Studia filologiczne Gorzów Wielkopolski

Studia filologiczne Gorzów Wielkopolski

Studia filologiczne Gorzów Wielkopolski

Największy wybór studiów

filologicznych w Gorzowie Wlkp.

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Gorzów Wielkopolski | woj. lubuskie

Znajomość języków to dzisiaj przepustka do sukcesu i ceniona umiejętność. Być może dlatego studia filologiczne wciąż cieszą się popularnością. Nie inaczej jest w Gorzowie Wielkopolskim.

Studia filologiczne w Gorzowie Wielkopolskim realizowane są na jednej uczelni, Akademii im. Jakuba z Paradyża i nie stanowią najsilniejszej oferty kształcenia, choć ci, którzy chcieliby wybrać się na najpopularniejsze, filologiczne specjalności powinni zwrócić swoją uwagę. 

Jeśli ciągle egzystuje stereotyp mówiący, że absolwent studiów filologicznych ma szansę na podjęcie pracy wyłącznie w roli nauczyciela, to prędko trzeba wyjaśnić, że możliwości zawodowych jest znacznie więcej; od tłumacza, po asystenta delegacji zagranicznych; od dziennikarza po konsultanta biznesowego.

Absolwenci studiów filologicznych coraz częściej otrzymują szansę zdobycia interesującej pracy, gdyż perfekcyjne władanie językiem wciąż nie należy do standardów. Warto więc poświęcić wiele godzin w bibliotekach na czytaniu książek, słowników i opracowań. Decydując się na naukę języka obcego, warto postarać się o możliwość wyjazdu zagranicznego. Podróże umacniają zdolności językowe, oraz są najlepszą lekcją historii i kultury. Po takich doświadczeniach zapisanych w CV łatwiej o ciekawą i perspektywiczną pracę. Brzmi interesująco? Jeśli to, to przeczytaj co oferują studia filologiczne w Gorzowie Wielkopolskim.

POPULARNE KIERUNKI FILOLOGICZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI FILOLOGICZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI FILOLOGICZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Gorzowie Wielkopolskim

Aby dostać się na studia filologiczne, należy, na bardzo dobrą ocenę, zdać maturę z języka polskiego i wybranego języka obcego. Oczywiście, na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo, warto zainteresować się historią, lub wiedzą o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FILOLOGICZNE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - PODYPLOMOWE

Praca po studiach filologicznych w Gorzowie Wielkopolskim

W XXI wieku pracodawcy stawiają na tych, którzy świetnie władają zarówno językami obcymi, jak i językiem ojczystym. Absolwentom studiów filologicznych otwierają się nowe drzwi i pojawiają nowe drogi kariery zawodowej. Pomimo, iż posiadają wykształcenie humanistyczne, pozwalające rozumieć i badać zjawiska i procesy literackie, językowe i kulturowe przeszłości, to nabyli umiejętności do tego, by bardzo dobrze odnaleźć się we współczesności.

Absolwenci studiów filologicznych w Gorzowie Wielkopolskim mogą znaleźć zatrudnienie w placówkach oświatowych, placówkach kulturalnych, placówkach samorządu lokalnego, w wydawnictwach, bądź w redakcjach czasopism. Ale czy to wszystko? Nie. Na filologów czekają także ośrodki telewizyjne, stacje radiowe, agencje reklamowe, branża turystyczna, ale także duże, międzynarodowe firmy – właśnie tam rośnie zapotrzebowanie na ludzi perfekcyjnie mówiących w danym języku. Potrzebni są w ważnych rozmowach, pertraktacjach, spotkaniach, umowach. Każda firma dba o jak najlepszy kontakt ze swoim klientem, a zdolny filolog sprawdzi się w roli przedstawiciela.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 

AKADEMIA IM. JAKUBA Z PARADYŻA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Humanistyczny:

  • Filologia polska. Specjalności: Nauczycielska z bibliotekoznawstwem i informacją naukową, Nauczycielska z logopedią, Nauczycielska z komunikacją medialną, Nauczycielska z językiem rosyjskim;
  • Filologia angielska. Specjalności: Nauczycielska, Translatorska;
  • Filologia germańska. Specjalności: Nauczycielska, Translatorska.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)