Studia filologiczne Katowice

Studia filologiczne Katowice

Studia filologiczne Katowice

Największy wybór studiów

filologicznych w Katowicach

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Katowice | woj. śląskie

Kim są filolodzy? To osoby specjalizujące się w komunikacji i umiejętności posługiwania się językami obcymi. To osoby szybko i logicznie myślące, mające smykałkę do matematyki i muzyki. Szczególnie łatwo jest nauczyć się języków obcych osobom o zdolnościach muzycznych. Wrażliwość na dźwięki łączy się z umiejętnościami komunikacyjnymi. Jeśli więc czujesz, że nauka języka obcego to dla Ciebie pestka, to może warto pomyśleć o studiach filologicznych? To nauka o języku, o komunikacji, o historii społeczeństwa, historii dorobku materialnego człowieka.

Studia filologiczne to poznanie historii, psychologii, kultury, literatury, jak i możliwości wykorzystania informacji w praktyce. To także dogłębne rozgrzebanie gramatyki danego języka w celu jego szczegółowego poznania. Filolodzy to cenieni pracownicy korporacji międzynarodowych, tłumacze, nauczyciele, jak i pisarze. Znają materię słowa jak nikt inny. Mogą bezproblemowo porozumiewać się z całym światem. Nie mają żadnych barier komunikacyjnych. Są odważni w kontaktach z innymi, budują relacje, pośredniczą w trudnych rozmowach. Praca filologów jest niezbędnym elementem świata biznesu, jak i polityki. Odkąd mamy do czynienia z globalizacją, filolodzy są wszędzie, praktycznie w każdej dziedzinie życia społecznego mają co robić. Na studiach filologicznych w Katowicach poznacie nie tylko język danego narodu, ale i mentalność społeczności władającej danym językiem, jak i umiejętności projektowania relacji.

Ciekawe specjalizacje z projektowania rozrywki interaktywnej, tłumaczenia gier czy specjalizacji biznesowych, z pewnością mogą Was przekonać do wybrania Uniwersytetu Śląskiego i oferowanych przez Wydział Filologiczny kierunków. Sprawdźcie, jakie perełki przygotowała dla Was kadra Uniwersytetu Śląskiego, zobaczcie czy któryś z kierunków filologicznych i któraś ze specjalizacji Was przekonuje!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI FILOLOGICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:

KIERUNKI FILOLOGICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Katowicach i Gliwicach

Aby zostać dyplomowanym filologiem należy poznać co najmniej jeden język obcy i zdać z niego śpiewająco maturę. Komisja kwalifikacyjna weźmie pod uwagę również wyniki matury z języka polskiego, ojczystego, jak i dodatkowych przedmiotów humanistycznych - historii, wiedzy o społeczeństwie czy geografii.

W ramach rekrutacji na studia filologiczne przeprowadzany jest konkurs świadectw, komisja wyłania najlepszych kandydatów ze śpiewającymi wynikami maturalnymi i wpisuje ich na listę studentów. Tak więc, jeśli chcecie zostać dyplomowanymi filologami, to musicie się dobrze uczyć i pięknie zdać maturę!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FILOLOGICZNE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

Praca po studiach filologicznych

Filolodzy to świetni nauczyciele języków obcych, korepetytorzy, ale nie tylko. To również tłumacze w zakresie tekstów specjalistycznych, jak i normalnych. Tłumacze wspierają przedsiębiorców działających na międzynarodowej arenie, przygotowują teksty ofert, często są obecni podczas negocjacji z kontrahentami. Tłumacze przysięgli zajmują się ważnymi tekstami prawnymi, dokumentacją. 

Praca tłumacza niekiedy jest bardzo ciekawa - osoba taka wiele podróżuje, utrzymuje kontakty z różnymi środowiskami, ma okazję brylować w towarzystwie. To praca dla ludzi lubiących ruch i nawiązywanie nowych kontaktów, praca dla odważnych. Poza tłumaczeniem, filolodzy zajmują się również publicystyką, pracują w redakcjach czasopism, instytucjach kulturalnych, w turystyce i sektorze usług z nią związanych. Wielu filologów znajduje zatrudnienie w ośrodkach masowego przekazu (radio, prasa, TV, jak i internet). Im trudniejszy język wybierzecie jako Wasz wiodący, tym bardziej zwiększycie swoje szanse na znalezienie ciekawej pracy. 

Na Uniwersytecie Śląskim ciekawe są kierunki związane z językami indyjskimi. Wciąż w Polsce mamy zbyt mało specjalistów zajmujących się trudnymi językami obcymi. Filologów angielskich, germanistów, iberystów mamy już naprawdę sporo. To nasz rodzaj podpowiedzi, jakie kierunki filologiczne warto wybrać. Filolodzy dzięki rozbudowanym umiejętnościom komunikacyjnym odnajdą się wszędzie tam, gdzie istotne są umiejętności sprawnego komunikowania się - korporacje międzynarodowe, agencje marketingowe, reklamowe czy praca w działach PR i HR - nic nie stoi na przeszkodzie, by nie iść standardową drogą filologa, a działać wedle własnego pomysłu. Filolodzy prowadzą własne działalności gospodarcze, na przykład zakładają szkoły językowe, prowadzą korepetycje. A Ci, którzy czują powołanie nauczycielskie, znajdują zatrudnienie w szkołach podstawowych, przedszkolach, jak i w szkolnictwie zawodowym.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI - STUDIA FILOLOGICZNE

W Katowicach możecie podjąć studia filologiczne na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach:

Wydział Filologiczny

  • filologia angielska - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. język biznesu, kultura i literatura angielskiego obszaru językowego, kultura-media-translacja, nauczycielska, nauczycielska z informatyką, nauczycielska z językiem niemieckim, projektowanie rozrywki interaktywnej, projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania, tłumaczeniowa, tłumaczeniowa z językami Indii, tłumaczeniowa z językiem chińskim, tłumaczeniowa z językiem japońskim, tłumaczeniowa z językiem niemieckim
  • filologia germańska - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. interkulturowe studia niemcoznawcze, język niemiecki od podstaw, język szwedzki, nauczycielska, nauczycielska z językiem szwedzkim, tłumaczeniowa w zakresie języka prawniczego i ekonomicznego, tłumaczeniowa w zakresie języków specjalistycznych
  • filologia klasyczna - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • filologia polska - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • filologia słowiańska - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. językowo-kulturowa z językiem zachodnioeuropejskim, przekład w komunikacji międzykulturowej,
  • filologia - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. europejskie studia leksykograficzne, filologia romańska, filologia włoska, język francuski w mediach i biznesie, język francuski z programem tłumaczenia specjalistycznego i wspomaganego komputerowo, język hiszpański z programem tłumaczeniowym, język hiszpański z programem: kultura, literatura i media Ameryce Łacińskiej, język rosyjski - program język biznesu, język rosyjski w mediach i komunikacji społecznej, język włoski w mediach i biznesie, język włoski z programem tłumaczeniowym, języki stosowane, rosjoznawstwo
  • językoznawstwo - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • komunikacja promocyjna i kryzysowa - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)