powstawanie nowych szlaków komunikacyjnych w celu usprawnienia transportu międzynarodowego i możliwości kontaktowania się z ludźmi z całego świata. Kolejną zaletą tego postępującego zjawiska jest szansa na zakup w pobliskim sklepie egzotycznych towarów takich jak żywność, odzież, czy pojazdy mechaniczne. Wszystko to nie byłoby możliwe bez Logistyków i efektów ich ciężkiej pracy.

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się ze słowem „logistyk”, jednak na czym dokładnie polega jego praca i dlaczego jest tak kluczowa w perspektywie rozwoju niemal całej gospodarki? Logistyk zajmuje się głównie planowaniem transportu, czyli wykonywaniem projektów dotyczących budowy nowych połączeń komunikacyjnych, kontrolowaniem poprawności całej budowy oraz dbaniem o to, aby cały proces transportu przebiegał bez większych zakłóceń. Osoby, które ukończyły studia logistyczne często stają przed zadaniem organizacji transportu różnych surowców z punktu A do B oraz nawiązywaniem kontaktu z klientami.

Jednym z ciekawszych aspektów opisywanego kierunku, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę rozważając jego podjęcie, jest ten związany z zarobkami. Logistycy nie mogą narzekać na problemy finansowe, jeśli z zaangażowaniem podchodzą do wykonywania wyuczonego zawodu. Na tę chwilę studia w Rzeszowie na kierunku Logistyka są jednym z najchętniej wybieranych – statystyki pokazują, że na jedno miejsce każdego roku przypada kilku chętnych. Jeśli jesteś jednym z nich, Rzeszów stoi przed tobą otworem!

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Uczelnie w Rzeszowiektóre zdecydowały się na zaoferowanie możliwości podjęcia Logistyki, zrobiły to w jednym celu, jakim jest uposażenie młodych, głodnych wiedzy umysłów w szerokie, interdyscyplinarne kompetencje, upoważniające do wywiązywania się z narzuconych obowiązków zawodowych. Jako student z pewnością nauczysz się planowania, organizowania, zarządzania, a ponadto poszerzysz umiejętności interpersonalne o kilka istotnych wartości. Przedmiotami na Logistyce w Rzeszowie będą między innymi:

 • zamówienia publiczne w logistyce,
 • logistyka miejska,
 • strategie logistyczne,
 • centra logistyczne,
 • logistyka dystrybucji,
 • normalizacja i zarządzanie jakością w logistyce.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Studia Logistyczne adresowane są do ściśle określonej grupy odbiorców, bo tylko taka będzie miała realne szanse na czerpanie pełni satysfakcji ze zdobywanej wiedzy oraz odniesienia sukcesu w przyszłym życiu zawodowym. Oczywiście, każdy ze świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich może spróbować swojego szczęścia na tym kierunku, jednak sylwetka idealnego kandydata charakteryzuje się następującymi cechami:

najważniejsze dla przyszłych logistyków powinno być zamiłowanie do szeroko rozumianego planowania, organizowania oraz zarządzania zespołami ludzkimi, na przykład podczas pracy grupowej w szkole. Istotna jest również ambicja oraz zdolność do nauki matematyki – to podstawa pod rozwój szerszych kompetencji. Jeżeli uważasz, że opis ten idealnie pasuje do ciebie, aplikuj na studia logistyczne w Rzeszowie!

4. Program studiów

Logistykę można podjąć na kilku uczelniach w Rzeszowie. Zależnie od tego, na którą placówkę ostatecznie się zdecydujesz, szczegółowy program studiów będzie inny. Dlatego aby wybrać jak najbardziej świadomie, uważnie prześledź ofertę edukacyjną każdej uczelni odpowiednio wcześnie. Każdy przyszły logistyk zostanie uposażony w niezwykle cenne umiejętności zajmowania pozycji lidera i właściwego zarządzania zespołami ludzkimi, sprawnego planowania przepływu surowców oraz nawiązywania dalekobieżnych kontaktów z ważnymi kontrahentami.

Ile trwają studia na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Czas trwania studiów logistycznych w Rzeszowie będzie uzależniony od programu oferowanego przez wybraną uczelnię. Jeśli marzysz o zdobyciu dyplomu inżyniera, powinieneś poszukać uczelni, która ci to zagwarantuje. Twoja nauka potrwa wówczas siedem lub osiem semestrów, a jej ukończenie zagwarantuje ci zdobycie potrzebnych do podjęcia pracy umiejętności. 

Magisterskie studia drugiego stopnia stanowią czasowe uzupełnienie pierwszego etapu studiów.

Gdzie studiować na kierunku logistyka w Rzeszowie?

 

Logistyka studia w Rzeszowie - uczelnie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Logistyka w Rzeszowie

Istnieje kilka istotnych kwestii, bez poznania których niemożliwym staje się podjęcie Logistyki w sposób świadomy i odpowiedzialny. Jakie to kwestie? Przede wszystkim te bezpośrednio związane z rekrutacją.

Powtórzenie materiału z matematyki powinno odgrywać kluczową rolę dla przyszłych maturzystów, bo główne założenia Logistyki są oparte właśnie na królowej nauk. Ponadto wyłącz napisy w anglojęzycznych serialach – język angielski to kolejny z wiodących dla tego kierunku przedmiotów. Szansę dla absolwentów studiów pierwszego stopnia stanowi średnia arytmetyczna ocen z dyplomu ostatniego etapu edukacji.

Kandydaci na Logistykę powinni rozważyć udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, jak na przykład w Olimpiadzie Matematycznej – może on poskutkować wygraną, która otworzy niemal wszystkie furtki edukacyjne do rozpoczęcia dowolnego kierunku studiów.

 

Proces rekrutacji i dokumenty

Droga edukacji każdego studenta rozpoczyna się w momencie aplikacji na wybrany kierunek. Udział w elektronicznej rejestracji kandydatów to jedyny i jednocześnie bardzo prosty sposób na zgłoszenie swojego zainteresowania studiami logistycznymi w Rzeszowie. Kiedy na jednej z list przyjętych odnajdziesz swoje nazwisko, wystarczy już tylko dostarczenie fotografii do legitymacji, kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia pierwszego etapu edukacji oraz dowodu tożsamości.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Jaka praca po studiach na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Jako że praca logistyka opiera się głównie na organizowaniu przepływu szeroko rozumianych surowców, będąc absolwentem znajdziesz zatrudnienie w branży związanej z transportem. Przykładowe miejsca pracy dla absolwentów Logistyki w Rzeszowie, to:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych,
 • firmach spedycyjno-transportowych,
 • międzynarodowych korporacjach,
 • jednostkach projektowych i doradczych,
 • międzynarodowych korporacjach związanych z zarządzaniem,
 • własnej działalności gospodarczej.

Jakie opinie mają studia na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Zapoznanie się z opiniami studentów interesującego nas kierunku może dostarczyć wielu cennych informacji na temat wykładowców, uczelni, czy samej edukacji. Dlatego zdecydowanie warto posłuchać tego, co mają do powiedzenia starsi koledzy.

Dominika, studentka ostatniego roku Logistyki w Rzeszowie, mówi:

„Wybrałam Logistykę, bo lubię, kiedy wszystko wokół mnie ma swój porządek i miejsce. Ponadto nie ukrywam, że zależy mi na dobrych zarobkach w przyszłości, a Logistyka je gwarantuje. Do Rzeszowa przyjechałam z Opola i ani przez chwilę nie żałowałam żadnej z podjętych decyzji.”

Kierunki logistyka i transport w Rzeszowie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia logistyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)