Studia filologiczne Bielsko- Biała

Studia filologiczne Bielsko- Biała

Studia filologiczne Bielsko- Biała

Największy wybór studiów

filologicznych w Bielsku Białej

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

15.12.2021

Studia filologiczne Bielsko- Biała | woj. śląskie

Studia filologiczne w Bielsku-Białej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia filologiczne Bielsko- Biała
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia filologiczne w Bielsko Białej rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA FILOLOGICZNE W BIELSKO BIAŁEJ - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Anglistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia angielska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia hiszpańska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia polska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Germanistyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Bielsko Białej są studia filologiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI FILOLOGICZNE W BIELSKO BIAŁEJ

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Bielsku- Białej

Przepustką na studia filologiczne w Bielsku- Białej jest konkurs świadectw. Nie trzeba tłumaczyć, że najważniejszymi przedmiotami branymi pod uwagę w procesie rekrutacji są języki. Zatem wznieście się na wyżyny swoich możliwości i zdobądźcie bardzo dobre oceny z języka polskiego i języka obcego, które będą Waszym biletem wstępu na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI FILOLOGICZNE W BIELSKO BIAŁEJ

STUDIA FILOLOGICZNE W BIELSKO BIAŁEJ - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia filologiczne w Bielsku-Białej?

Oferta studiów filologicznych w Bielsku- Białej być może nie należy do grona największych, ale do ciekawych na pewno. Każdy kto interesuje się popularnymi językami oraz narodami, od których te języki pochodzą, na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie w czym chciałby się kształcić. Nauka języków to podróż.

Dzięki językowi poznajemy kulturę, historię i obyczaje, a według amerykańskiego językoznawcy, Benjamina Lee Whorfa, język kształtuje nasz sposób myślenia. Kierunki filologiczne od lat cieszą się sporą popularnością, także dlatego, że z bogatym słownictwem i umiejętnością komunikacji mamy szansę na ciekawą pracę, w różnych dziedzinach.

Kandydat na studia filologiczne w Bielsku- Białej powinien być, przede wszystkim, mocno zainteresowany językiem, którego chce się uczyć. Im więcej wiemy o danym języku i o tym, które narody się nim posługują sprawia, że nasza nauka jest efektywniejsza i sprawia dużą przyjemność, bo studia filologiczne to nie tylko nauka by zdobyć dyplom, to nauka dla samego siebie, bo znajomość języka można wykorzystać w wielu sytuacjach.

Studia filologiczne w Bielsku- Białej proponuje Akademia Techniczno- Humanistyczna, powstała w 2001 roku, z przekształcenia istniejącej od 1969 roku filii Politechniki łódzkiej. Właśnie na tej uczelni, na Wydziale Humanistyczno- Społecznym macie możliwość zgłębiania wiedzy językowej, z kilkoma specjalnościami.

Współczesne studia filologiczne obalają mit mówiący, że jedyną drogą zawodową dla absolwenta jest nauczanie w szkole. Obecnie, przestrzeń zawodowa się powiększa i wielu filologów otrzymuje szansę innej, o odmiennym charakterze pracy. Chcesz wiedzieć jaką pracę możesz zdobyć perfekcyjnie posługując się językiem? Przeczytaj, co możesz zyskać dzięki studiom filologicznym w Bielsku- Białej.

 

Praca po studiach filologicznych w Bielsku- Białej

Jeśli absolwent studiów filologicznych przygotowany jest do podjęcia zatrudnienia w roli nauczyciela w szkole, to jest to prawda. Ale coraz mniejsze grono studentów filologii planuje uczyć po zakończeniu studiów. I nie można im się dziwić, gdyż obszar obowiązków, którymi mogą się zająć, powiększa się bardzo szybko. Wysoko rozwinięte kompetencje językowe są dzisiaj w cenie, a znajomość nawet kilku języków stanowi wartość dodaną zwłaszcza na początku kariery zawodowej.

Będąc absolwentem studiów filologicznych w Bielsku- Białej można znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach: obsłudze klienta, tłumaczeniach, Human Resources, IT, finansach, Public Relations, marketingu, czy kreacji artystycznej. To oczywiście nie wszystko. Na filologów czeka praca edytora, wydawcy, czy korektora. Może prowadzić kursy i obozy językowe, zważywszy na fakt, iż szkoły językowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób w różnym wieku. Kolejną możliwością jest praca w mediach.

Absolwenci filologii to ludzie, którzy ciekawie i bezbłędnie piszą, a w niejednej redakcji przydałaby się osoba z takimi umiejętnościami. Można też wreszcie, jak po każdym kierunku, pozostać na uczelni i rozpocząć literaturoznawczą karierę naukową. Wymaga to oczywiście wiele pracy i przede wszystkim pasji, ale nic tak nie satysfakcjonuje w życiu jak kariera zawodowa wynikająca z zainteresowań.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BIELSKO BIAŁEJ NA KTÓRYCH SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA TECHNICZNO- HUMANISTYCZNA W BIELSKU- BIAŁEJ

Wydział Humanistyczno- Społeczny zaprasza:

  • Filologia polska. Specjalności: Nauczycielska, Projektowanie komunikacji;
  • Filologia. Specjalności: Filologia słowiańska (język czeski/rosyjski w biznesie i turystyce), Filologia hiszpańska (hiszpański język biznesu), Filologia angielska (nauczycielska, translacja).

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)