Studia filologiczne Częstochowa

Studia filologiczne Częstochowa

Studia filologiczne Częstochowa

Największy wybór studiów

filologicznych w Częstochowie

Odkryj kierunki filologogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia filologiczne Częstochowa | woj. śląskie

Studia filologiczne w Częstochowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA FILOLOGICZNE W CZĘSTOCHOWIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Angielski język biznesu stacjonarne I stopnia
Filologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia angielska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia germańska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia polska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Iberoznawstwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Język niemiecki w obrocie gospodarczym stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Częstochowie są studia filologiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI FILOLOGICZNE W CZĘSTOCHOWIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Częstochowie

Aby dostać się na studia filologiczne należy najmocniej przyłożyć się do nauki języka. Na maturze język polski oraz język obcy należy zdawać na poziomie rozszerzonym, oraz dobrać przedmiot dodatkowy; może to być historia, geografia, czy biologia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI FILOLOGICZNE W CZĘSTOCHOWIE

STUDIA FILOLOGICZNE W CZĘSTOCHOWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia filologiczne w Częstochowie?

„Człowiek żyje tyle razy, ile zna języków”. Jeśli wierzyć słowom, których autorem jest Johann Wolfgang von Goethe, to byłoby wspaniale znać chociaż kilka. Naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, ale jak to zrobić? Należy zastanowić się nad studiami filologicznymi. A w którym mieście? Na przykład tym, który wiele razy gościł w polskich utworach literackich.

Studia filologiczne w Częstochowie to nie lada gratka dla tych, zauważających różnicę pomiędzy znajomością języka a umiejętnością dogadania się. Studia filologiczne to podróż. Ale nie tylko przez kartki ciężkich słowników, ale także ciekawostek związanych z narodem, posługującym się wybranym przez nas językiem.

Studia filologiczne w Częstochowie to nie tylko kształcenie idące w konkretnym kierunku, ale także wymazywanie pewnego schematu, mówiącego, iż absolwent takich studiów ma szansę na pracę wyłącznie w jednym zawodzie- zawodzie nauczyciela. Otwieranie nowych specjalności świadczy o tym, że zdolny filolog może wykonywać zupełnie inną pracę, ale wciąż bazującą na jego wiedzy i umiejętnościach rozwiniętych podczas nauki.

A jakie są to umiejętności? Chociażby znajomość specjalistycznego słownictwa w takich dziedzinach jak: język biznesu, korespondencja handlowa i urzędowa, czy też umiejętność tłumaczenia języka mówionego w formie tłumaczeń konsekutywnych i symultanicznych.

Studia filologiczne w Częstochowie oferują trzy uczelnie; dwie publiczne i jedna niepubliczna, na których kandydaci znajdą kilka specjalności, w tym także takie z rozszerzonym lektoratem innego języka obcego. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to przeczytaj szczegóły studiów filologicznych w Częstochowie.

 

Praca po studiach filologicznych w Częstochowie

Założenie mówiące o tym, że absolwenci studiów filologicznych wyłącznie zostają nauczycielami odchodzi do lamusa. Osoby perfekcyjnie posługujące się językiem poszukiwaniu są i chętnie witani w różnych firmach i przedsiębiorstwach, niezależnie do branży. Zatrudniani są jako tłumacze, bądź osoby do prowadzenia kontaktu z zagranicznymi przedstawicielami, zatem mają duży wpływ na prowadzenie przez firmę interesów.

Oczywiście, praca absolwenta studiów filologicznych zależy od specjalności, w które jest wykształcony, ale należy przyznać, iż ciekawych ofert pracy jest coraz więcej. Na przykład absolwent specjalności o nazwie Tłumaczenia i języki specjalistyczne mogą pochwalić się znajomością słownictwa specjalistycznego w takich dziedzinach jak: język biznesu, korespondencja handlowa i urzędowa, turystyka i rekreacja, marketing i reklama, zatem świetnie przygotowany jest do pracy w gospodarce i administracji, na przykład w charakterze asystenta dyrektora, tłumacza korespondencji, czy tłumacza tekstów w zakresie biznesu i prowadzonej działalności.

Co jeszcze? Może zostać specjalistą do spraw kontaktów z zagranicą w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, oraz biurach podróży, firmach produkcyjnych, hotelach i jednostkach medycznych, gastronomicznych, handlowych i usługowych współpracujących z partnerami zagranicznymi.

POPULARNE KIERUNKI W CZĘSTOCHOWIE POLECANE DLA CIEBIE

POZOSTAŁE UCZELNIE W CZĘSTOCHOWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Filologiczno- Historyczny:

  • Filologia angielska: studia I i II- stopnia. Specjalności: Nauczycielska, Tłumaczenia i języki specjalistyczne, Tłumaczenia z rozszerzonym lektoratem języka chińskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego;
  • Filologia germańska: studia I i II- stopnia. Specjalności: Nauczycielska, Tłumaczenia i języki specjalistyczne, Język niemiecki w obszarach zawodowych, Literaturoznawstwo z elementami kulturoznawstwa;
  • Filologia polska: studia I i II- stopnia. Specjalności: Nauczycielska, Dziennikarska, Edytorsko- redaktorska, Podstawy i praktyka pisania, Film i realizacja obrazu filmowego, Teatr i animacja kultury widowisk.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Zarządzania:

  • Filologia: studia I- stopnia. Specjalność: Angielski język biznesu.

dowiedz się więcej

 


 

WYŻSZA SZKOŁA LINGWISTYCZNA W CZĘSTOCHOWIE STUDIA FILOLOGICZNE

  • Filologia angielska: studia I i II- stopnia. Specjalności: Język angielski w biznesie, Nauczyciel języka angielskiego, Tłumaczenia;
  • Filologia germańska: studia I i II- stopnia. Specjalności: Język niemiecki w biznesie, Nauczyciel języka niemieckiego, Tłumaczenia.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)