Studia filologiczne Opole

Studia filologiczne Opole

Studia filologiczne Opole

Największy wybór studiów

filologicznych w Opolu

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Opole | woj. opolskie

Jeśli kochasz słowa, składające się w całość litery, to pomyśl o studiach filologicznych. Swoją miłość do języka możesz przełożyć na pracę zawodową i ułożyć swoją ścieżkę kariery z wykorzystaniem umiejętności filologicznych. Filolodzy to osoby o wielkim potencjale komunikacyjnym. Rozumiejące innych, czujące, analizujące komunikaty innych osób. Podczas studiów filologicznych w Opolu nauczysz się wykorzystywać naturalne kompetencje w pracy zawodowej.

Studia filologiczne to przede wszystkim stały kontakt z językiem - nauka słówek, nauka składni, fonetyki, historii gramatyki. Zdobędziecie wiedzę teoretyczną o języku, jak i posiądziecie umiejętności praktyczne. W Opolu możecie podjąć studia językowe z germanistyki, slawistyki i języków romańskich. Oczywiście nie brakuje tu kierunków filologii polskiej. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, co świetnie wpływa na naukę praktycznej komunikacji językowej. Poznajcie kierunki studiów, jakie możecie wybrać w ramach studiów filologicznych w Opolu.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI FILOLOGICZNE W OPOLU

edytorstwo
game studies
germanistik
język biznesu
slawistyka
Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Opolu

Marzysz o zostaniu wykształconym filologiem? Przyłóż się do zdania matury z języka polskiego oraz języka obcego i dodatkowego przedmiotu humanistycznego na poziomie rozszerzonym. To te przedmioty brane są pod uwagę przez komisję rekrutacyjną, która decyduje czy akurat Ty dostaniesz się na studia filologiczne w Opolu. Nie ma innej drogi na studia niż droga przez komisję rekrutacyjną. Dlatego nie lekceważcie egzaminów dojrzałości - uczcie się pilnie i pochwalcie się swoimi wynikami w odpowiednim momencie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FILOLOGICZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach filologicznych

Gdzie szukać pracy po studiach filologicznych w Opolu? Wszędzie tam, gdzie są obcokrajowcy. Czyli w międzynarodowych korporacjach, w firmach spedycyjnych, logistycznych, inwestycyjnych. Filolodzy to etatowi pracownicy dużych firm, w których cenione są przede wszystkim umiejętności komunikacyjne i wyobraźnia, a tę kształtujecie podczas studiów, poznając liczne powieści i teksty artystyczne. Filolodzy to również nauczyciele języków obcych, korepetytorzy, jak i nauczyciele języka polskiego jako obcego.

Dzięki specjalizacji nauczycielskiej możecie starać się o etat nauczyciela w placówkach szkolnych różnego typu. Możecie również wyspecjalizować się jako nauczyciele przedszkolni. Teraz nauka języka angielskiego rozpoczynana jest w bardzo wczesnym wieku. Ukończenie studiów filologicznych to również dobry start do własnego biznesu - możecie otworzyć własną szkołę językową, biuro tłumaczeń czy własną działalność gospodarczą z zakresu komunikowania czy edukacji innego rodzaju.

Studia filologiczne, jeśli są dobrze wykorzystane, dają duże szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Najlepiej już podczas studiów rozpocząć proces poszukiwania swojego konika filologicznego i drogi zawodowej, jaką pójdziecie po ukończeniu nauki. Możliwości macie wiele. Czas studiów to czas, by się zastanowić jak wykorzystać.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA FILOLOGICZNE

Jeśli zdecydujesz się na podjęcie studiów filologicznych w Opolu, to udaj się na Uniwersytet Opolski na Wydział Filologiczny, to tu możesz studiować kierunki takie jak:

  • english philologie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • filologia germańska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • filologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • filologia polska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • filologia romańska od podstaw - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • germanische philologie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • język biznesu - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • slawistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)