Studia filologiczne Białystok

Studia filologiczne Białystok

Studia filologiczne Białystok

Największy wybór studiów

filologicznych w Białymstoku

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Białystok | woj. podlaskie

Studia filologiczne w Białymstoku to połączenie nowoczesnego podejścia do nauki języków z poszanowaniem tradycji regionu. Najważniejsza uczelnia z kierunkami filologicznymi, czyli Uniwersytet w Białymstoku wręcz żyje nauczaniem języków. I jakże mogłoby być inaczej, skoro z Białegostoku pochodził Ludwik Zamenhof, twórca esperanto? Wydział Filologiczny oferuje kształcenie, ale oprócz tego prowadzi ośrodki badań, m.in. nad cenzurą panującą w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej oraz szkołę języka i kultury polskiej o nazwie „Pollando” (czyli „Polska” w języku esperanto).

Studia filologiczne od wielu lat należą do grona najpopularniejszych. Otwierane są nowe specjalności, tak by nauka szła w parze z wymaganiami rynku pracy. A one się zmieniają. Dzisiaj, absolwenci studiów filologicznych mają zdecydowanie więcej możliwości, stoją przed wyborem ścieżki zawodowej i zaprzeczają, niemal już zakurzonemu myśleniu, że wyłącznie obierają karierę w szkolnictwie, w roli nauczycieli. Filologów możemy spotkać w różnych miejscach; w mediach, administracji samorządowej, a nawet w największych, międzynarodowych korporacjach. Dlaczego? Bo znajomość języków jest w cenie.

Jeśli nie przekonują Was aspekty zawodowe i możliwości ciekawej kariery, to powinny zainteresować aspekty… zdrowotne. Micheal Gove powiedział: „To jest dosłownie tak, że nauka języków obcych sprawia, że jesteś mądrzejszy. Sieci neuronowe w mózgu wzmacniają się w wyniku nauki języków.” Wszystko jasne, prawda? Nic dodać, nic ująć.

Studia filologiczne po prostu wychodzą na zdrowie. Sprawdźcie, jak wyglądają one w Białymstoku!

POPULARNE KIERUNKI FILOLOGICZNE W BIAŁYMSTOKU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BIAŁYMSTOKU SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI FILOLOGICZNE W BIAŁYMSTOKU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI FILOLOGICZNE W BIAŁYMSTOKU

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Białymstoku

Studia filologiczne składają się z kierunków nauczania, które dzielone są pod względem zaawansowania językowego, czyli w programie nauczania możemy znaleźć np. Filologię angielską z językiem dla zaawansowanych słuchaczy i Filologię angielską dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym językiem. W przypadku tych pierwszych, w konkursie świadectw trzeba wykazać się bardzo wysoką ilością punktów, a z racji charakteru studiów, najważniejsze są przedmioty humanistyczne, takie jak: język polski, język obcy, historia, czy wiedza o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FILOLOGICZNE W BIAŁYMSTOKU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach filologicznych w Białymstoku

Absolwenci studiów filologicznych stoją przed wyborami. Czy kształcić przyszłe pokolenia, zostać na uczelni, czy spróbować swoich sił jako tłumacz? Gałęzie studiów filologicznych w Białymstoku odrobinę poszerzają paletę opcji do wyboru. Zainteresowani kulturą Podlasia mogą znaleźć zatrudnienie w placówkach kulturalnych, placówkach edukacyjnych, administracji samorządowej, marketingu regionalnym, turystyce, mediach, organizacjach pozarządowych – aby dzielić się swoją pasją i wykorzystać wykształcenie zdobyte właśnie w tym kierunku.

A jeśli myślimy o filologii w bardziej standardowym wydaniu, to możemy zostać lektorem radiowo- telewizyjnym, bo któż posługuje się lepiej językiem i mówi wyraźniej od filologa? Absolwent studiów filologicznych może zostać tłumaczem i pracować dla ogromnej, zagranicznej korporacji.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET W BIAŁYMSTOKU STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Filologiczny: 

 • Filologia polska. Specjalności: Edytorska, Promocja miasta i regionu, Współczesne bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, Dziennikarstwo cyfrowe, Publicystyczno- dziennikarska, Informacyjno- księgoznawcza, Edytorstwo cyfrowe, Literatura na pograniczach;
 • Filologia angielska,
 • Filologia angielska z językiem niemieckim,
 • Język angielski stosowany z językiem hiszpańskim,
 • Język angielski stosowany z językiem hiszpańskim,
 • Filologia angielska,
 • Filologia francuska,
 • Język francuski stosowany z językiem hiszpańskim,
 • Język francuski z językiem angielskim o profilu tłumaczeniowym,
 • Język francuski o profilu kulturowo,
 • Filologia rosyjska,
 • Filologia rosyjska od podstaw,
 • Filologia rosyjska z językiem angielskim,
 • Filologia rosyjska, komunikowanie w sferze biznesu,
 • Filologia rosyjska,
 • Filologia rosyjska z językiem angielskim,
 • Filologia rosyjska, przekładoznawstwo.

 

dowiedz się więcej 

Uniwersytet w Białymstoku realizuje także studia podyplomowe, na kierunkach: Doskonalenie warsztatu zawodowego nauczyciela języka angielskiego, Dwujęzyczna obsługa firmy na potrzeby rynku międzynarodowego, Animacja czytelnictwa, informacji naukowej i bibliotekarstwa, Literatura i kultura Podlasia. Edukacja, animacja, promocja.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)