Studia filologiczne Olsztyn

Studia filologiczne Olsztyn

Studia filologiczne Olsztyn

Największy wybór studiów

filologicznych w Olsztynie

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Olsztyn | woj. warmińsko mazurskie

„Język jest mapą drogową kultury. Mówi ci skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają.” – te słowa, amerykańskiej pisarki Rity Mae Brown idealnie opisują ideę studiów filologicznych. To dziedzina dla tych, którzy są ciekawi nie tylko samego języka, ale i kultury i obyczajów danego narodu.

Studia filologiczne w Olsztynie to podróż przez wybrane kraje, realizowana wyłącznie na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim. To także obalanie stereotypów, mówiących, że absolwenci studiów filologicznych to sami nauczyciele. Okres nauki udowodni, że umiejętności językowe i łatwość komunikacji łączą się z wieloma kwalifikacjami do pracy z ludźmi. Filolodzy to pracownicy służby dyplomatycznej, osoby zarządzające projektami, dziennikarze, politycy. Znajomość języków otwiera wiele drzwi, a cytując Edmunda De Waal’a: „Z językami wszędzie jesteś w domu.”

Absolwenci studiów filologicznych otrzymują coraz więcej ciekawych ofert zatrudnienia, ze względu na fakt, iż perfekcyjne władanie językiem wciąż należy do rzadziej spotykanych umiejętności. Warto spędzić wiele godzin w bibliotece na czytaniu tysięcy książek i studiowaniu słowników. Wybierając naukę języka obcego, warto postarać się o wyjazd zagraniczny, który umocni zdolności językowe oraz pozwoli dokładniej poznać historię, kulturę i obyczaje. Po takich doświadczeniach zapisanych w CV łatwiej o dobrą i perspektywiczną pracę. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to wybierz studia filologiczne w Olsztynie. Uniwersytet Warmińsko- Mazurski czeka.

POPULARNE KIERUNKI FILOLOGICZNE W OLSZTYNIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OLSZTYNIE SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI FILOLOGICZNE W OLSZTYNIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI FILOLOGICZNE W OLSZTYNIE

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Olsztynie

Aby dostać się na studia filologiczne należy mocno przyłożyć się do języka polskiego i języków obcych. Dodatkowo, warto zadbać o poziom swojej wiedzy z historii i wiedzy o społeczeństwie; wtedy znacząco zwiększamy szansę na otrzymanie upragnionego indeksu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach filologicznych w Olsztynie

Będąc absolwentem studiów filologicznych można znaleźć zatrudnienie w szkolnictwie. Wybór stanowi nauczanie w szkole publicznej, w szkole prywatnej, czy też w popularnych szkołach językowych. Innymi możliwościami może być praca w roli tłumacza, bądź założenia własnego biura świadczącego takie usługi. Inni pracodawcy także doceniają umiejętności filologów. Przykładem są korporacje, które poszukują osób ze zdolnościami językowymi, aby ułatwić kontakt z zagranicznymi kontrahentami.

Czy to koniec możliwości pracy? Nie. Będąc absolwentem studiów filologicznych można pracować w mediach; radiu, telewizji, czy prasie, gdzie dba się o poprawność języka. Gdzie jeszcze można spotkać filologów? W polityce. W poprawnie prowadzonej dyplomacji znajomość języka jest czynnikiem obowiązkowym, zatem osoba perfekcyjnie władająca językiem będzie na wagę złota. 

POZOSTAŁE UCZELNIE W OLSZTYNIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Humanistyczny zaprasza na następujące kierunki studiów:

  • Filologia polska. Specjalności: Nauczycielska, Edytorstwo tekstów, Wiedzy o kulturze;
  • Filologia. Specjalności: Filologia angielska, Nauczycielska w zakresie języka angielskiego, Filologia germańska, Nauczycielska w zakresie języka niemieckiego, Filologia rosyjska, Filologia rosyjska z językiem angielskim, Nauczycielska w zakresie języka rosyjskiego.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)