Studia filologiczne Toruń

Studia filologiczne Toruń

Studia filologiczne Toruń

Największy wybór studiów

filologicznych w Toruniu

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia filologiczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia filologiczne w Toruniu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: językoznawstwa, literaturoznawstwa, a także z zakresu wybranej przez siebie specjalności. Absolwenci studiów filologicznych odnajdują się w pracy w wydawnictwach, mediach, szkołach językowych, międzynarodowych korporacjach, biurach tłumaczeń.

Studia filologiczne Toruń
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia filologiczne w Toruniu rozpocznie się 3 kwietnia 2023 r. i potrwa do 16 października 2023 r. | terminy rekrutacji >

Studia filologiczne w Toruniu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Filologia angielska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia bałkańska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia germańska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie stacjonarne I stopnia
Filologia polska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia polska jako obca stacjonarne I stopnia
Filologia romańska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia rosyjska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia włoska stacjonarne I stopnia
Japonistyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Lingwistyka stosowana stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są studia filologiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki filologiczne w Toruniu

SORTOWANIE:

Studia filologiczne w Toruniu - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne w Toruniu

W procesie rekrutacji na studia filologiczne najważniejszy jest język. Aby mieć szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów, należy mocno przyłożyć się do nauki języka polskiego i języków obcych. Warto zadbać także o wysokie wyniki z historii, czy historii sztuki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia filologiczne w Toruniu?

Filologia to podróż. Podróż dzięki poznawaniu literatury, obyczajów i kultury. Jeśli ktoś chciałby do niej dołączyć, to otrzyma szansę na studiach filologicznych w Toruniu. Tutaj możecie wędrować od Bałkanów, przez Anglię, aż do Japonii.

Studia filologiczne w Toruniu prowadzone są na uczelni publicznej, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika i realizowane na różnych kierunkach, od filologii polskiej zaczynając, na lingwistyce praktycznej kończąc.

Wykwalifikowana kadra to doświadczeni profesorowie i pełni zapału adiunkci, oferujący wiele wykładów i zajęć realizujący nie tylko kanoniczny, tradycyjny program filologiczny skoncentrowany na rzetelnym kształceniu językowym, lecz także szereg zajęć odwołujących się do zjawisk współczesnego życia literackiego i kulturalnego. Warto nadmienić, że Wydział Filologiczny został wyróżniony w konkursie ministerialnym na najlepsze programy studiów.

Jeśli wciąż pokutuje stereotyp mówiący, że absolwent studiów filologicznych ma szansę na podjęcie tylko jednej pracy, pracy nauczyciela, to prędko trzeba zaznaczyć, że możliwości zawodowych jest znacznie, znacznie więcej; od tłumacza przysięgłego, po asystenta delegacji zagranicznych; od dziennikarza po konsultanta biznesowego.

Liczne koła naukowe i możliwość samodzielnego kształtowania ścieżki kształcenia to świetna oferta dla chcących rozpocząć naukę. Szeroki wachlarz zajęć uwzględnia potrzeby rynku pracy, a program nauczania corocznie jest urozmaicany. Właśnie tak wyglądają studia filologiczne w Toruniu.

 

Kierunki studiów filologicznych w Toruniu - rekrutacja 2023/2024

 

Praca po studiach filologicznych w Toruniu

Studia filologiczne w Toruniu dają wiele umiejętności, nie tylko językowych. A przydają się one w wielu dziedzinach, dlatego absolwenci tych studiów otrzymują znaczny wybór ścieżek zawodowych, którymi mogą podążać. A wszystko uzależnione jest od kierunku i specjalności, w których się wykształcili.

Będąc absolwentem Filologii polskiej można znaleźć zatrudnienie w wydawnictwach i mediach, jako redaktor, korektor, dziennikarz czy copywriter, zostać logopedą w przedszkolach i szkołach, podjąć pracę jako nauczyciel, pracować w instytucjach kultury takich jak: muzea, teatry, domy kultury, czy też wykonywać obowiązki w administracji samorządowej i państwowej.

Po uzyskaniu dyplomu z kierunku Lingwistyka stosowana, na przykład ze specjalnością języka rosyjskiego z językiem czeskim, można zostać rekruterem i zatrudniać pracowników ze Wschodu i Czech, koordynatorem rekrutacji zagranicznych, specjalistą do spraw współpracy z sąsiednimi państwami, specjalistą w branży turystycznej i hotelowo- gastronomicznej, pilotem wycieczek i obsługiwać gości rosyjsko- i czeskojęzycznych, specjalistą do spraw rynków krajów Europy Środkowo- Wschodniej, tłumaczem, opiekunem językowym delegacji, spotkań biznesowych, imprez kulturalnych i sportowych, lektorem w szkole językowej, czy nauczycielem.

Będąc po studiach Skandynawsko- Bałtyckich możemy podjąć pracę w placówkach zajmujących się organizacją, propagowaniem i upowszechnianiem kultury, rozpocząć pracę w roli konsultantów do spraw biznesowych, politycznych czy kulturowych dotyczących państw regionu Skandynawii i Morza Bałtyckiego, w placówkach naukowych, zajmujących się różnymi aspektami badania dziejów państw skandynawskich i regionu Bałtyku, w redakcjach czasopism, instytucjach państwowych, samorządowych oraz społecznych, zajmujących się współpracą międzynarodową. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA FILOLOGICZNE

Wydział Filologiczny zaprasza na studia:

 • Filologia polska. Specjalności: Edytorska, Dziennikarska, Copywriterska, Logopedyczna;
 • Filologia angielska. Specjalność: Edytorstwo tekstów anglojęzycznych, Język- kultura- literatura, Translatoryka.
 • Filologia bałkańska;
 • Filologia germańska;
 • Filologia klasyczna;
 • Filologia romańska;
 • Filologia rosyjska;
 • Filologia włoska;
 • Hellenistyka;
 • Japonistyka;
 • Wiedza o kulturze śródziemnomorskiej;
 • Lingwistyka stosowana. Specjalności: Język włoski z językiem hiszpańskim, Język rosyjski z językiem czeskim;
 • Język obcy w biznesie;
 • Komparatystyka literacko- kulturowa;
 • Lingwistyka praktyczna i copywriting.

dowiedz się więcej

Wydział Historyczny:

 • Studia skandynawsko- bałtyckie.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)