Psychologia studia zaoczne Szczecin

Psychologia studia zaoczne Szczecin

Studia na kierunku psychologia w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Uczelnie, gdzie psychologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Psychologia w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia w biznesie

Pokaż więcej
Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Pokaż więcej
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Szczecinie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Szczecinie)

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

15.04.2024

Psychologia - studia niestacjonarne (zaoczne) Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Psychologia w Szczecinie w formie niestacjonarnej to 5-letnie studia (jednolite magisterskie), których program oferuje 28 różnych specjalności. Studia z psychologii w trybie niestacjonarnym (zaocznym) można podjąć na 2 uczelniach. Ceny na psychologii w Szczecinie w 2024 r. zaczynają się od 4900 zł za pierwszy rok studiów.

Psychologia studia zaoczne Szczecin
Studia na kierunku psychologia w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku psychologia w Szczecinie rozpocznie się 1 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Psychologia Szczecin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Psychologia to kierunek o charakterze społecznym, który pozwala studentom rozwinąć cenne umiejętności komunikacyjne i emocjonalne. Absolwenci tego kierunku prawidłowo nawiązują i utrzymują profesjonalne relacje, skutecznie rozwiązują różnorodne konflikty i trafnie analizują różnorodne podłoże problemów, z którymi borykają się ich klienci lub pacjenci.

Absolwenci psychologii wyróżniają się wyjątkowymi zdolnościami komunikacyjnymi i interpersonalnymi. Studenci psychologii przygotowują się do prowadzenia działań w różnorodnych dziedzinach zawodowych. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci tego kierunku mogą kontynuować swoją karierę zarówno w środowisku medycznym, jak i opiekuńczym czy badawczym. Przyszli specjaliści mogą pracować publicznie lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Psychologowie mogą pełnić m.in. funkcje kierownicze, doradcze, coachingowe, terapeutyczne czy badawcze.

 

Uczelnie

W Szczecinie psychologię w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska, Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku pschologia w Szczecinie w 2024 roku wahają się od 4900 zł  do 7900 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - psychologia w Szczecinie.

 

Jakie są wymagania na studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku psychologia w Szczecinie

Psychologia od lat jest kierunkiem najchętniej wybieranym, a liczba chętnych jest często ponad dziesięciokrotnie wyższa, niż liczba dostępnych miejsc. Dlatego niezależnie od planowanego trybu kształcenia, warto postarać się o uzyskanie wysokich wyników na rozszerzonej maturze z biologii, matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Poszczególne ustalenia mogą się różnić w zależności od uczelni, a także ulegać pewnym zmianom. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej interesującej cię placówki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku psychologia w Szczecinie

Chociaż głównym wyborem kandydatów na studia są kierunki w trybie stacjonarnym, to coraz więcej młodych ludzi decyduje się na rozpoczęcie kształcenia zaocznego. Edukacja na psychologii w trybie niestacjonarnym zobowiązuje studentów do pojawiania się na całodziennych zjazdach, które odbywają się w co trzeci bądź czwarty weekend i gwarantują uzyskanie wszystkich niezbędnych kompetencji w sposób skoncentrowany. Najtrudniejszym z zadań, czekających na przyszłych studentów psychologii niestacjonarnej, jest przyswojenie dużej ilości wiadomości kierunkowych w stosunkowo krótkim czasie. Jednak możliwość dowolnego zagospodarowania pięciu dni roboczych każdego tygodnia jest dla wielu bardzo korzystną opcją.

 

Program studiów

Program studiów psychologicznych, niezależnie od wybranego trybu kształcenia, uposaża przyszłych absolwentów we wszechstronne kompetencje, niezwykle cenione na dzisiejszym rynku pracy. Jeśli zdecydujesz się na studiowanie tego kierunku, poznasz skomplikowane mechanizmy biologiczne, które regulują myśli, emocje i zachowania człowieka. Dowiesz się nieco o historii kształtowania myśli psychologicznej na przestrzeni czasu, w tym celu poznasz podstawy filozofii.

Podczas zajęć praktycznych będziesz miał okazję samodzielnie ćwiczyć konkretne techniki udzielania pomocy psychologicznej, czy przeprowadzania interwencji kryzysowej, jednocześnie doskonaląc posiadane kompetencje interpersonalne i umiejętność uzasadniania swojego stanowiska. Wybierając studia w Szczecinie na kierunku psychologia, wybierasz cenne przygotowanie do pracy w zawodzie oraz do nawiązywania głębszych relacji z innymi ludźmi na gruncie prywatnym.

 

Jakie są ceny studiów kierunku psychologia w Szczecinie

Niektóre uczelnie w Szczecinie zdecydowały się na zaoferowanie przyszłym kandydatom możliwości wyboru kształcenia w trybie niestacjonarnym. Każdy z nich powinien pamiętać, że rozpoczęcie zaocznej psychologii będzie wiązało się z opłacaniem każdego semestru lub roku edukacji. Na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej powinieneś bez trudu znaleźć takie informacje, jak koszt studiowania psychologii, możliwość rozłożenia opłat na raty oraz aktualnie obowiązujące promocje, o ile dana placówka edukacyjna decyduje się na ich zaproponowanie. Zgłębienie tych kwestii pozwoli ci na rozpoczęcie kształcenia w sposób świadomy i odpowiedzialny.

 

Gdzie studiować na kierunku psychologia w Szczecinie

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia niestacjonarnie w Szczecinie:

 

Uczelnie w Szczecinie - kierunek psychologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Szczecinie) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Szczeciński (Wydział Nauk Społecznych) stacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet WSB Merito Szczecin stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku psychologia w Szczecinie

Takie kierunki studiów w Szczecinie, jak na przykład psychologia, należą do wąskiej grupy dziedzin kształcenia, których przebieg zawarty jest w jednym niepodzielnym cyklu edukacyjnym, zwanym studiami jednolitymi. Studenci przystępują do pięcioletniego procesu edukacji, którego wynikiem jest otrzymanie dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu magistra oraz uprawnień do wywiązywania się z obowiązków zawodowych psychologa. Dziesięć semestrów kształcenia zapewni ci uzyskanie pełni kompetencji kierunkowych, dzięki którym staniesz się prawdziwym ekspertem w tej pragmatycznej dziedzinie.

Psychologia w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku psychologia w Szczecinie

Wszystkie kierunki studiów w Szczecinie powstały w celu wykwalifikowania grona specjalistów, gotowych do realizacji celów, wynikających ze szczegółowego charakteru kształcenia. Dlatego jako absolwent psychologii w Szczecinie będziesz w pełni przygotowany do wywiązywania się ze wszystkich ról zawodowych, typowych dla psychologów. Będziesz mógł zatrudnić się w poradniach zdrowia psychicznego, placówkach związanych z diagnostyką zaburzeń psychicznych, własnym gabinecie psychologicznym, jednostkach doradztwa personalnego i zawodowego, domach dziecka, domach pomocy społecznej, więziennictwie, zakładach poprawczych, wydawnictwach prasowych, mass-mediach, a także szpitalach na przykład na oddziałach onkologicznych.

Jak sam widzisz, wybór jest spory, co powinno pozwolić ci na dokonanie najlepszej decyzji, dzięki której dasz sobie szansę na samorealizację w interesującym cię obszarze współczesnej psychologii.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek psychologia w Szczecinie

Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie szczecińskiej psychologii, powinieneś upewnić się, że jest to kierunek dla ciebie. Psychologia, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie zapewni ci możliwości wnikania w ludzki umysł, przewidywania każdej myśli i zachowania drugiego człowieka, a raczej rozwinie empatię, ułatwi zrozumienie różnych życiowych sytuacji, zaoferuje konkretne narzędzia, umożliwiające świadczenie specjalistycznej pomocy, a także uposaży w niezbędną wiedzę o budowie mózgu i układu nerwowego, a także pewnych patologii wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania tych układów, które mają wpływ na emocjonalność i zachowania. Psychologia to ciężka praca nad interdyscyplinarnymi zagadnieniami, która daje ogromną ilość satysfakcji i rozwija na różnych szczeblach funkcjonowania międzyludzkiego.

Jeśli lubisz przedmioty humanistyczne, interesują cię nauki społeczne, chciałbyś poznawać naturę człowieka zdrowego i chorego, a także sukcesywnie zgłębiać techniki udzielania fachowej pomocy, która może przyczynić się do polepszenia jakości życia klienta, a nawet odwieść go od próby popełnienia samobójstwa, to zgłoś swoją kandydaturę na psychologię w Szczecinie. Być może będzie to strzał w dziesiątkę.

 

Zapisy na studia

Aby zgłosić swoją kandydaturę do podjęcia psychologii w Szczecinie, pierwszym krokiem jest odnalezienie strony internetowej wybranej uczelni. Następnie należy uzupełnić zamieszczony na stronie formularz swoimi danymi osobowymi oraz wynikami uzyskanymi na maturze, a także uiścić opłatę rekrutacyjną. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji w sprawie zakwalifikowania na studia, należy dostarczyć następujące dokumenty w odgórnie ustalonym terminie:

  • dowód osobisty,
  • fotografię do legitymacji,
  • świadectwo maturalne wraz z kserokopią,
  • formularz pobrany ze strony internetowej uczelni.

Psychologia w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Szczecinie

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku psychologia w Szczecinie

Zastanawiając się nad wyborem idealnej propozycji edukacyjnej, która będzie dopasowana do posiadanych predyspozycji i zainteresowań, warto zapoznać się z przynajmniej kilkoma opiniami starszych kolegów. Mogą one pomóc w rozwianiu ewentualnych wątpliwości.

Karolina, studentka piątego roku psychologii w Szczecinie, mówi:

„Studiowanie psychologii było wspaniałą przygodą, dającą ogrom wiedzy na temat człowieka i kompetencji, które z pewnością wykorzystam w przyszłej pracy zawodowej. Chociaż pojawiały się chwile zwątpienia, to od zawsze wiedziałam, że psychologia to kierunek idealny dla mnie. Polecam ten wybór każdemu, kto chciałby poznać złożone aspekty ludzkiej psychiki”.

komentarze (0)