Systemy sterowania w proekologicznych zastosowaniach to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która odpowiada na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Studenci mają okazję poznać nowoczesne technologie źródeł energii odzyskiwanej i odnawialnej.
W trakcie realizowanych zajęć będziesz miał/a okazję zdobyć informacje o nowych formach i metodach konwersji energii, chociażby o wykorzystaniu tzw. energii rozproszonej, w tym energetycznym wykorzystaniu hałasu i drgań. Nauczysz się optymalizować zużycie, a także wytwarzanie energii.
Absolwenci przygotowani są do pracy w biurach projektujących nowoczesne systemy grzewcze, klimatyzacje i wentylacje, w biurach projektujących systemy zarządzania inteligentnymi budynkami, elektrowniach i ciepłowniach konwencjonalnych, na farmach wiatrowych i słonecznych, w innowacyjnych firmach automatyki budynkowej, które stosują bezprzewodowe i bezbateryjne systemy sieci czujnikowe zasilane z energii odzyskiwanej z otoczenia z drgań (materiały piezoelektryczne), z ciepła (materiały termoelektryczne) i smogu elektromagnetycznego (materiały magnetostrykcyjne).