Studia filologiczne Opole

Studia filologiczne Opole

Studia filologiczne Opole

Największy wybór studiów

filologicznych w Opolu

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Opole | woj. opolskie

Jeśli kochasz słowa, składające się w całość litery, to pomyśl o studiach filologicznych. Swoją miłość do języka możesz przełożyć na pracę zawodową i ułożyć swoją ścieżkę kariery z wykorzystaniem umiejętności filologicznych. Filolodzy to osoby o wielkim potencjale komunikacyjnym. Rozumiejące innych, czujące, analizujące komunikaty innych osób. Podczas studiów filologicznych w Opolu nauczysz się wykorzystywać naturalne kompetencje w pracy zawodowej.

Studia filologiczne to przede wszystkim stały kontakt z językiem - nauka słówek, nauka składni, fonetyki, historii gramatyki. Zdobędziecie wiedzę teoretyczną o języku, jak i posiądziecie umiejętności praktyczne. W Opolu możecie podjąć studia językowe z germanistyki, slawistyki i języków romańskich. Oczywiście nie brakuje tu kierunków filologii polskiej. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, co świetnie wpływa na naukę praktycznej komunikacji językowej. Poznajcie kierunki studiów, jakie możecie wybrać w ramach studiów filologicznych w Opolu.

KIERUNKI FILOLOGICZNE W OPOLU

edytorstwo
game studies
germanistik
język biznesu
slawistyka
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia filologiczne w Opolu

Marzysz o zostaniu wykształconym filologiem? Przyłóż się do zdania matury z języka polskiego oraz języka obcego i dodatkowego przedmiotu humanistycznego na poziomie rozszerzonym. To te przedmioty brane są pod uwagę przez komisję rekrutacyjną, która decyduje czy akurat Ty dostaniesz się na studia filologiczne w Opolu. Nie ma innej drogi na studia niż droga przez komisję rekrutacyjną. Dlatego nie lekceważcie egzaminów dojrzałości - uczcie się pilnie i pochwalcie się swoimi wynikami w odpowiednim momencie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach filologicznych

Gdzie szukać pracy po studiach filologicznych w Opolu? Wszędzie tam, gdzie są obcokrajowcy. Czyli w międzynarodowych korporacjach, w firmach spedycyjnych, logistycznych, inwestycyjnych. Filolodzy to etatowi pracownicy dużych firm, w których cenione są przede wszystkim umiejętności komunikacyjne i wyobraźnia, a tę kształtujecie podczas studiów, poznając liczne powieści i teksty artystyczne. Filolodzy to również nauczyciele języków obcych, korepetytorzy, jak i nauczyciele języka polskiego jako obcego.

Dzięki specjalizacji nauczycielskiej możecie starać się o etat nauczyciela w placówkach szkolnych różnego typu. Możecie również wyspecjalizować się jako nauczyciele przedszkolni. Teraz nauka języka angielskiego rozpoczynana jest w bardzo wczesnym wieku. Ukończenie studiów filologicznych to również dobry start do własnego biznesu - możecie otworzyć własną szkołę językową, biuro tłumaczeń czy własną działalność gospodarczą z zakresu komunikowania czy edukacji innego rodzaju. Studia filologiczne, jeśli są dobrze wykorzystane, dają duże szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Najlepiej już podczas studiów rozpocząć proces poszukiwania swojego konika filologicznego i drogi zawodowej, jaką pójdziecie po ukończeniu nauki. Możliwości macie wiele. Czas studiów to czas, by się zastanowić jak wykorzystać.

STUDIA FILOLOGICZNE W OPOLU - PODYPLOMOWE

F
J
K
N
S
T
Rozwiń

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA FILOLOGICZNE

Jeśli zdecydujesz się na podjęcie studiów filologicznych w Opolu, to udaj się na Uniwersytet Opolski na Wydział Filologiczny, to tu możesz studiować kierunki takie jak:

  • english philologie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • filologia germańska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • filologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • filologia polska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • filologia romańska od podstaw - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • germanische philologie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • język biznesu - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • slawistyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)