Studia filologiczne Radom

Studia filologiczne Radom

Studia filologiczne Radom

Największy wybór studiów

filologicznych w Radomiu

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.01.2023

Studia filologiczne Radom | woj. mazowieckie

Studia filologiczne w Radomiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia filologiczne Radom
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA FILOLOGICZNE W RADOMIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Filologia angielska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia germańska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Lingwistyka stosowana stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu są studia filologiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI FILOLOGICZNE W RADOMIU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Radomiu

Język jest najważniejszy. Dokładnie tak. Aby dostać się na studia filologiczne, należy, na bardzo dobrą ocenę, zdać maturę z języka polskiego i wybranego języka obcego. Oczywiście, na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo, warto zainteresować się historią, lub wiedzą o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI FILOLOGICZNE W RADOMIU

STUDIA FILOLOGICZNE W RADOMIU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia filologiczne w Radomiu?

Znajomość języków otwiera drzwi i toruje wiele dróg. Obecnie jest jedną z najwyżej cenionych umiejętności. Dlatego absolwenci studiów filologicznych często pracują w dużych, międzynarodowych firmach i pośredniczą w dyskusjach biznesowych, a nie jak wydaje się niektórym, pracują wyłącznie w szkole w roli nauczyciela.

Studia filologiczne w Radomiu mają przygotować do dobrego startu w ciekawe życie zawodowe i ukierunkować na odpowiednią ścieżkę już na początku nauki. Choć nie należą do najłatwiejszych, a wybór kierunków i specjalności nie jest największy, to są to studia satysfakcjonujące.

Wymagają systematyczności, umiejętności słuchania i szybkiego zapamiętywania, a składają się z wykładów, zajęć konwersatoryjnych nastawionych na połączenie zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyką, doskonaloną dodatkowo w czasie praktyk przedmiotowych: w mediach, wydawnictwach, szkołach, czy placówkach kulturalnych.

Studia filologiczne w Radomiu realizowane są na jednej uczelni, Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym i skierowane są do osób, które dokładnie obrały swój kierunek kształcenia i chcą odbyć interesującą podróż ukazującą kulturę, obyczaje i historię danego kraju.

A jakie przedmioty trzeba zaliczyć, aby tę podróż ukończyć? Na przykład wstęp do językoznawstwa, kulturę obszaru języka, poetykę i literaturę powszechną. Roger Bacon napisał, że „znajomość języków jest bramą wiedzy”. Jeśli tak, to nie ma innej możliwości jej otwarcia jak wybrać się na studia filologiczne. Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny w Radomiu czeka!

 

Praca po studiach filologicznych w Radomiu

Studia, studia i po studiach. Ukończyłeś studia filologiczne w Radomiu i co dalej? Na szczęście, na to pytanie jest coraz więcej odpowiedzi, bo każdego roku powiększa się rynek pracy dla tych, którzy świetnie władają językami. Znajomość języków obcych to bardzo cenna umiejętność i wielu pracodawców zwraca na nią coraz baczniejszą uwagę. Dzięki niej możesz znaleźć pracę w miejscach, których nigdy przedtem nawet nie brałeś pod uwagę myśląc o swojej karierze zawodowej.

Będąc absolwentem studiów filologicznych można znaleźć zatrudnienie w wydawnictwach, redakcjach czasopism, biurach tłumaczeń, środkach masowego przekazu, szkołach językowych, bądź instytucjach kulturalnych, takich jak muzea, teatry, czy domy kultury. Ale coraz więcej osób korzysta z ofert, jakie proponują duże, międzynarodowe firmy.

Potrzebują one ludzi z doskonałą znajomością języka, by prowadzić działalność biznesową. Uczestniczą w spotkaniach, rozmowach, pośredniczą wymianie projektów, reprezentują firmę na ważnych zebraniach. Zostają tłumaczem, opiekunem językowym delegacji oraz spotkań biznesowych, imprez kulturalnych i sportowych. Zostają konsultantami, bądź pracują nad upowszechnianiem kultury narodu, o którym uczyli się podczas studiów.

POPULARNE KIERUNKI W RADOMIU POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- HUMANISTYCZNY IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W RADOMIU

Wydział Filologiczno- Pedagogiczny:

  • Filologia polska. Specjalności: Nauczycielska, Dziennikarska i komunikacji biznesowej, Wiedzy o kulturze;
  • Filologia germańska. Specjalności: Nauczycielska, Menedżerska, Turystyczna, Translatorska;
  • Filologia angielska. Specjalności: Nauczycielska, Menedżerska, Translatorska, Amerykanistyki z translatoryką.

dowiedz się więcej 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)