Studia filologiczne Zielona Góra

Studia filologiczne Zielona Góra

Studia filologiczne Zielona Góra

Największy wybór studiów

filologicznych w Zielonej Górze

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia filologiczne Zielona Góra | woj. lubuskie

Bardzo dobra znajomość języka, także ojczystego, otwiera wiele drzwi do kariery zawodowej. Świetnie władający językiem mają łatwiej, a jeśli posługują się do tego językiem popularnym, to niemal cały świat stoi przed nimi otworem. Jak dogłębnie poznać wybrany język? Na studiach filologicznych w Zielonej Górze. Studia te od lat cieszą się sporą popularnością, choć do najłatwiejszych nie należą. Wymagają systematyczności i solidnego zaangażowania, ale jeśli posiada się naturalną łatwość nauki języków, dobry słuch i niezłą pamięć, to studia będą po prostu czystą przyjemnością.

Studia filologiczne to możliwość poznania kultury, cywilizacji, literatury, historii i problemów współczesności danego kraju. Dają także instrumenty do samokształcenia i rozwijania swoich zainteresowań. Czyli nieprawdą jest, że absolwent tych studiów zostaje nauczycielem i dręczy uczniów dyktandami? Mogąc pochwalić się perfekcyjną znajomością języka, można potem pochwalić się ciekawą pracą. Gdzie? Na przykład w biznesie. Wiele dużych, międzynarodowych firm chce mieć w swoich szeregach osoby umiejące świetnie porozumieć się z kontrahentami w różnych językach. Jeśli posiadasz zapał, jesteś zainteresowany językiem, którego chcesz się uczyć i chcesz poznać kulturę i obyczaje wybranego kraju, to studia filologiczne w Zielonej Górze są właśnie dla Ciebie. Zapoznaj się z ich ofertą i wybierz kierunek dla siebie. Uniwersytet Zielonogórski czeka.

KIERUNKI FILOLOGICZNE W ZIELONEJ GÓRZE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia filologiczne w Zielonej Górze

Aby dołączyć do grona studentów należy wziąć udział w wyścigu, nazywanym konkursem świadectw. Należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z języka obcego, języka polskiego, historii, bądź wiedzy o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach filologicznych w Zielonej Górze

Wysoko rozwinięte kompetencje językowe są w cenie, a znajomość nawet kilku języków stanowi wartość dodaną zwłaszcza na początku kariery zawodowej. Znajomość przynajmniej jednego języka obcego już robi różnicę i zwiększa szansę na zatrudnienie i lepsze wynagrodzenie. A perfekcyjna znajomość danego języka otwiera drzwi zupełnie nowych możliwości. Świat się zmienia, a wraz z nim biznes i podejście do niego. Dlatego absolwenci studiów filologicznych mogą znaleźć zatrudnienie w dużych, międzynarodowych firmach, w których znajomość języka obcego jest czymś więcej niż obowiązkiem.

Innymi, bardziej standardowymi możliwościami są usługi tłumaczeniowe, edukacja i szkolnictwo (zarówno w szkole podstawowej, liceum, czy też w popularnych szkołach językowych), czy też coraz popularniejszy outsourcing językowy, czyli usługa polegają na realizacji wszystkich elementów związanych z komunikacją w języku obcym. Inną opcją jest praca w mediach. Absolwent filologii polskiej świetnie włada piórem i słownictwem, zatem sprawdziłby się w roli dziennikarza, czy prowadzącego audycję radiową czy telewizyjną. Absolwenci studiów filologicznych coraz częściej i coraz mocniej obalają mit, mówiący o tym, że po ukończeniu nauki mogą jedynie wykonywać zawód „pani od polskiego”, czy „pana od niemieckiego”. 

POPULARNE KIERUNKI FILOLOGICZNE W ZIELONEJ GÓRZE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Humanistyczny zaprasza:

  • Filologia francuska z drugim językiem romańskim,
  • Filologia rosyjska z dodatkowym językiem angielskim,
  • Język francuski w komunikacji zawodowej, z drugim językiem romańskim,
  • Filologiczna obsługa Internetu i e-edytorstwo,
  • Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim,
  • Literatura popularna i kreacje światów gier;
  • Filologia angielska,
  • Filologia germańska;
  • Filologia rosyjska,
  • Filologia polska.

dowiedz się więcej 

Uczelnia prowadzi także studia podyplomowe, na kierunkach: Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz Filologiczna obsługa administracji i biznesu.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)