Prawo studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Prawo studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Prawo studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Studia jednolite w Rzeszowie

prawo

Odkryj prawo w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Prawo studia jednolite magisterskie Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku prawo w Rzeszowie to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo studia jednolite magisterskie - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo

Tak elitarne kierunki, jak prawo, są bardzo często zarezerwowane dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy udowodnili swoje ponadprzeciętne predyspozycje na egzaminie maturalnym.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku prawo w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • historia,
 • język obcy,
 • język polski,
 • wiedza o społeczeństwie

 

Jeśli chciałbyś znaleźć się w zaszczytnym gronie osób przyjętych na studia prawnicze, zadbaj o doskonałe przygotowanie do egzaminu, najlepiej na poziomie rozszerzonym, z: historii, języka obcego, języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie. Odwiedź również stronę internetową wybranej uczelni, aby dobrze przygotować się do rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku prawo?

 

 

Nie jest tajemnicą, że świat pozbawiony jakichkolwiek odgórnie narzuconych praw najpewniej pogrążyłby się w całkowitym chaosie, co przełożyłoby się na zmniejszenie jakości życia człowieka. Ludzie najprawdopodobniej odczuwaliby ciągły niepokój, związany z tym, że na każdym kroku byliby narażeni na niebezpieczeństwo ze strony jednostek, które czułyby się bezkarne. Na szczęście dzięki zorganizowanemu i właściwie funkcjonującemu organowi prawnemu tak niekorzystna wizja świata nam nie grozi.

Studia prawnicze to propozycja elitarna, wybierana przez szerokie grono świeżo upieczonych maturzystów, którzy marzą o związaniu swojej przyszłości z wieloma kodeksami, rozstrzyganiem spraw na drodze sądowej lub pełnieniu funkcji obrońcy, czy prokuratora. Mimo że prawnicze studia w Rzeszowie są jedną z najbardziej popularnych ścieżek, to z pewnością nie każdy odnajdzie się w trakcie edukacji i późniejszym życiu zawodowym.

Idealni kandydaci interesują się historią, nie mają problemów z nauką innych przedmiotów humanistycznych, posiadają wysoko rozwinięte kompetencje interpersonalne, dzięki którym są w stanie wyjść obronną ręką z wielu negocjacji. Dodatkowym atutem okaże się zaangażowanie w zgłębianiu złożonych treści programowych oraz wrodzony talent, pozwalający na bezproblemową naukę pamięciową. Jeśli widzisz w tym opisie siebie, to nie zwlekaj dłużej i aplikuj na prawo w Rzeszowie!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Rzeszowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów

Program kształcenia, jaki prezentują wybrane uczelnie w Rzeszowie, jest dopasowany przede wszystkim do charakteru danego kierunku, wymogów rynku pracy oraz zainteresowań przyszłych kandydatów. Przyszli prawnicy muszą w dobrym stopniu opanować najważniejsze zapiski zawarte w kodeksach, dobrze orientować się w przebiegu spraw sądowych, posiadać umiejętność wyciągania logicznych wniosków i potrafić uzasadniać swoje stanowisko. Jako student nabędziesz te kompetencje dzięki następującym przedmiotom:

 • etyka prawnicza,
 • postępowanie egzekucyjne w administracji,
 • międzynarodowe prawo handlowe,
 • prawo papierów wartościowych,
 • prawo żywnościowe i zarządzania rolnictwem,
 • współczesne kultury prawne.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku prawo w Rzeszowie trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Niemal wszystkie kierunki studiów w Rzeszowie można podzielić na dwie podstawowe grupy – jednolitych magisterskich oraz takich, które składają się z dwóch komplementarnych cykli kształcenia.

Prawo zalicza się do tej pierwszej grupy, co w praktyce oznacza, że edukacja na tym kierunku potrwa pięć lat. Następnie absolwenci przystąpią do wykonania aplikacji prawniczej, adwokackiej, sędziowskiej bądź radcowskiej, w zależności od indywidualnych przekonań.

Gdzie studiować na kierunku prawo w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jaka praca po studiach na kierunku prawo?

Gdzie będziesz mógł znaleźć zatrudnienie po ukończeniu prawa w Rzeszowie? Wiele zależy od tego, jaką specjalność podjąłeś w trakcie studiów oraz na jaką aplikację się zdecydowałeś. Absolwenci prawa znajdują zatrudnienie w sądownictwie na stanowisku sędziów, adwokatów oraz prokuratorów, pracują we własnych kancelariach prawniczych, a ponadto mogą zatrudnić się w niektórych jednostkach administracyjnych, na uczelniach wyższych oraz jednostkach związanych z udzielaniem specjalistycznych porad prawnych. Niezależnie od obranej ścieżki zawodowej, czekać cię będzie świetlana przyszłość.

Popularne kierunki prawnicze i administracja w Rzeszowie

Kierunki prawnicze i administracja w Rzeszowie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Rzeszowie

Komentarze (0)