Studia filologiczne Słupsk

Studia filologiczne Słupsk

Studia filologiczne Słupsk | woj. pomorskie

„Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym.” Słowa, które wypowiedział Johann Wolfgang von Goethe świetnie opisują znaczenie studiów filologicznych w Słupsku. Konkretne kierunki, stawiające przede wszystkim na naukę płynnego mówienia i rozumienia, to podstawa kształcenia w tym zakresie, będąca także podstawą do przyszłej pracy zawodowej. Umiejętności komunikacji to dzisiaj jedna z najważniejszych predyspozycji do tego, by robić to, o czym się marzy.

Po studiach, których priorytetem jest perfekcyjne władanie językiem, nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem pracy. Wydawnictwa, biura tłumaczeń, ośrodki informacji turystycznej, media – to tylko kilka miejsc pracy, które widnieją na liście absolwentów studiów filologicznych. Studia filologiczne w Słupsku realizowane są na uczelni publicznej, Akademii Pomorskiej, której Instytut Neofilologii dba o zacieśnianie współpracy międzynarodowej. Współpraca obejmuje, między innymi: Białoruski Uniwersytet Państwowy w Mińsku, Państwowy Uniwersytet w Kaliningradzie i Uniwersytet Szeged, w węgierskiej Segedynie, a polega ona na wymianie materiałów dydaktycznych, czy też możliwości odbywania przez studentów praktyk językowych.

„Inny język to inna wizja życia”, powiedział niegdyś wybitny włoski reżyser Federico Fellini. I właśnie Wy, będąc studentami, otrzymacie niepowtarzalną okazję do tego, by poznać te wizje. Na Akademii Pomorskiej czekają na Was różne kierunki i różne specjalności, które naprowadzą Was na konkretne ścieżki kariery zawodowej. A warto pamiętać o tym, że znając języki, wspomniana ścieżka kariery może sięgać znacznie dalej. A jeśli jesteś ciekawy dokąd, to zapoznaj się z ofertą studiów filologicznych w Słupsku.

KIERUNKI FILOLOGICZNE W SŁUPSKU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W SŁUPSKU SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA FILOLOGICZNE W SŁUPSKU - PODYPLOMOWE

Rekrutacja na studia filologiczne w Słupsku

Przepustką na studia filologiczne w Słupsku jest oczywiście język polski, bądź obcy. Na maturze należy postarać się o jak najlepsze wyniki i, co równie oczywiste, na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach filologicznych w Słupsku

Absolwenci studiów filologicznych nie są skazani wyłącznie na pracę w szkolnictwie, w roli nauczyciela, choć jest to zawód, który może dać bardzo wiele satysfakcji. Zdobyta wiedza i opanowane umiejętności torują także inne drogi kariery zawodowej, a absolwenci filologii mogą dokonywać wyboru.

Rozwój sektora usług biznesowych, oraz kontaktów gospodarczych zarówno z zachodnią, jak i wschodnią częścią kontynentu stwarza duże zapotrzebowanie na pracowników z bardzo dobrą, bądź doskonałą znajomością języków obcych. Będąc filologiem można uczestniczyć, bądź pośredniczyć w ważnych rozmowach, których finałem jest podpisywanie umów, realizacja kontraktów, czy zaciśnięcie współpracy.

Otwarte granice i handel międzynarodowy to bardzo dobry pretekst do wykorzystywania swoich filologicznych umiejętności. Kolejną możliwością zawodową dla absolwentów studiów filologicznych jest praca w mediach. Potrafią pisać, redagować, opowiadać, przyciągać uwagę przy pomocy słów, zatem to dla nich odpowiedni rejon zawodowy. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Praca lektora w szkole językowej.

To zajęcie edukacyjne cieszy się zdecydowanie większą popularnością, niż uczenie w szkołach ogólnokształcących. Innym pomysłem na siebie może być zostanie tłumaczem, pisemnym, czy przysięgłym (symultanicznym, lub konsekutywnym), lecz aby zatrudnić się w takiej roli, należy najpierw zdać stosowny egzamin.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA POMORSKA W SŁUPSKU STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Filologiczno- Historyczny:

  • Filologia angielska: studia I i II- stopnia. Specjalności: Nauczycielska, Translatoryczna;
  • Filologia germańska: studia I i II- stopnia. Specjalności: Nauczycielska, Język niemiecki w biznesie i turystyce, Filologia germańska z językiem angielskim;
  • Filologia polska: studia I i II- stopnia. Specjalności: Dziennikarstwo i nowe media, Nauczycielska, Wydawniczo- redaktorska;
  • Filologia rosyjska: studia I i II- stopnia. Specjalności: Język rosyjski w biznesie i turystyce, Literacko- przekładoznawcza, Filologia rosyjska z językiem angielskim.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)