Studia filologiczne Szczecin

Studia filologiczne Szczecin

Studia filologiczne Szczecin

Największy wybór studiów

filologicznych w Szczecinie

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Nauka języków zawsze była, jest i będzie w cenie. Nauka języków to obalanie granic i skracanie niepotrzebnego dystansu między ludźmi.

Studia filologiczne w Szczecinie to sposób na poznanie historii, kultury i języka wielu krajów, ale także własnej ojczyzny- w myśl zasady „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Bardzo dobra znajomość języka daje ogromną swobodę przy wyborze zawodu i miejsca jego wykonywania. Znajomość języka daje także bezpieczeństwo, komfort i wygodę, nie tylko w relacjach zawodowych, ale także w zwyczajnych stosunkach towarzyskich.

Ktoś powie, że studia filologiczne to ciągłe siedzenie z nosem w książkach. Owszem, jest w tym sporo prawdy, ale zasadniczo lepiej siedzi się z nosem w książkach nad rzeką, nad jeziorem, bądź na Starym Mieście pełnym zabytków. Dlatego warto przekonać się o tym, co mają do zaproponowania studia filologiczne w Szczecinie. Najważniejszą uczelnią, która oferuje kształcenie w tym zakresie jest Uniwersytet Szczeciński, z jednym z najmłodszych wydziałów uczelni, Wydziałem Filologicznym.

Absolwenci studiów filologicznych otrzymują coraz ciekawsze oferty pracy. Perfekcyjne władanie językiem nadal nie jest umiejętnością powszechną, i póki taki stan się utrzyma, będzie to intratne zajęcie. Wybierając naukę języka obcego, warto postarać się o wyjazd zagraniczny. Tylko wtedy mamy szansę naocznie przekonać się jak wygląda świat, o którym się uczymy. Im więcej zebranych doświadczeń, tym bogatsze nasze CV. Jeśli brzmi to zachęcająco, to przeczytaj koniecznie czym charakteryzują się studia filologiczne w Szczecinie. 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W SZCZECINIE SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI FILOLOGICZNE W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI FILOLOGICZNE W SZCZECINIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Szczecinie

Aby dostać się na studia filologiczne należy mocno przyłożyć się do języka polskiego i języków obcych. Dodatkowo, warto zadbać o poziom swojej wiedzy z historii i wiedzy o społeczeństwie; wtedy znacząco zwiększamy szansę na otrzymanie upragnionego indeksu.

STUDIA FILOLOGICZNE W SZCZECINIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach filologicznych w Szczecinie

Choć zawód nauczyciela może dać wiele radości i satysfakcji, to coraz mniej absolwentów studiów filologicznych obiera taki właśnie kierunek ścieżki zawodowej. Mogą tak robić, gdyż coraz częściej pojawiają się inne, nierzadko ciekawsze możliwości zatrudnienia.

Postęp techniczny oraz rozwój sektora usług stwarza zapotrzebowanie na pracowników z bardzo dobrą, bądź doskonałą znajomością jednego, bądź kilku języków obcych. Absolwenci studiów filologicznych zatrudniani są w dużych, nierzadko międzynarodowych firmach, a ich zadaniem jest uczestnictwo w istotnych rozmowach, czy procesach zacieśnianiu kontaktów biznesowych. Kolejną możliwości zawodową jest praca w mediach. Absolwenci studiów filologicznych świetnie piszą, ciekawie opowiadają, redagują, przyciągają uwagę przy pomocy słów. Z takimi umiejętnościami odnaleźliby się także w instytucjach kultury, jako rzecznicy prasowi, w biurach tłumaczeń, czy też w rejonach Public Relations.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Filologiczny:

  • Filologia polska. Specjalności: Edytorsko- wydawnicza, Komunikacja medialna i public relations, Krytycznoliteracka, Bibliologiczna, Nauczycielska,
  • Filologia angielska,
  • Filologia germańska,
  • Filologia germańska z dodatkowym językiem obcym,
  • Filologia romańska z dodatkowym językiem obcym,
  • Filologia rosyjska z dodatkowym językiem obcym,
  • Iberystyka.

dowiedz się więcej

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego proponuje także studia podyplomowe. Są to następujące kierunki:

  • Korespondencja w biznesie w języku niemieckim i polskim
  • Tłumaczenia specjalistyczne języków obcych, ze specjalizacją języka prawa i ekonomii.

 

 


 

WYŻSZA SZKOŁA HUMANISTYCZNA TOWARZYSTWA WIEDZY POWSZECHNEJ W SZCZECINIE STUDIA FILOLOGICZNE

Uczelnia niepubliczna prowadząca kształcenie w zakresie filologii to Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Uczelnia proponuje jeden kierunek, a jest nim: Lingwistyka stosowana, ze specjalnościami: translatoryczną i nauczycielską.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)