Logistyka - Rzeszów

Logistyka - Rzeszów

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Inżynieria środków transportu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria środków transportu

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

25.05.2024

Logistyka – studia Rzeszów 2024 | woj. podkarpackie

Logistyka w Rzeszowie to 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 11 różne specjalności. Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na logistyce w Rzeszowie w 2024 r. zaczynają się od 5940 zł za pierwszy rok studiów.

Logistyka - Rzeszów
Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Logistyka to kierunek studiów koncentrujący się na aspektach związanych z zarządzaniem i organizacją procesów w ramach łańcucha dostaw. Program nauczania obejmuje szeroki zakres tematów, skupiając się na projektowaniu operacji logistycznych zgodnie z międzynarodowymi standardami oraz zapewniając praktyczne doświadczenie w obszarze magazynowania i nadzoru nad przepływem towarów. W programie studiów znaleźć można takie przedmioty jak: towaroznawstwo, infrastruktura logistyczna czy systemy informatyczne w logistyce. Podczas studiów uczestnicy zajęć rozwijaną kompetencje nie tylko w dziedzinie ekonomii i matematyki, ale także w umiejętnościach perswazyjnych i prezentacji. 

Absolwenci logistyki mogą znaleźć pracę w centrach logistycznych, firmach produkcyjnych, przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, a także w innych sektorach gospodarki, takich jak handel, usługi czy sektor publiczny. Absolwenci są przygotowani do rozpoczęcia pracy w różnorodnych rolach, takich jak kierownicy łańcucha dostaw, specjaliści ds. planowania produkcji, analitycy logistyczni czy eksperci zajmujący się optymalizacją procesów logistycznych w organizacjach. Dodatkowo, zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają absolwentom rozważyć rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w dziedzinie logistyki i transportu.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku logistyka w Rzeszowie rozpocznie się 22 kwietnia 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | Logistyka Rzeszów - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kierunek logistyka w Rzeszowie

W Rzeszowie logistykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychCollegium Humanum - Szkole Głównej Menedżerskiej (filii w Rzeszowie), Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka, w roku akademickim 2023/2024, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnymPonadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PRZ oraz uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 5940 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek logistyka - uczelnie w Rzeszowie:

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka w Rzeszowie

W procesie rekrutacji na studia w Rzeszowie na kierunku logistyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, geografia, fizyka i astronomia, język obcy, matematyka. logistyka Rzeszów - przedmioty maturalne

Kierunki studiów w Rzeszowie generują zestaw odpowiednich dla swojej specyfiki wymagań, które należy spełnić, aby mieć szansę na rozpoczęcie kształcenia w wybranej dziedzinie. Najważniejszą umiejętnością każdego logistyka jest zdolność do logicznego przetwarzania faktów i szybkiej analizy otaczającej rzeczywistości, co wykształca w ludziach matematyka.

Dlatego jeżeli planujesz aplikować na ten kierunek, upewnij się, że będziesz w stanie osiągnąć wysoki wynik na rozszerzonej maturze z matematyki.

 

Wymagania rekrutacyjne mogą się różnić między uczelniami oraz ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego warto śledzić stronę internetową wybranego instytutu na bieżąco celem uniknięcia niepotrzebnej dawki stresu, wynikającego z niewiedzy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Rzeszowie

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku lub cztery lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku lub dwa lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek logistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (Wydział Zarządzania ) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Logistykę można podjąć na kilku uczelniach w Rzeszowie. Zależnie od tego, na którą placówkę ostatecznie się zdecydujesz, szczegółowy program studiów będzie inny. Dlatego aby wybrać jak najbardziej świadomie, uważnie prześledź ofertę edukacyjną każdej uczelni odpowiednio wcześnie. Każdy przyszły logistyk zostanie uposażony w niezwykle cenne umiejętności zajmowania pozycji lidera i właściwego zarządzania zespołami ludzkimi, sprawnego planowania przepływu surowców oraz nawiązywania dalekobieżnych kontaktów z ważnymi kontrahentami.

Jako student z pewnością nauczysz się planowania, organizowania, zarządzania, a ponadto poszerzysz umiejętności interpersonalne o kilka istotnych wartości. Przedmiotami na Logistyce w Rzeszowie będą między innymi:

 • zamówienia publiczne w logistyce,
 • logistyka miejska,
 • strategie logistyczne,
 • centra logistyczne,
 • logistyka dystrybucji,
 • normalizacja i zarządzanie jakością w logistyce.

 

Jakie  są specjalności na logistyce w Rzeszowie

Współczesne studia logistyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. 

Popularne specjalności na kierunku logistyka w Rzeszowie:  logistyka lotnicza, logistyka dystrybucji i handluzarządzanie transportem w logistyce, logistyka służb mundurowych... 

Sprawdź specjalności na logistyka w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku logistyka w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku logistyka w Rzeszowie

Studia na kierunku logistyka w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Sprawdź

Logistyka w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

Jaka praca po logistyce

Jako że praca logistyka opiera się głównie na organizowaniu przepływu szeroko rozumianych surowców, będąc absolwentem znajdziesz zatrudnienie w branży związanej z transportem. Przykładowe miejsca pracy dla absolwentów Logistyki w Rzeszowie, to:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych,
 • firmach spedycyjno-transportowych,
 • międzynarodowych korporacjach,
 • jednostkach projektowych i doradczych,
 • międzynarodowych korporacjach związanych z zarządzaniem,
 • własnej działalności gospodarczej.

Jak wygląda rekrutacja na logistykę w Rzeszowie

Ile kosztują studia na kierunku logistyka w Rzeszowie

Studia stacjonarne na kierunku logistyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku logistyka w Rzeszowie? Ceny w 2024 roku wahają się od 5940 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować logistykę w Rzeszowie

Logistykę stacjonarnie lub niestacjonarnie studiować można na jednej uczelni publicznej w Rzeszowie –Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Studia stacjonarne lub niestacjonarne na kierunku logistyka oferuje także jedna szczecińska uczelnia niepubliczna – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Ponadto logistykę jako specjalność na innym kierunku można studiować na trzech uczelniach szczecińskich:

 • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Gdzie studiować logistykę bezpłatnie w Rzeszowie

Bezpłatne studia na kierunku logistyka podjąć można tylko w ramach studiów stacjonarnych na jednej uczelni publicznej w Rzeszowie – Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Gdzie studiować logistykę niestacjonarnie w Rzeszowie

Niestacjonarną naukę na studiach na kierunku logistyka oferują kandydatom dwie uczelnie wyższe w Rzeszowie:

 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Dowiedz się więcej logistyka w Rzeszowie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na logistyce w Rzeszowie

Studia niestacjonarne na kierunku logistyka w Rzeszowie są płatne, a cena za jeden rok akademicki wynosi od 5940 zł do 7200 zł. ceny - logistyka Rzeszów >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Rzeszowie studia niestacjonarne na kierunku logistyka są płatne. Osoby, którym zależy na podjęciu bezpłatnej nauki, mogą rozpocząć studia stacjonarne na uczelni publicznej (na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza).

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Rzeszów studia i stopnia

Logistyka Rzeszów studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Rzeszów studia stacjonarne

Logistyka Rzeszów studia niestacjonarne

Logistyka w Rzeszowie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Rzeszowie

Jakie opinie mają studia na kierunku Logistyka w Rzeszowie

Zapoznanie się z opiniami studentów interesującego nas kierunku może dostarczyć wielu cennych informacji na temat wykładowców, uczelni, czy samej edukacji. Dlatego zdecydowanie warto posłuchać tego, co mają do powiedzenia starsi koledzy.

Dominika, studentka ostatniego roku Logistyki w Rzeszowie, mówi:

„Wybrałam Logistykę, bo lubię, kiedy wszystko wokół mnie ma swój porządek i miejsce. Ponadto nie ukrywam, że zależy mi na dobrych zarobkach w przyszłości, a Logistyka je gwarantuje. Do Rzeszowa przyjechałam z Opola i ani przez chwilę nie żałowałam żadnej z podjętych decyzji.”

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia logistyczne wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (1)

Maks odpowiedz

Muszę przyznać, że zwlekałem po maturze z wyborem uczelni i nie wiedziałem jaki kierunek wybrać. Kiedy ostatecznie zdecydowałem się na logistykę okazało się, że nabór już się zakończył. Nie poddałem się i znalazłem studia online na stronie WSKZ. To był idealny wybór, bo uczelnia jest przyjazna studentom i to bardzo miła odmiana po moich dotychczasowych doświadczeniach. Wszystko załatwia się bardzo szybko i sama forma studiowania okazała się dla mnie strzałem w dziesiątkę. Jestem w trakcie nauki i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem całej organizacji oraz ilości materiałów. Nie trzeba jeździć do biblioteki, kupować dodatkowych książek, robić tony kserówek. Wszystko jest dostępne w jednym miejscu w wygodnej formie.

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia